Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2011-01-24 22:06:23

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

W końcu, za pokonaną górą problemów zwycięsko prezentujemy numer pierwszy.
Jednocześnie proszę redakcję o napływ materiałów (standardowo, tam gdzie zawsze) do numeru drugiego, który w przypadku braku trudności powinien pojawić się 10 lutego. Każdy materiał zostanie jak najszybciej sprawdzony.

PS Sayori - Wierzę, że będziesz kontynuować te rundki po innych pbf'ach zbierając newsy. : )

PBF WALKER, czyli newsy

TEMAT NUMERU
Jak się zabrać do PBF'a?

RECENZJE
Power of Ninja
Ascella

ZAPOWIEDŹ
Shinobi Dezain


Ściągnij gazetkę! - Format .doc


Ściągnij gazetkę! - Format .pdf (gorsza jakość)


Offline

 

#2 2011-01-24 22:46:52

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Łał! Wyszło o wiele lepiej niż poprzednio. Na pewno największym plusem jest tutaj grafika - nie obrażając nikogo, w tym wydaniu prezentuje się o niebo lepiej. Wielkie brawa dla Grafika.

Co do treści, znalazłem jedną czy dwie literówki, a tak świetnie. Bardzo ciekawe artykuły, chociaż trochę ich mało. Postaram się sam może coś napisać, mam nadzieję, że nie pogardzicie. :] Zastanawia mnie, czy takie mini narzędzia lub tutki na prostą grafikę na forum byłyby na miejscu? Mam nadzieję, że tak.

Z niecierpliwością oczekuje kolejnego wydania!

Arashi.

Offline

 

#3 2011-01-24 23:35:19

 Nationality

Użytkownik

31892066
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 112
Punktów :   -3 
Moja Gra: PBF o Mafii
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Mi się gazetka podoba choć jej nie widziałem i nie wiem czy zobaczę bo mi się nie chce włączyć Dałabyś może wersję tekstową? Nie mógł bym podziwiać grafiki, ale przynajmniej wiedziałbym o czym to
Do następnego numeru może też się dołożę i proszę aby data wydania została przesunięta o jeden dzień - wypadłoby w moje urodziny

Sebastian aka Natio


http://img148.imageshack.us/img148/1691/banner0123456789.gif
                                Pełny rozmiar

Offline

 

#4 2011-01-25 00:19:53

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Ten numer prezentuje się o niebo lepiej od poprzedniej, zerowej wersji.
Brawa dla Red. nacz. PBF-S, naszej ukochanej Solarki, za tą piękną tapetę graficzną i, wiele tipsów, oraz uczesanie tego w spójną trwałą.
Treści trochę mało, ale jak na początek całkiem dobrze. Ja także dorzucę się do nowego numeru, jak mniemam. ; p


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#5 2011-01-25 03:23:59

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Arashi, dziękuję za miłe słowa. Literówki są całkiem możliwe, sama nawet je zauważyłam, dlatego pokornie proszę o wybaczenie - chciałam go opublikować jak najszybciej by już nie zwlekać i ze styczniowego numeru nie robić lutowego, dlatego moja korekta nie była zbyt wnikliwa (natknęłam się nawet na przecinki przed 'i', poprawię się w dwójce).
Co do działu z tutorialami, oczywiście! Grafika to też całkiem potrzebny element dla dobrego pbf'a, jeśli byłbyś chętny i w stanie redagować taki dział co miesiąc, to rzecz jasna nie widzę problemu. Jedyne, co by Cię tutaj ograniczało to tematyka - pbf, ale wierzę, że nie jest to znowu aż tak mocne ograniczenie. : )

Nati, tak, wersję tekstową na szybko podeślę Ci za chwilę na pw (by nie dawać jej w CB czy tutaj - nie wygląda zbyt zachęcająco). Odnośnie daty wydania, nie jest ona niestety taka pewna - wszystko zależy od redaktorów i ich materiałów, więc nie przeczę, że ten także może się spóźnić (choć zrobimy wszystko, by się tak nie stało). W ostateczności jeden dzień to chyba nie taka duża różnica... Zobaczymy. Naturalnie, Ciebie także zachęcam do napisania czegoś. ^^

Nelgor, dziękuję, dziękuję. Wiadomo, treści mało jak to pierwsze numery już mają do siebie, mam nadzieję, że z tym szybko się poprawimy. : P

Offline

 

#6 2011-01-25 04:35:31

 Nationality

Użytkownik

31892066
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 112
Punktów :   -3 
Moja Gra: PBF o Mafii
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Ok, już dostałem wersję tekstową zawierającą (nie wiem czy to Solarka dała mi "z litości" czy to zwykłe niedopatrzenie, bo miał nie być żadnych ) jedynie dwa obrazki, ale i te obrazki były super. Co do tekstu - profesjonalizm! Poza pewnymi powtórzeniami w tekście Nelgora, ale to już nie wina Solarie . Cały artykuł bardzo dobrze napisany. Nie podobały mi się tylko recenzje. Całych nawet nie czytałem bo dotyczyły PBFów na których kompletnie się nie znam. No i tutaj wkracza mój pomysł - można by zrobić takie jakby wspomnienia po upadłych PBFach. (mój niedawno padł [*]) Np. kiedyś grałem na pewnym forum, było wspaniałe, wzór Fantasy! Jeśli mój pomysł zostanie przyjęty to mogę napisać recenzję tego niestety upadłego PBF.


http://img148.imageshack.us/img148/1691/banner0123456789.gif
                                Pełny rozmiar

Offline

 

#7 2011-01-25 09:33:48

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Gdy po raz pierwszy otworzyłem plik z gazetką, nie mogłem uwierzyć co widzę. Zamknąłem okno i po chwili jeszcze raz otworzyłem plik. Do teraz muszę zbierać moje uzębienie po spektakularnym uderzeniu mojej szczęki o podłogę - szata graficzna prezentuje się bardzo dobrze. 

Solarie odwaliła kawał dobrej roboty. Należy się jej solidny plusik
Literówki zdarzają się każdemu - przy pośpiechu zawsze coś umknie, ale to jest akurat szczegół.

Żałuję, że nie wpuściliśmy od razu wersji PDF, ale można to nadrobić - wrzucam ją dodatkowo. Co prawda waży ona trochę (13,3 MB), ale zawsze to ładniej wygląda PDF przy nazwie pliku

Co więcej wrzuciłem info o tym numerze na łamach forum głównego serwisu mojeforum.net


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#8 2011-01-25 14:56:35

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Nati, co do pomysłu to jest bardzo dobry, przydałoby się nawet stworzyć taki dział oparty na wspominaniu pbf'ów, tyle tylko, że nie wiem czy byłbyś w stanie taki poprowadzić (wystarczyłby jeden artykuł co miesiąc). Na dzień dzisiejszy, nawet bez działu jestem za byś to napisał, bo potrzeba nam materiału. ; )

Elian, chciałam dać też w .pdf, tyle, że konwertowanie w Wordzie nie wychodziło gazecie na zdrowie (grafika była okropna). Tu zresztą też widzę, że jeśli chcemy publikować też .pdf, to nie mogę robić przenikania w grafice. Chciałam Ci dać byś przekonwertował, ale było zbyt późno, a ja obiecałam gazetę na 24-ego. No i to nie tylko ja odwaliłam, ja to tylko poskładałam do kupy. ^^

Offline

 

#9 2011-01-25 16:10:00

Marox

Użytkownik

status marox123@aqq.eu
22425366
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 44
Punktów :   
Moja Gra: Dwie gry, które są w budowie.
Używam hostingu: pun.pl | cba.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

No dobra, pobrałem teraz skuszę się ocenić ^^.
Co do grafiki, nie prezentuje się ona aż tak bardzo dobrze, wręcz przeciwnie, spodziewałem się większego profesjonalizmu (w końcu Reira siedzi już w tym bardzo długo), a ja patrzę, a tutaj... Źle wycięte rendery, wszędzie widać białe kropki (przykład, Shinobi Dezain, patrz na dół, redner), nie wiem, ale według mnie ten render jest naprawdę źle wycięty .
Drugi przykład to "Jak się zabrać do PBFa" (patrz na długopis i kartkę), widać gołym okiem, nawet nie trzeba się bardzo dobrze przyglądać, że jest to źle wycięte.
Ale to jeszcze nic, najgorsze jest "Temat numeru", gdzie jest jakaś biała krecha, która nie pozwoli mi do końca przeczytać tekstu -.- .
Reszta renderów, też jest niedokładnie wycięta (co widać gołym okiem), nie wiem nawet, czy nie wszystkie takie są.
Co do belek, również mnie zaskoczyły. Popatrzcie na lewy górny bok belki, widzicie te białe kropki, prawda? To mnie dobiło, nie spodziewałem się, że grafika we tym numerze będzie taka... Myślałem, że będzie pełen profesjonalizm, jednak myliłem się.
Ah, no tak! Zapomniałbym o logu. A więc,
Dziwne, ale ten napis jakoś do mnie nie przemawia, dziwnie rozmazany i w ogóle... Ale to oczywiście kwestia gustu, bynajmniej, dziwny efekt. Co do stocka, bardzo mi się podoba, chyba jak dotąd, tylko to tak bardzo mi się podoba . A jeszcze jedno! Te "ucinki" od logów są okropnie spikselowane (inaczej, rozmazane).
Eh, poza pierwszą stroną, grafika to dno.

No dobra, po grafice przyszedł czas na treść,
Jedno co mnie najbardziej trapi to, to że za rzadko stawianie przecinków, troszkę bardziej przyłóżcie się do interpunkcji.
Brak stronniczości i częste ujawnianie podmiotu lirycznego.
"JAK ZABRAĆ SIĘ DO PBF'A?" - fatalnie napisany artykuł, dlaczego?
Więc tak,
"Kim są „Dzieci Neo PeBeeF”? Są to osoby, które
myślą, że są w stanie stworzyć dobrą grę.
Przeważnie tworzą PBFy Naruto. Myślą, że
założą forum i cała chwała tego świata na nich
spłynie.
Ich główną motywacją w tworzeniu tego typu
gier jest chęć dowartościowania się „Bo ja też
mam fajowskie forum!”."
Dziwne, ale mam odczucie, że tutaj autor się użala, co w gazecie chyba mieć miejsca nie powinno.
Nelgor próbuje operować ciężkim zasobem słownictwa, co nie najlepiej mu wychodzi.
Dobra, dalej.
"Nigdy wcześniej nie grałem na PoNie i też raczej nie wiążą mnie z tą stroną żadne uczucia
bądź przeżycia. Postaram się by moja ocena była obiektywna, abyście po przeczytaniu
recenzji mogli zdecydować - czy warto tam grać, czy nie. PoN jest typowym PBF-em STaF,
którego wiele osób po ujrzeniu nazwie „Kolejny PBF Naruto". A więc zobaczmy, czy miałby
rację!"
A co mnie interesuje w co ktoś grał? o_O Po raz kolejny, ujawnianie się podmiotu lirycznego, w gazecie nie powinno coś takiego mieć miejsca.
Brak obiektywizmu...
---
Szczerze? Spodziewałem się czegoś bardziej profesjonalnego, czegoś bardzo dobrego, jednak myliłem się.
Ogółem, ten numer gazetki, również nie wyszedł najlepiej (gdybym miał mówić dosłownie, to powiem, że ten numer to dno).
Cóż, to tyle ode mnie.

Krytyka została napisana przez Maroxa,
na zlecenie Maroxa.

Dziękuje i pozdrawiam,
Marox.

PS: Wiem, że ostro oceniłem, ale mam nadzieję, że naprawicie błędy wymienione przeze mnie.

Ostatnio edytowany przez Marox (2011-01-25 16:15:17)


http://www.carex.cba.pl/images/solider.png
http://www.carex.cba.pl/images/zapowiedz_carex.png

Offline

 

#10 2011-01-25 17:10:58

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Marox, wyczuwam nutę żalu w Twoim komentarzu szczerze mówiąc. Oczywiście, numer nie jest idealny a nawet dużo mu do idealności brakuje - w końcu nie jest to gazeta profesjonalna ani takiej z niej raczej zrobić nie chcemy - to po prostu pisemko od fanów dla fanów. Do tego tworzone było 2 dni, a przypominam, że 24h przy komputerze nie siedzę, no i jak już wspominałam chciałam je opublikować jak najszybciej. Nie miałam nawet czasu by rendery samej wyciąć, te są wzięte z planetrenders. Zresztą w .pdf grafika się nieco popsuła, zalecam pobierać w .doc jeśli cenisz jej walory.
Pragnę jednak nadmienić, że wiem, że ten numer nie zachwyca grafiką tak jak powinien. ^^ Co do logo - takie już zostanie - efekt rozmazania był celowy.

Natomiast co do treści - według mnie artykuł i recenzje są na poziomie przyzwoitym, by móc je w gazecie zamieścić. Przypominam znowu, że nie jest to oficjalna gazeta wydawana nakładem krajowym a pisemko tworzone przez fanów. Korekta podupadła, wcześniej się do tego przyznałam, ale w trakcie dwóch dni nikt by się chyba z tym nie wyrobił należycie.

Offline

 

#11 2011-01-25 17:13:25

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Co do słabej jakości grafiki, to zapewne oceniasz wersję w PDF - tam występuje delikatny problem z konwersją, która psuje jakość nawet przy ustawieniu "wysokiej jakości grafik" podczas procesu konwersji do PDF.

Wszystkie problemy związane z grafiką opisane przez ciebie nie dotyczą wersji DOC, którą właśnie przeglądam - nie widzę tam żadnych braków w grafice o których wspominasz.

Myślę, że przy następnym numerze usuniemy ten problem (a może nawet przy tym, jak dowiem się jak go rozwiązać w ciągu najbliższych dni)


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#12 2011-01-25 17:28:56

Marox

Użytkownik

status marox123@aqq.eu
22425366
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 44
Punktów :   
Moja Gra: Dwie gry, które są w budowie.
Używam hostingu: pun.pl | cba.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Żalu? O jaki żal Ci chodzi? Bo coś nie rozumiem...
Nie wiem, ale według mnie jeżeli macie już robić takiego typu gazetki, to raczej, żeby one były porządne, a nie w kilka dni (oczywiście nie zaprzeczam, że to częściowo przeze mnie gazetka styczniowa, wyszła troszkę później).
Ale rendery są spikselowane po bokach, to znaczy obramowanie ich, ale możliwe, że to wina pdf.
A treść niestety nie jest na przyzwoitym poziomie, aczkolwiek nie jest aż tak fatalnie.
Ale mniejsza z tym, największy błąd to nie sama korekta, lecz zbytnie utożsamianie się recenzją, widać to w każdym artykule i recenzji. Gazeta z założenia powinna zachować kilka czynników, które powinny być w jak najlepszym stanie, aby nie urazić jej czytelników, bo w końcu lekka olewka ("to nie ma być w końcu profesjonalnie, ot tak, dla fanów od fanów"), to lekki brak szacunku.
Nie wiem, ale według mnie taki projekt nie powinien być robiony 2 dni, lecz o wiele więcej, bo taki brak przygotowania to już pewna olewka...

Pozdrawiam,
Marox.

Ostatnio edytowany przez Marox (2011-01-25 17:30:06)


http://www.carex.cba.pl/images/solider.png
http://www.carex.cba.pl/images/zapowiedz_carex.png

Offline

 

#13 2011-01-25 17:40:10

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Mi osobiście gazetka się podoba. Nie będę oceniał grafiki, ponieważ cudem udało mi się otrzymać sam tekst (mam zablokowanego neta). Zastanawiają mnie tylko dwie rzeczy:

1. Co to za forum, o którym mowa w "PBF WALKER"? Ostatnio nie jestem na bieżąco z tego typu sprawami i szczerze mówiąc nie słyszałem o otwarciu ostatnimi czasy innego PBF'a Naruto niż mój. Mógłby mnie ktoś oświecić? ^^

2. Czy na Shinobi Dezain będziemy musieli czekać aż do Nowego Roku? To jest jakiś błąd czy celowo określona data otwarcia?

Cieszy mnie fakt, iż postanowiliście kontynuować gazetkę, to bardzo dobrze świadczy o ekipie. To tyle i już czekam na następny numer

Offline

 

#14 2011-01-25 17:40:31

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Marox, proszę Cię bardzo weź pod uwagę to, że pierwszy numer z założenia miał być styczniowy - z powodu pewnych nieprawidłowości nie mógł być on wydany wcześniej (z jakich to nieprawidłowości - tego już wywlekać nie będę), ale nie mogłam sobie też pozwolić na wydanie numeru styczniowego w lutym. Jak by to wyglądało? Wtedy to dopiero by wyglądało na olewkę.
Co do żalu, nie wiem o co mógłbyś mieć żal, po prostu Twój wcześniejszy komentarz mi nim trąci - tym bardziej, że oceniałeś jedynie wersję .pdf. W .doc nie widać uchybień graficznych o których wspominałeś, a przypominam, że od siebie dodałam jedynie .doc - nie może być więc mowy o jakimś braku szacunku z mojej strony w kwestii graficznej.
Recenzje są dobrze napisane (prócz moich niedopatrzeń w literówkach i interpunkcji), a komentarze od autora recenzji są bardzo mile widziane jeśli nie kolidują z ogółem artykułu - jeśli czytałeś jakiekolwiek czasopismo wydawane w Polsce zauważysz, że takie zabiegi istnieją i bardzo często pojawiają się na łamach najróżniejszych wydań.

Katsuro, w Shinobi Dezain następny chochlik - nie poprawiłam daty wydania. Wprawdzie nawet Arashi nie przybliżył nam daty premiery. : P

Offline

 

#15 2011-01-25 18:00:37

Marox

Użytkownik

status marox123@aqq.eu
22425366
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 44
Punktów :   
Moja Gra: Dwie gry, które są w budowie.
Używam hostingu: pun.pl | cba.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Solarie,
Rzeczywiście dobrze, że numer został wydany o czasie, ale mogło to chociaż trwać jeden, dzień dwa dłużej, może efekty byłyby owocniejsza, a data zachowana.
Nie mam żadnego żalu, ale nic nie pisano, iż wersja .doc jest lepszej jakości, wszystkie inne .pdf jakie oglądałem były doskonałej jakości. Pomijam fakt, że nie każdy posiada Worda...
Komentarze od autorów owszem, ale recenzja jest niepoprawna jeżeli napisana jest w stylu "to mi się podobało, to nie".

Ostatnio edytowany przez Marox (2011-01-25 18:01:51)


http://www.carex.cba.pl/images/solider.png
http://www.carex.cba.pl/images/zapowiedz_carex.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://irsystem.pl/ purmo wrocław Karwia pola namiotowe wywrotka Piła