Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#16 2011-01-25 18:04:49

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Marox, nie każdy posiada Worda? To niech zainstaluje darmowy OpenOffice czy LibreOffice - na wszystkie OS. A obsługują .doc i PDF.

Mnie też 'zawiało żalem z sandałem', ale może to tylko moje dziwne odczucie.


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#17 2011-01-25 18:07:00

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Te inne .pdf'y są takie zapewne dlatego, że autorzy sami je konwertowali i mieli więcej czasu na sprawdzenie czy gra czy nie. ; ) Elian wrzucił .pdf'a dla tych, którzy wolą przeglądać w tym formacie dopiero dziś. To nie było specjalnie sprawdzane bo i czasu na to nie było (no i mnie przy komputerze przy okazji). Następny numer będzie lepiej dopracowany pod względem .pdf ^^
Jeśli recenzje zawierały takie stwierdzenia to z góry przepraszam.

Offline

 

#18 2011-01-25 18:50:39

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Co do daty oficjalnego startu SD - Nie jestem w stu procentach pewny, czy zdążymy przed końcem Stycznia(Ostatnio przyśpieszyliśmy trochę!), jednak myślę, że przed Walentynkami. :] Zabawne, bo na LN mieliśmy "słitaśny" konkurs walentynkowy. ^.^ Postaram się także skończyć przed następnym wydaniem gazetki, bo głupio żebym musiał czekać kolejny miesiąc na ogłoszenie startu. ^^


Solarie to świetnie. :] Jak tylko będę miał chwilę, biorę się za to!

Offline

 

#19 2011-01-25 20:20:15

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Słaba jakość PDF wynika przede wszystkim z naszego braku doświadczenia - w tej chwili znam przyczynę problemu, jednak zostanie ona usunięta dopiero przy następnym wydaniu, gdyż problem ten tkwi w podstawach tworzenia wydania - zwyczajnie tego numery poprawiać się nie opłaca (spokojne poskromienie nowego oprogramowania zajmie kilka dni).


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#20 2011-01-25 21:52:36

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

To świetnie, wersje .PDF o wiele łatwiej się czyta, i nie przesuwam elementów jak przypadkowo kliknę na czymś.

Offline

 

#21 2011-01-25 22:04:50

 Jass

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 24
Punktów :   
Moja Gra: hogwartdream.mojeforum.net

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Jak dla mnie gazetka jest na naprawdę dobrym poziomie. Nie jestem osobą, która zna sie na grafice na poziomie większym niż gimp, dlatego dla mnie poziom graficzny jest całkiem niezły. Może i ludzie zajmujący się grafiką w sposób bardziej zaawansowany (np. Marox) dopatrzą się w tym masy niedociągnięć i uchybień, jednak dla graficznego laika całość robi naprawdę spore wrażenie (chociaż fakt, w wersji pdf niedociągnięcia były bardziej widoczne niż w doc.)

Jednego tylko będę bronić jak lwica swoich małych. Żaden mój tekst nie jest napisany subiektywnie, a jeśli ktoś ma coś do zarzucenia polecam najpierw dobrze zapoznać się z pojęciem krytyki i krytyki konstruktywnej zanim wejdzie ze mną w jakąkolwiek polemikę, bo i tak nie wyjdzie z tego zwycięsko (ach, ta skromność ^^ ). Operowanie własnym zdaniem we wszelkiego rodzaju recenzjach, artykułach itp. powinno się opierać na dużej subtelności, polegającej na tym, że czytelnikowi nie narzuca się swojego zdania, a jedynie je sugeruje... bardziej ma to wyglądać jak przedstawienie własnych poglądów, zawsze jednak bez jakiegokolwiek sugerowania na sympatie/antypatie do danego tematu. Nie wiem czym kierują się inni piszący różne artykuły do gazetki, ale tej jednej rzeczy każdy powinien się wystrzegać.


Hogwart, Hogwart, Pieprzo - Wieprzy Hogwart...
http://img832.imageshack.us/img832/7842/lordek.jpg
Przekrocz granice swojej wyobraźni...
http://img26.imageshack.us/img26/7694/15370343.jpg

Offline

 

#22 2011-01-26 14:14:21

 Nationality

Użytkownik

31892066
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 112
Punktów :   -3 
Moja Gra: PBF o Mafii
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Mi się gazeta bardzo podoba.

Co do zarzutów Maroxa - KAŻDE ocenianie jest subiektywne. W końcu kiedy napiszemy "grafika brzydka" to jest to stwierdzenie subiektywne, bo komuś innemu może się podobać. Więc co - nie wolno w ogóle oceniać innych PBFów bo byłoby to zbyt subiektywne? Zresztą ja nie widzę subiektywizmu za dużo, choć oczywiście (jak wyżej wspomniałem) jakiś jest ^^


http://img148.imageshack.us/img148/1691/banner0123456789.gif
                                Pełny rozmiar

Offline

 

#23 2011-01-26 14:31:46

 Aris

Nowy użytkownik

3406013
Skąd: Krosno
Zarejestrowany: 2011-01-25
Posty: 4
Punktów :   
Moja Gra: W planach

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Mi gazetka bardzo się podoba, zarówno treść jak i grafika. Przez nią oderwałem się od robienia PBF'a właśnie
Jedyne co rzuciło mi się w oczy podczas czytania numeru 1 to:

- 'Okienka' z informacjami, które przy każdej z recenzji były inaczej ulokowane.
- W 'okienku' z ocenami PBF'a 'Ascella', została dodana grafika z medalem(odznaczeniem?), kiedy przy drugim recenzowanym PBF'ie go nie ma.
- Rzecz druga to strona 7, która jest nieco nieczytelna.

Ale to małe błędy, wiec na pewno w przyszości uda wam się je poprawić


"That was my sin, and this... This is my punishment."

Offline

 

#24 2011-01-26 15:10:00

 Jass

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 24
Punktów :   
Moja Gra: hogwartdream.mojeforum.net

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Ile to trzeba czasem wyjaśniać...

Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość.

Obiektywizm, postawa człowieka w ocenie zjawisk, ludzkich zachowań i systemów wartości, oparta na równoważeniu pierwiastka racjonalnego i emocjonalnego, na kierowaniu się racjami zarówno dobra ogólnego, jak i własnego.

Przykład

Subiektywizm:
"nie podoba mi się bo nie lubię takich kolorów, czcionka mi nie odpowiada, postacie według mnie mają krzywe nogi"

Obiektywizm:
"Ma jaskrawe kolory, więc może razić po oczach (połączenie elementu emocjonalnego - stwierdzamy, że ma jaskrawe kolory z elementem racjonalnym - tak jaskrawe kolory będą razić po oczach), czcionka nie mieści się w ramce, więc jest za duża (element emocjonalny - stwierdzamy, że czcionka jest za duża, element racjonalny - czcionka jest za duża i z tego powodu źle wygląda w ramce), postacie są źle odwzorowane, dlatego mają krzywe nogi (krzywe nogi - element emocjonalny, MY twierdzimy, że ma krzywe nogi, element racjonalny - postać jest źle odwzorowana, więc nic dziwnego w tym, że ma krzywe nogi"

Widać, że można oceniać obiektywnie? Widać. Coś jeszcze komuś wyjaśnić?


Hogwart, Hogwart, Pieprzo - Wieprzy Hogwart...
http://img832.imageshack.us/img832/7842/lordek.jpg
Przekrocz granice swojej wyobraźni...
http://img26.imageshack.us/img26/7694/15370343.jpg

Offline

 

#25 2011-01-26 15:16:18

Deloran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 21
Punktów :   
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: pun.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Dopiero teraz miałem wystarczającą ilość czasu aby od deski do deski przeczytać gazetkę. Co rzuca się w oczy - przede wszystkim o niebo lepsza grafika niż ostatnio [choć i tamta była wystarczająca] jedynym moim zastrzeżeniem jest to że artykułów recenzjii [po prostu tekstów] mogłoby być więcej... Mam nadzieje że gazetka następnym razem wyjdzie zgodnie z czasem Gratuluje zespołowi - dobra robota.

Offline

 

#26 2011-01-27 23:14:36

eohie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 17
Punktów :   
Moja Gra: New York Crimes
Używam hostingu: Płatnego

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Sexi logo i mało/brak błędów w pisowni Co do reszty: więcej gnojenia shitowych pbf. Dodajcie coś w stylu perełka numeru - jakiś sensowny pbf + recenzja. I tutoriale do czegoś bardziej przydatnego niż wbijanie gwoździ

I jedno dla grafika: zrób schemat dla każdego rodzaju recenzji. Np najs ramka z błyskiem (ta z info o pbf)
Grafikę staraj się dawać najlepszej jakości bądź wcale - estetyka r0x!

Powodzenia z next numerem

Ostatnio edytowany przez eohie (2011-01-27 23:18:10)


http://newyorkcrimes.2ap.pl/reklama.gif

Offline

 

#27 2011-01-29 12:12:39

Mardax

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

ten numer jest bardzo ładnie wykonany, poprzedni cóż, jaki był graficznie każdy widział. ten wygląda bardzo porządnie. Na logu naruto odnośnie "gra naruto" napis ten "naruto" (omg jak ja nie lubie tego anime/mangi. DB RULZ ), słabo jest widoczny. (korzystałem z wersji wordowskiej )

Przeczytałem całą recenzje o tym lesbijskim forum ... a z recenzji naruto (z wiadomych wyżej wymienionych przyczyn i tego że co 5 sekund jest kolejny nędzny pbf tego), przeczytałem tylko odnośnie skryptów.

oraz poczytałem odnośnie budowy pbf'a ale dużo nowości tam nie było, to jak wiadomo raczej dla twórców kolejnych pbfów o tematyce naruto.

Ogólnie wszystko jest na bardzo duży plus. Szata graficzna mi sie bardzo podoba, a wiem co mówię bo zajmuję się grafiką komputerową jest miło i ciekawe zrobiona

I tutaj mam pomysł, zbieracie The KA$H na zrobienie profesjonalnego forum? I ludzie woleli by więcej recenzji? Nic prostrzego do zrobienia i do .... zarobienia paru groszy na piwo.

Otóż, wasz serwis staje się coraz bardziej poważny odnośnie pbfów i ludzie z czasem zaczną się liczyć bardziej z wami.

Sam gdybym tworzył PBF'a DB to chciałbym abyście walnęli recenzje o nim. No więc za pomocą SMS'a ktoś mógłby wam sypnąć trochę grosza za (oczywiście uczciwą, nie ważne czy facet płaci czy nie, "klient nasz pan" A skoro pan wymaga recenzji to pan ją dostaje.), a wy byście machnęli recenzje, krótszą, dłuższa. Nieważne... Ważne że by była. Ale to taki tylko pomysł. No bo wiadomo ludzie tworzący pbf'y chcieli by szybkiego rozgłosu aby mieć dużo graczy. A z czasem wasz serwis stanie się popularny jeszcze bardziej. I te wasze PBF Station będzie wyznacznikiem i jednocześnie reklamą PBF'ów. Więc za taką recke czy ogólnie reklamę w widocznym miejscu (Na początku najlepiej, nie wszyscy lecę do ostatniej strony), facet by bulił i on by był zadowolony i wy byście byli.

Można też stworzyć kącik (taka robocza nazwa na szybko)... "opierniczymy cię, a potem zobaczymy co z tego się nauczyłeś"

Robicie reckę jakaś większą której strony. Jak w gazetkach o grach "główny temat numeru: (np) Call of Duty Black ops". Oczywiście trzeba to zrobić tak by administrator doskonale wiedział że wzięliście go pod szczegółową lupę. Po tym fakcie opisujecie co jest git, a co zwłaszcza nie. I po jakimś dłuższym czasie zaglądacie znowu na forum by walnąć nową reckę i porównujecie czy coś się nauczył czy się człowiek załamał i w ogóle zwinął interes

Offline

 

#28 2011-01-29 12:46:27

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Mardax, dzięki za ocenę, ale co do tego płacenia za sms-a to nic innego jak korupcja. Ja osobiście czegoś takiego nie toleruje.
I od razu wiadomość do Solarie odnośne rozpowszechnienia serwisu. Możemy wysłać przykładowy numer do CD-A i starać się o wrzucenie nas na Cover


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#29 2011-01-29 13:44:18

Deloran

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 21
Punktów :   
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: pun.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Z tą korupcją chyba troche przesadziłeś, Sayori... Kolega zaproponował to jako usługe - recenzja za pieniądze. Recenzja w piśmie które przeczyta ok. 40 ludzi to nic innego jak reklama, uwierz mi Z drugiej strony kto tak naprawde chciałby recenzje za pieniądze w nieprofesjonalnym jeszcze portalu...?

Offline

 

#30 2011-01-29 14:54:37

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Jak na razie nie mamy w planach wprowadzania opłat za recenzje, jesteśmy przede wszystkim zbyt mało znani na takie posunięcia, a i tak nie wiem czy coś by z tego też później wyszło.
Można pomyśleć o nawiązaniu jakiejś tam współpracy z CD-Action, ale to nadal strefa dość niedostępna dla nas - najpierw musimy postarać się o dobrą reklamę w internecie. Trzeba poczekać na nowy serwer a wtedy zająć się intensywną reklamą.

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs. przegrywanie kaset na mokotowie i ursynowie