Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#16 2010-11-08 19:20:48

Hatak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: Przeniesienie na własny host

Elian w takim razie czemu na początku o tym nie pomyślałeś, przed założeniem tego forum? Nie może być tak, że tobie się coś odwidzi i zaczniesz wywracać wszystko do góry nogami, bo to zawsze się źle kończy o czym wiem z autopsji.
Poza tym, czy nie zastanawiałeś się nad podzieleniem "pbfy" na portal i forum? To nie jest dobry pomysł, by artykuły mieszać z dyskusją, a to głównie cię tak naprawdę ogranicza, nie darmowy hosting. Forum dyskusyjne (Jeżeli to nie PBF.) powinno się skupiać na daniu możliwości wymiany poglądów na dany temat, a nie do umieszczania recenzji.

Offline

 

#17 2010-11-08 22:26:41

MarxVen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 11
Punktów :   -1 

Re: Przeniesienie na własny host

Elian:
Jak już przenosić to osobiście /z własnych doświadczeń/ polecam xaa, który można zamówić na proserwer.pl, za sms możesz kupić od 3zł/mc, a na takie forum najmniejszy serwer wystarczy. Do tego polecam Ci kupić domenę .pl za sms 44zł/rok, za przelew ok. 22zł/rok. Z konfiguracją nie ma najmniejszych problemów.


http://marxven.pl/images/bannermarxven.gif

Offline

 

#18 2010-11-09 07:37:35

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Przeniesienie na własny host

Hatak ja myślałem nad tym, jednak po namyśle doszedłem do wniosku, że idąc na własnego hosta nie będę miał możliwości reklamy na pun.pl ani nigdzie indziej.
Zaplanowałem to tak, że jeżeli wszystko będzie ok, to za kilka tygodni przeniesiemy się na płatny hosting.
Powiem szczerze, że co raz więcej wątpliwości rodzi się w mojej głowie związanych z tymi przenosinami.
Pewnie odpuścimy to sobie - lepiej będzie rozwijać myśl serwisu na tym hostingu na którym jesteśmy.
W razie jak serwis się naprawdę rozwinie i będzie sprawnie pracować, to przenosiny mu nie zaszkodzą.

Podział na portal i na forum to byłoby idealne rozwiązanie, jednak jak wiadomo na pun.pl nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Być może gdyby pomęczyć się trochę z naszym portalem, to dałoby się jakoś go przystosować by mógł imitować trochę samodzielny portal...
Na chwilę obecną pracuję w kierunku stworzenia e-gazety do pobrania za darmo - to w niej mają się znaleźć artykuły. Niestety jednak nie jestem w stanie na chwilę obecną skompletować ekipy do jej prowadzenia (Ja osobiście nie bardzo chce się podejmować prowadzenia artykułów o grafice, ani o kodach i skryptach, a do tego potrzeba osoby znające się na tym bardzo dobrze).

Oczywiście jeżeli ktoś chciałby pomóc to zapraszam, jednak praca w e-gazecie wiązałaby się z pewnymi zobowiązaniami (prawdopodobnie wychodziłaby raz w miesiącu, a przy dobrych wiatrach co dwa tygodnie) - redaktor musiałby pisać jeden, dwa artykuły do każdego numeru, gdyż chciałbym by było co w niej poczytać. Do tego dochodzi sprawa poprawności językowej, jednak pewnie i tu znalazłoby się miejsce dla kogoś - zająby się korektą artykułów do najbliższego numeru.


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#19 2010-11-09 13:04:29

Hatak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 9
Punktów :   

Re: Przeniesienie na własny host

Elian może tak, zamiast przenosić forum na płatny host załóż tam portal i daj w menu odnośnik do tego forum. Od razu będziesz miał FTP na które będziesz wrzucał numery gazety i inne nie tekstowe rzeczy Do przechowywania tych pisemnych możesz użyć tych pisemnych. Poza tym możesz wykupić alias dla forum.

Offline

 

#20 2010-11-09 15:03:05

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Przeniesienie na własny host

To jest dosyć dobre rozwiązanie - nie będziemy przenosić forum, a tylko stworzymy portal dla całego serwisu z odnośnikiem do forum.
Będzie to coś w rodzaju rozszerzenia, a nie przebudowy - forum nadal będzie supportowane przez pun.pl, a my po części przejdziemy na własne śmiecie, jak to planowałem.

Ale zanim wykupimy domenę i stworzymy portal, chciałbym, aby co najmniej jeden numer tej naszej e-gazety wyszedł na światło dzienne - żeby nie robić na portalu pustego.


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#21 2010-11-23 16:40:57

 Foukler

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 6
Punktów :   

Re: Przeniesienie na własny host

jestem nowy na tym forum i nie bawie sie w PFB ale bardzo mnie zainteresowalo to jak wiele mozna na tym pokazac...

Moje zdanie jest takie abyś szanowny administratorze przeniosl to forum na swoj wlasny host albo dogadal sie z kims kto moze postawic za prawie darmo na swoim hoscie dopuszczając Cie do serwera FTP (to naprawde jest przydatne) zawsze Ci się to może przydać przy wiekszych modyfikacjach...


Pozdrawiam Foukler.

Offline

 

#22 2010-11-23 22:26:56

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Przeniesienie na własny host

Foukler, ja bym ci radził zapoznać sięz tematem zanim napiszesz posta. Portal będzie przenoszony na własny host (tam będą recenzje itp) a forum pozostanie na darmówce.


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl savo wynajem autobusów Piła busy Kiel