Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-10-07 22:21:03

 Iksker

Użytkownik

Skąd: Skąd: Skąd: Skąd:
Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 18
Punktów :   
Moja Gra: ManWorld (powstaje)
Używam hostingu: pun.pl lub xaa.pl
WWW

Co zrobić aby świat stworzony przez nas był ciekawy?

Co zrobić, by świat stworzony przez nas był ciekawy?


W tym moim, pierwszym poradniku napiszę co zrobić by nasze forum miało ciekawy świat jak nazwa tematu wskazuje, opiszę to w punktach.

1.Orginalność
Taki świat, po pierwsze powinien być orginalny, powstaje sporo for PBF, opartych o min. Naruto czy też Bleach. Lecz, dlaczego by nie wymyślić własny świat? Przykładem, człowieka który tak zrobił był Terry Pratchett ( nie zielonych stworzył świat dysku), i co mu wyszło? Całkiem ciekawa seria książek. Oczywiście, nie kopiujmy jego pomysłu, co prawda może to być wzorowane na jakiejś innej serii, lecz nie kopiujmy tego słowo w słowo.

2.Historia
Nasz świat, tak jak każdy inny zresztą, powinien posiadać własną, orginalną historie. Tutaj także, w sporym stopniu liczy się orginalność. Tutaj, ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Możemy zrobić wszystko, byleby tylko jak najlepiej opowiedziało tą historie - Może to być wszystko, lecz, cała historia musi mieć sens, inaczej traci jakie kolwiek znaczenie.


3.Czym się wyróżnia

Taki świat, nie może nosić jedynie innej nazwy i jednak być normalną ziemią. On, najlepiej żeby się czymś wyróżniał. Nie wiem co tam wymyślisz. Może to być wszystko, tu także ogranicza cię( No niestety) wyobraźnia. Lecz, na pewno coś wymyślisz orginalnego, a twój PBF może się stać jeszcze bardziej wyjątkowy.

4.Nazwa

No, nazwa też zawsze zachęci twojego gracza do poznania forum głębiej. Nie powinna być ona głupia ( KrainaLudkówKtórzyChcąGraćWpebeefy ? Co?! Tak się nazywa twoja kraina?! Człowieku ty zrezygnuj z tworzenia...) a także nie powinna, a raczej nie musi, ja nie zabraniam pochodzić z wymyślonego przez nas języka( Ulawidko.... taką kolejną nazwe wymyśliłeś ? To na pewno ani trochę nie zachęci nikogo...) równie dobrze może pochodzić z mniej znanego języka i brzmieć równie nieprawdopodobnie jak i mieć jakieś znaczenie. Przykładem takiego języka jest...nie wiem, hebrajski? Jeśli znasz znaczenie tego słowa to używaj tego języka... tylko nie rób w nim całego PBF ! Błagam Cię !


http://img.userbars.pl/113/22562.png
http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png
http://komunikatory.bajo.pl/i/ico/gadu-gadu.gifMasz do mnie sprawę, pisz | 5980109

Offline

 

#2 2010-10-07 22:34:14

 Andreasan

Użytkownik

status andreasan@aqq.eu
9802024
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 60
Punktów :   
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: pun.pl

Re: Co zrobić aby świat stworzony przez nas był ciekawy?

Przede wszystkim oryginalny I w tekście jest sporo błędów interpunkcyjnych.

Ostatnio edytowany przez Andreasan (2010-10-07 22:34:41)


http://i62.photobucket.com/albums/h109/Zamerstary/userbar15.jpg
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar2.png
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Offline

 

#3 2010-10-08 17:05:35

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Co zrobić aby świat stworzony przez nas był ciekawy?

Fakt... W sumie przekaz całkiem dobry, ale zrobiłeś sporo błędów stylistycznych i interpunkcyjnych...


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#4 2010-10-08 18:27:52

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Co zrobić aby świat stworzony przez nas był ciekawy?

A 'opis' historii jest trochę bezsensu.

"Nasz świat, tak jak każdy inny zresztą, powinien posiadać własną, orginalną historie. Tutaj także, w sporym stopniu liczy się orginalność. Tutaj, ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia. Możemy zrobić wszystko, byleby tylko jak najlepiej opowiedziało tą historie - Może to być wszystko, lecz, cała historia musi mieć sens, inaczej traci jakie kolwiek znaczenie."

Historia musi być oryginalna, więc liczy się tu oryginalność. Tak to ma sens.
Tutaj to. Tutaj tamto. Tutaj coś innego. Pięknie to brzmi. ;P
Może to być wszystko, ale musi mieć sens, żeby nie stracić znaczenia... no tak

Ja rozumiem twój przekaz, ale wiele osób mogłoby mieć z tym problemy. Proponuje sprawdzać pracę po skończeniu, oraz na koniec... Nie stawiamy spacji przed "?" lub "!", dziękuję za uwagę. ;p

Offline

 

#5 2010-10-17 19:28:08

Chirokuki

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-17
Posty: 68
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Co zrobić aby świat stworzony przez nas był ciekawy?

Elian napisał:

Fakt... W sumie przekaz całkiem dobry, ale zrobiłeś sporo błędów stylistycznych i interpunkcyjnych...

Raczja


Rozpiska świata fantasy.Nowatorskiego świata Pbf

Rasy:70% Grafika:89% Miejsca:97% Skrypty:89%

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl savo wynajem autobusów Piła busy Kiel