Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2011-01-27 08:56:38

Jullka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 34
Punktów :   -1 
Moja Gra: http://www.ble.pun.pl/
Używam hostingu: Pun.pl przyzwyczaiłam się ;)

Black Blade - I ty możesz być legendą.

Adres: http://www.black-blade.pun.pl/index.php
Hosting: http://www.pun.pl/
Data otwarcia: 17.01.11r.


O ile mnie oczy nie mylą, ów PBF, opiera się trochę na realizmie, trochę na fantastyce. Moje pierwsze wejście na owe forum, niczym mnie nie zaskoczyło, tylko w powitaniu Fabuła, header jakiś taki, odstraszający(Dlatego, gdyż nie lubię krwawiących zębów.), skórka oczywiście nie inna niż ta superowa przenikająca(TEST9), ja osobiście bym wolała się trochę namęczyć i znaleźć własną, taką aby odzwierciedlała styl PBFa (gdyż to NM o ile się nie mylę pierwsze ją miało.).

Dobrze teraz coś innego, może karta postaci? Tak, tak.... To w niej się właśnie najbardziej pogubiłam. Oczywiście czytałam wszystkie wątki w poradniku(w czasie uzupełniania i oczywiście przed.), ale i tak uzupełnienie zajęło mi prawie godzinę. A i jeszcze jedno.... Nie wiem czemu ale we wszystkich wątkach w poradniku, jest link do dodatkowej strony, przez co bardziej komp mi zamula, bo mi tworzy jeszcze jedną stronę(to jest minus.). Jeśli chodzi o KP, liczenie jest najgorsze.

Świat gry, rozgrywa  się na Wybrzeżu Norving, Krainie Swandii i Krainie Araluen. Dobrze, tak więc zacznę od wybrzeża Norving... Osada Fjoring, nazwa nie powala, aż trudno się wręcz wymawia. Tak więc, pierwszy przyklejony wątek z tego forum, treść:
,,Mieszka tutaj Styrsman - Wójt wioski. To on decyduje o wszystkim co się dzieje w wiosce.
Chata Styrsmana jest duża, ma kilka pokoi. Styrsman też ma obok szopę w której śpią jego niewolnicy - głównie są to kobiety z odległych krain, przywożone karawanami i sprzedawane na targach. Ale niekiedy są to mężowie którzy zawinili czymś u Styrsmana i teraz odpracowują szkodę.'' - Czy to jest opis domu? Parę pokoi i to wszystko?
Dalej w to wolę się nie zagłębiać, bo dużo pisaniny by to zajęło. Co do fabuły nawet fajnie się czyta, jednak jest ona taka, no taka... Dla mnie trochę nie zrozumiała. Wielka bitwa, łup, łupu cup łup łup i śmierć. Wybrzeże zostaje bez władcy, ten co rządził nad krainą Swandii ma syna, a ten od tej drugiej ma chyba zastępce o ile dobrze przeczytałam. A teraz nie mają w ogóle władców.

Grafika... Najmniejszy atut tego PBFa. Numer jeden to header, jak już mówiłam nie powala, ale to zależy jaki kto ma gust. Tło, nie wiem czy pasuje, niby do kolorystyki tak, lecz no cóż, podejrzewam, że po prostu wzięte z google i to wszystko. No to teraz obrazki pod fora... Jak pierwszy raz na nie spojrzałam, pomyślałam: Wszystkie takie same, można oczopląsu dostać. Oczywiście przeglądałam tylko kawałek... Ale szczerze, one w ogóle nie odzwierciedlają świata gry, wiemy tylko z nich tyle, że Kraina Swandii jest zielona, Kraina Araluen ciemna, a wybrzeże Norving jest wybrzeżem bez władcy(ja to tak widzę.).

W owym świecie mamy do wyboru 6 klas: Mag, pieśniarz, Rycerz, Assasyn, Berserker, Zwiadowca. Magiem, możemy być, jeżeli mieszkamy w krainie Swandii. Pieśniarzem, możemy być, jeżeli mieszkamy nad wybrzeżem Norving. Rycerze, jeżeli mieszkamy w krainie Swandii, lub Araulen. Assasynem natomiast, jeżeli mieszkamy w krainie Araluen. Berserkerem, jeżeli nad wybrzeżem. Natomiast zwiadowcą, możemy być wszędzie. Każda z owych klas, po osiągnięciu odpowiedniego poziomu, dodaje nam punkty statystyk.

System... A jest jakiś system? Bo nie wiem jak to u was wygląda. Znalazłam tam jedną wyprawę, prowadzoną prawdopodobnie przez nie wiem  kogo. A prawie każdy post ma po 2-4 linijki, a czytanie to masakra. A to słowa prowadzącego : // Chuj że żeś tego palca nawet nie opatrzył   Nie zgłębiam się dalej.

Skrypty, według mnie tam w ogóle nie ma skryptów, nie licząc, pojawiających się kiedy najedziesz na obrazek boksach i może pływający napis w ogłoszeniu, to jest wielgachny minus.

O i jeszcze jedno, w naborze na MG, zauważyłam mały offtop(albo spam, z resztą nawet nie wiem czym się to różni )  admina i moderatora, nie wiem nawet czy to dopuszczalne.


Moderator: Dziękuje za zaufanie
//A to nie jest czasem to samo MG - Mistrz Gry GM - Game Master //

@down
Też może być

Admin: Gm - General Manager

Nie wiem czy to coś robi, ale wolę napisać.

  Podsumowanie                        Ocena w skali 1-10:
  Plusy:                                       
+kursor                                        Fabuła:4,5/10
+header i tło                                 Grafika:4/10
+Jakiś tam poradnik                       Skrypty:2/10
+Fabuła                                         System:2,5/10

  Minusy:
-Skrypty
-Obrazki pod fora
-Mało wytłumaczenia o co chodzi.
-Krótkie posty
-mały świat gry
-Wyprawy(chodzi mi o podróże i ich narracje(to przeklinanie))


Średnia - 3/10



Dziękuję.
Koniec transmisji.

Ostatnio edytowany przez Jullka (2011-01-27 14:48:27)



http://s2.ifotos.pl/img/eyes_hrpexqx.png
http://www.nightmoon.pun.pl/_fora/nightmoon/gallery/5_1293894217.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania kaset mokotów