Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-12-28 18:41:24

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Kradzież w PBFie.

Czyli kolejny temat z serii 'jaki masz pogląd na tą kwestię PBF'.

Co uważacie, i jak rozwiązujecie wątek kradzieży w PBFie?
Gra musi być realistyczna. A w prawdziwym życiu zdarzają się i pasożyty społeczne takie jak złodzieje.
Mogą albo okradać posiadłości w grze, albo same postacie.

Co robicie aby wszystko wyglądało realistycznie, i nikt nie miał pretensji o niesprawiedliwość MG i zbytnie poszkodowanie?


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#2 2010-12-28 19:12:12

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Kradzież w PBFie.

na niektórych pbf-ach jest po prostu umiejętność o nazwie złodziej (np. na GN). Pozwala ona na kradzież jednego przedmiotu dziennie itp. Ogólnie takie rozwiązanie jest fajne i urozmaica grę.

Ostatnio edytowany przez Sayori (2010-12-29 21:23:02)


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#3 2010-12-28 19:47:34

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Kradzież w PBFie.

Ogólnie takie rozwiązanie jest fajne i urozmaica grę (a także ją urozmaica)

Taka mała pomyłka ^^

Umiejętność kradzieży? :O Totalny bezsens... W sumie to nie jestem teraz w stanie wymyślić dobrego pomysłu na takową mechanikę i uważam, że nie jest to dobra rzecz. Po prostu w w PBF-ach wydaje mi się to niewykonalne.

Offline

 

#4 2010-12-28 19:51:14

Archer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-11
Posty: 15
Punktów :   
Moja Gra: ...
Używam hostingu: pun.pl/jun.pl

Re: Kradzież w PBFie.

Kradzież jest przydatna możesz zrobić, że rzecz danej wartości np 100$ kradniesz 10 minut i jak ktoś cię przyłapie to... (sam ustalisz) 

Na takim jednym forum co grałem to tak było i się sprawdzało


http://kozacyrpg.pl/images/userbar1.png

Offline

 

#5 2010-12-28 20:11:43

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Kradzież w PBFie.

Gdyby każdy ruch gracza był poprzedzany postem MG, wtedy takie coś byłoby wykonalne - po prostu ktoś pisze, że kogoś, lub coś okrada, a MG mu na złość robi i to utrudnia. Normalka. ^^

Offline

 

#6 2010-12-29 18:08:16

 Alcarin

Użytkownik

7208929
Skąd: Wielka Kraina
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 34
Punktów :   
Moja Gra: Wielka Kraina
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Kradzież w PBFie.

Cóż. Uważam, że w tej kwestii można użyć prostego systemu umiejętności.
Taki system mam zamiar wprowadzić na WK.

Opisuje on IV stopnie różnych umiejętności. Tłumaczyć chyba nie muszę?
Im wyższy poziom umiejętności tym łatwiej/szybciej wykonujemy daną czynność np. kradzież.
Mogą istnieć również zapobiegające kradzieży jak choćby magiczne zabezpieczenie drzwi, sakiewki(jak ogry w Hobbicie) lub też wynajęcie ochrony majątku lub swojej osoby.
System prosty i przejrzysty. Podsumowanie całej akcji oczywiście pozostawiamy MG, chyba że gracze nie widzą potrzeby by w taki sposób angażować osobę trzecią ^^
Zawsze uważałem, że ocena MG nie zależy od "lubię/nie lubię" danego gracza tylko na podstawie tego jak user prowadzi życie w grze i jak pisze na forum oraz w zaistniałej sytuacji(dokładny opis wykonywanych czynności i opis sytuacji).

To tyle ode mnie ^^ Dzięki za przeczytanie mojej opinii i zachęcam do dalszej dyskusji


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/avatars/24.png
Konia! Konia! Królestwo za...! Sorki, nie ta bajka -.-
Jeszcze raz.
Grafika! Grafika! Królestwo za dobrego grafika! I żeby chęci miał bo pracy jest niemało. Do pomocy na forum rzecz jasna

Kontakt: alcarin@interia.pl lub GG: 7208929

Offline

 

#7 2010-12-29 18:43:17

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Kradzież w PBFie.

Oczywiście, że w przypadku możliwości kradzieży, coś w stylu umiejętności/zdolności/specjalizacji lub jakkolwiek by to nazwać, która wpływałaby na nasze umiejętności kradzieży byłaby na miejscu. Dla przykładu, osoba, która jest dobrym kradziejem złodziejem, potrafi zazwyczaj poruszać się bezszelestnie, 'skryć się w cieniu' i wiele więcej. Więc taka specjalizacja "Złodziej" nie dawałaby tylko możliwości okradania innych, ale także znacząco wpływała na różnego rodzaju misje(bądź zlecenia czy tam zadania) szpiegowskie, a nawet walki. Atak z zaskoczenia, zajefajna czarna opończa i te sprawy. ;3

Offline

 

#8 2010-12-30 01:54:11

 japol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 72
Punktów :   
Używam hostingu: forumpolish.com

Re: Kradzież w PBFie.

echo czym wy mówicie ;] po prostu wbijasz się komuś na chatę i jumasz co ci potrzeba (załóżmy, że klozet) jak ktoś jest w domu to złodziej ma pecha, a co do kieszonkostwa to czyżby nie liczy się post? w końcu zawsze można wziąć kumpli i zrobić sztuczny tłok, wiecie 10 osób miażdżącą jedną i w ten sposób nie czuje.

pomysł świetny tylko komu by się chciało robić ciągle to samo?


Podobają mi się te twoje piękne... długie... czarne... kręcone...
ZĘBY

Offline

 

#9 2010-12-30 14:31:48

 Nationality

Użytkownik

31892066
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 112
Punktów :   -3 
Moja Gra: PBF o Mafii
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Kradzież w PBFie.

Ja zawsze powtarzam że możesz spaść z wieżowca pod pociąg i zostać ostrzelany serią z karabinu maszynowego, a następnie zdetonować całe miasto, a nie dostaniesz nawet krwotoku z nosa jeśli MG jest po twojej stronie ^^ Więc nie trzeba się bawić w żadne umiejętności itp. Wystarczy opis - podchodzisz do gościa, sięgasz mu potajemnie do kieszeni itd. Ma to niestety tą wadę że okradany gracz o tym wie, więc może napisać że nagle się obejrzał, albo chce wsadzić akurat rękę do kieszeni. Ale jak już mówiłem:

możesz spaść z wieżowca pod pociąg i zostać ostrzelany serią z karabinu maszynowego, a następnie zdetonować całe miasto, a nie dostaniesz nawet krwotoku z nosa jeśli MG jest po twojej stronie

Więc wystarczy że MG napisze "byłeś za wolny i złodziej zdążył cię okraść..." Czyż to nie proste?


http://img148.imageshack.us/img148/1691/banner0123456789.gif
                                Pełny rozmiar

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GĂĄsadalur Apartments @ World famous waterfall https://www.worldhotels-in.com/ Ostrowo wakacje