Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-12-24 21:47:38

Sparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 47
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Magia/broń/system

Mam pewne, nurtujące mnie już od dłuższego czasu, pytanie. Otóż, jeśli w systmie jest "Mistrz Magii" to czy polimorfa zaliczymy do maga? Cz powinno być raczej "Mistrz Polimorfii"? A jeśli ktoś posługuję się łukiem/mieczem/toporem, to powinno być "Mistrz Broni" czy raczej dla każdego z osoba? "Mistrz Łucznictwa" "Mistrz Miecza" Mistrz Toporu"?

Offline

 

#2 2010-12-24 22:12:01

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Magia/broń/system

Zależy jak ujmiemy polimorfizm (aka polimorfię). Może to być wykorzystanie magii do przemiany, lub wrodzona/nabyta cecha genetyczna.

A nie może być 'Mistrz Toporu' oraz 'Mistrz Polomorfii' (2 wariant) na raz?


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#3 2010-12-24 23:08:46

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: Magia/broń/system

Polimorfia wcale nie musi składać się wyłącznie z ogólnie pojmowanej zmiennokształtności. Można ją znacznie poszerzyć, gdzie jedynie główny nurt czarów będzie opierał się na przeobrażaniu. Dla mnie jednak, tak czy siak, jest to element magii, nawet jeśli (j/w) będzie to cecha wrodzona (znaczyłoby to po prostu, że osoba z tą cechą jest w jakimś stopniu naznaczona magią).

Co do mistrzów broni białej/dystansowej, to już zależy od Ciebie. Wg mnie mistrz broni brzmi ładniej, aczkolwiek zbyt ogólnikowo. Mistrz miecza natomiast nie brzmi jak powinien. Tak źle, i tak niedobrze...

Offline

 

#4 2010-12-24 23:59:20

 japol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 72
Punktów :   
Używam hostingu: forumpolish.com

Re: Magia/broń/system

pfu nie mistrz miecza tylko szermierz tak chyba najładniej brzmi.
Wszystko zależy od fabuły -.- jeśli zmiennokształtność jest cechą wrodzoną to jest to cecha wrodzona gdy każdy niemalże może się nauczyć czarować i zmieniać postać to jest magia i kuniec.


Podobają mi się te twoje piękne... długie... czarne... kręcone...
ZĘBY

Offline

 

#5 2010-12-25 00:27:58

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: Magia/broń/system

O, szermierz brzmi rzeczywiście lepiej. Lub fechmistrz.

Cecha wrodzona może być spowodowana magią, przesiąknięciem nią. To zależy jak kto na to patrzy, lub jak ktoś chce to sobie wytłumaczyć.

Offline

 

#6 2010-12-25 09:50:45

Osek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-13
Posty: 25
Punktów :   

Re: Magia/broń/system

(znaczyłoby to po prostu, że osoba z tą cechą jest w jakimś stopniu naznaczona magią).

Niekoniecznie. Zależy od systemu. Może to być dla tego stworzenia naturalna cecha, a nie magiczna. Jak dla Ciebie możliwość sikania.

Ale tak, zgodzę się z poprzednikami, może też wynikać z umiejętności posługiwania się magią przemian(siebie).

A jeśli ktoś posługuję się łukiem/mieczem/toporem, to powinno być "Mistrz Broni" czy raczej dla każdego z osoba? "Mistrz Łucznictwa" "Mistrz Miecza" Mistrz Toporu"?

Można zastosować oba. Mistrz Broni dający jakieś małe bonusy do ogólnego posługiwania się bronią każdą. I Poszczególne mistrzostwa dające duże bonusy, ale tylko do jednego rodzaju broni.
Poza tym mistrz ToporA <- (ta emotikona wygląda jakby coś jej wpadło w oko x D )

Ostatnio edytowany przez Osek (2010-12-25 09:52:22)


"Fortuna to niestała dziwka zwariowana na punkcie ironii" - Konował

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól zrobić, a zrozumiem" - Konfucjusz

Offline

 

#7 2010-12-25 11:36:01

 japol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 72
Punktów :   
Używam hostingu: forumpolish.com

Re: Magia/broń/system

ten mistrz topora brzmi mi tak samo jak buszmen siekiera XD.

Odbiegliśmy od pierwszego punktu tej dyskusji, polimorf będzie magiem gdy każdy będzie mógł się stać nim (w teorii), a gdy jest to cecha wrodzona obojętnie czy z jakiś powodów ewolucyjnych czy hmm wypadków w dzieciństwie ^^ będzie to mistrz przemiany lub jak kto woli nazwę

Nie wolno nigdy mówić mistrz broni -.- boni jest od cholery i ciut ciut, ja jestem zwolennikiem by opanować daną broń i w literaturze nawet jest używane mistrz miecza, a nie mistrz broni (diuna).


Podobają mi się te twoje piękne... długie... czarne... kręcone...
ZĘBY

Offline

 

#8 2010-12-25 19:13:12

Osek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-13
Posty: 25
Punktów :   

Re: Magia/broń/system

Nic nie odbiegliśmy.

Nie wolno nigdy mówić mistrz broni -.- boni jest od cholery i ciut ciut, ja jestem zwolennikiem by opanować daną broń i w literaturze nawet jest używane mistrz miecza, a nie mistrz broni (diuna).

A co ma do tego literatura? My tu wymyślamy rzecz własną. To co zostało napisane w Diunie jest wymysłem Herberta.

Dlatego też uważam, że może być mistrz broni. Nazywa się go fechmistrzem, czyli mistrzem fechtunku wszelakiego, obeznanego z każdym rodzajem oręża i umiejący się nimi posługiwać.
Mistrz topora/miesza/korbacza/młota to mistrz posługiwania się każdym poszczególnym orężem i, kolokwialnie rzecz ujmując, wymiatający w nim.


"Fortuna to niestała dziwka zwariowana na punkcie ironii" - Konował

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól zrobić, a zrozumiem" - Konfucjusz

Offline

 

#9 2010-12-25 22:31:59

 japol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 72
Punktów :   
Używam hostingu: forumpolish.com

Re: Magia/broń/system

ech, aby opanować broń to trzeba kawałek życia,a teraz opanować ich diabelnie dużo, czy to możliwe?
W teorii raczej w praktyce to koleś by się zamachał na śmierć.

a co do nazewnictwa:

fechtunek daw. «sztuka władania floretem, szablą lub szpadą»
(załóżmy, że to miecz, miecze)

fechmistrz «nauczyciel lub mistrz fechtunku»
(czyli osoba ucząca lub władająca mieczem, czyli jednym rodzajem broni)

Mistrz broni potrafić powinien posługiwać się jednym (lub dwoma) rodzajem broni, bo to ma wtedy jakiś sens

A co do literatury -.- gdyby nie ona nie byłoby PBF i RPG, większość PBF to odmiana RPG, czyli wcielania się w daną postać, a zdarzają się takie myśli w momencie czytania (lub w skrajnych przypadkach oglądania).
Z książek ( i filmów -.-) powinniśmy czerpać wiedzę i takie podstawowe nazewnictwo.

Ostatnio edytowany przez japol (2010-12-25 22:37:08)


Podobają mi się te twoje piękne... długie... czarne... kręcone...
ZĘBY

Offline

 

#10 2010-12-25 22:51:41

Osek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-13
Posty: 25
Punktów :   

Re: Magia/broń/system

ech, aby opanować broń to trzeba kawałek życia,a teraz opanować ich diabelnie dużo, czy to możliwe?
W teorii raczej w praktyce to koleś by się zamachał na śmierć.

a co do nazewnictwa:

fechtunek daw. «sztuka władania floretem, szablą lub szpadą»
(załóżmy, że to miecz, miecze)

fechmistrz «nauczyciel lub mistrz fechtunku»
(czyli osoba ucząca lub władająca mieczem, czyli jednym rodzajem broni)

Z tym, że tutaj fechmistrz jest użyty tylko jako nazwa Mistrza Broni. Nie mówię, że nie potrzeba czasu, żeby opanować jakąś broń, ale popatrz na to tak jak na języki. Pierwszy najtrudniejszy, a każdy kolejny przychodzi coraz łatwiej. Ucząc się dziesiątego uczysz się go diabelnie prosto i szybko. W broniami jest tak samo.

Tak więc sądzę, że można użyć jednego i drugiego. Mistrza Broni oraz Mistrza <random_weapon>

A co do literatury -.- gdyby nie ona nie byłoby PBF i RPG, większość PBF to odmiana RPG, czyli wcielania się w daną postać, a zdarzają się takie myśli w momencie czytania (lub w skrajnych przypadkach oglądania).

Tak, ale tutaj nie ma nic do rzeczy, bo tu chodzi o wymyślenie czegoś. To tak jakbyś brał przykład krasnoludów tylko z książek Pierumowa. To jest przyporządkowanie ogółu pod jedno wyobrażenie, a to zło.

Z książek ( i filmów -.-) powinniśmy czerpać wiedzę i takie podstawowe nazewnictwo.

Jeśli chodzi Ci o literaturę naukową(filmy dokumelnalne) to tak. Jeśli o popularną(filmy rozrywkowe) to bzdury.

Ostatnio edytowany przez Osek (2010-12-25 22:55:04)


"Fortuna to niestała dziwka zwariowana na punkcie ironii" - Konował

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól zrobić, a zrozumiem" - Konfucjusz

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
karta ewidencji czasu pracy wzór mini podsłuch