Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#31 2011-02-15 18:31:47

Asomoto

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-12
Posty: 8
Punktów :   
Moja Gra: grableach.pun.pl

Re: Edenis - heroic-dark fantasy RPG PBF.

Witam. Zapowiedz PBF'a bardzo się mi spodobała i już długo czekam na otwarcie ;P. Chciałbym wiedzieć, jeżeli oczywiście mogę, jak idą pracę na Edenis? Czy jest już planowana data otwarcia tegoż właśnie PBF'a? Bardzo proszę o odpowiedź .


http://i55.tinypic.com/mie3q8.png

Offline

 

#32 2011-02-15 22:03:25

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: Edenis - heroic-dark fantasy RPG PBF.

Sama przyznam, że na niego czekam, mimo, że go robię. Nie zawsze znajdzie się czas, a robię go praktycznie sama (Nelgor troszkę pomaga), bo wtedy wiem, że wyjdzie dokładnie taki jak chcę by wyszedł.

Co do samych prac - system jest prawie gotowy, to co najważniejsze jest spisane, a dopisuję te mniej ważne rzeczy jak sobie przypomnę. Aktualnie trwa spisywanie najważniejszych prac do biblioteki, z których można się dowiedzieć trochę o samym uniwersum. Graficznie zrobiony jest już layout, pozostaje go zakodować. Wciąż pozostaje do zrobienia większość opisów miejsc (trochę ich jest) jak i grafiki do nich (przypominam, że grafiki będą robione od podstaw). Również do opisania pozostały umiejętności, niektóre czary, atrybuty - po prostu mechanika, choć podejrzewam, że z tym nie będzie dużo roboty. Ogólny stan prac nad nim oceniam na jakieś 65%, gdzie 25% do zrobienia jeszcze to tekst, a 10% to grafika.

Offline

 

#33 2011-02-16 14:39:44

eohie

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 17
Punktów :   
Moja Gra: New York Crimes
Używam hostingu: Płatnego

Re: Edenis - heroic-dark fantasy RPG PBF.

Widać, ze włożyłaś i nadal masz zamiar wkładać w tę grę dużo serca i starań, jednak... nic oryginalnego To będzie kolejny role-play w które i tak najlepiej się gra twarzą w twarz i nic ani nikt nie stworzy na pbf atmosfery lepszej niż taka kampania prowadzona razem z kumplami na przykład w wfrp  lub d&d. Było wiele prób przeniesienia tego typu gier na PC jednak wszystkim brakuje klimatu... np. DrakenSang dokładnie zerżnięta mechanika jednej z ver. d&d i nawet miło się gra, lecz kiedy mam do wyboru znajomych, a całkowicie sztuczną grę to wybiorę znajomych Co do podziału na klasy... jak ja tego nie znoszę ;D sam nie wiem czemu ale po prostu to jest dla mnie za mało naturalistyczne. Z językiem fajny pomysł lecz już to widziałem na nie jednym pbfie SW, wszystko zależy od "klasy" MG.

Co do systemu... jeśli stanie się zbyt rozbudowany tzn. będą statystyki, pkt. sławy, pkt. prestiżu, pkt. życia to to będzie nokaut, wiec nie "zapchaj" całego forum zawiłą mechanika, która całkiem fajnie odbieramy my sami aczkolwiek dla innych może to być po prostu bezsensowne.

Jeszcze raz wrócę do tematyki gry... fantasy - magia i miecz. Tego było już od groma i na wszystkie możliwe sposoby i tak jeśli człowiek chce w coś takiego pograć, to mało wymagający grają na lastinn, a bardziej wybredni ze znajomymi... kwiatków w czasie gry nic nie przebije

Wracając do religii... +40 bóstw... o każdym napisz stronę A4 żeby było ciekawie... tego jest zbyt wiele, a poza tym motywy bóstw zaczną się powtarzać. Już lepiej oklepane trio boskie czy inny kółko wzajemnej, boskiej adoracji.

Jeśli mogę ci coś podpowiedzieć to polecam ci zainteresować się "Drogą Cienia" gdzie jest najlepsze znane mi rozwiązanie magii... viry są po prostu epickie - kwintesencja tajemnicy, potęgi i mrocznych sił.


Reasumując. Nie przejmuj się zbytnio tym co piszę Nie chciałem cię w żaden sposób urazić, jednak uważam, że czyste fantasy w pbf choćby nie wiem jak autorskie... to będzie albo zbyt autorskie, albo za mało oryginalne. W sprawach fantasy, każdy ma własne zdanie jak powinien wyglądać system idealny, dlatego sam nigdy bym się nie podjął tworzenia takiej gry... już kolejny pbf naruto miałby większą szansę na przebicie...

Wszystko co napisałem opiera się jedynie na moich odczuciach co do tego co napisałaś, więc być może się mylę i za kilka miesięcy wszyscy będą gadać o twoim pbf, a nie o kolejnym świecie na plemionach... Powodzenia ;D


http://newyorkcrimes.2ap.pl/reklama.gif

Offline

 

#34 2011-02-16 16:03:30

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: Edenis - heroic-dark fantasy RPG PBF.

Eohie, doceniam, że walnąłeś tu tak długą opinię - takie się najlepiej czyta i pomagają wysnuć najwięcej wniosków. ^^
Nie uraziłeś mnie ani jednym zdaniem, bo mam świadomość, że każdy może mieć inne odczucia względem jednego punktu. Spieszę jedynie z wyjaśnieniem - nie będzie to typowe 'magia i miecz'. Jak już wcześniej pozwoliłam sobie zaznaczyć 'heroiczne fantasy z nutą mroku' - krew, tortury, przekleństwa (jakkolwiek dziwnie to brzmi), różne szaleństwa, obłędy, mroczne tajemnice przechodzących obok ludzi - to wszystko i więcej znajdzie miejsce w tym pbf'ie. O śmierć będzie równie łatwo. Staram się go tworzyć z myślą o względnym realizmie jeśli chodzi o samych 'śmiertelników' stąpających po ziemi (jeśli mogę się tak wyrazić), w niektórych momentach nawet uwydatniając te złe cechy.
System - nie wiem szczerze mówiąc czy jest rozbudowany, czy nie. Przy jego spisywaniu starałam się po prostu, by cała gra była fair play, nie myślę jednak by było go tu za dużo - liczby to praktycznie tylko i wyłącznie atrybuty (no i pkt. doświadczenia, ale to osobny temat na wywód), tyle, że od nich trochę zależy (bez bawienia się w punkty prestiżu czy punkty życia/many : P).
Z bóstwami to jest tak, że czci się tylko jedno - na początek jest dostępne ich 'tylko' 18 ^^ W zasadzie każde jest inne, staram się by miały one własne osobowości - no ale jednak wiadomo, jakichś tam podobieństw pomiędzy niektórymi nie uniknę.

Na koniec, pozwolę sobie na dygresję:

To będzie kolejny role-play w które i tak najlepiej się gra twarzą w twarz i nic ani nikt nie stworzy na pbf atmosfery lepszej niż taka kampania prowadzona razem z kumplami na przykład w wfrp lub d&d.

Zdaję sobie z tego sprawę, ale gdyby każdy myślał podobnie to jak dotąd nie powstałby żaden pbf. ;d

Offline

 

#35 2011-02-16 23:55:35

Ishie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 6
Punktów :   
Używam hostingu: cba

Re: Edenis - heroic-dark fantasy RPG PBF.

kiedy mam do wyboru znajomych, a całkowicie sztuczną grę to wybiorę znajomych

To by było chyba bardzo smutne, gdybyś w takiej sytuacji wybrał siedzenie przed komputerem   Fora PBF/RPG/ETC są, w moim mniemaniu, dobre jako substytut w podobnych sytuacjach. Nie mają za zadanie prześcignięcia realnej rozgrywki, bo to raczej niemożliwe. Nie zgodzę się z Tobą, w sprawie tego, że Edenis nie ma szansy na przebicie, bo ma - dzięki temu, że jego autorka podchodzi do swojego świata z sercem i ogromnym entuzjazmem.

Offline

 

#36 2011-02-20 02:57:25

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: Edenis - heroic-dark fantasy RPG PBF.

Miło mi poinformować o otwarciu supportu dla potencjalnych graczy pod adresem http://www.edenis.eu/support/
Po 'co, jak i dlaczego' odsyłam do tego tematu.

Zapraszam serdecznie.

Offline

 

#37 2011-02-20 12:01:22

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Edenis - heroic-dark fantasy RPG PBF.

O, fajniutko. Już się zarejestrowałem i może złoże podanko na MG .


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl purmo wrocław Karwia pola namiotowe wywrotka Piła