Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#16 2010-12-11 22:28:39

 Foukler

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Wszystkjo jest dobrze!;] tylko malo malo malooo !;]

Offline

 

#17 2010-12-12 08:47:33

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Po kilku godzinach męczarni z internetem udało mi się wrzucić wersję PDF na hosta.
Tak więc od tej chwili opcja czytania online jest włączona

PS
Korzystam chwilowo z mojego starego hosta na cba.pl - dopiero muszę wykupić jakiś płatny...


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#18 2010-12-12 11:03:32

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Wydanie pierwsze specjalne

AmyZhaotriseRiddle napisał:

Dlaczego do pobrania w rar... dyskryminacja osób bez Windowsa. Zobaczę jak wyszło jak przełączę się na drugi system ;/
mały błąd

- nowfora.mojeforum.nte

Po przełączeniu wnioskuję że masz Linux. Mi Ubuntu radzi sobie z rarami z tego co pamiętam. Chyba trzeba pobrać do tego jakieś kodekowate coś.

Edit:

Czemu 'czytaj online w PDF' mi się pobiera na komputer? Jak dajesz na host przykładowo www.xxx.xxx.pl/www.pdf to nie jest to czytanie online a pobieranie na komputer.

A łącze dalej muli więc nie przeczytam. -___-

Ostatnio edytowany przez Nelgor (2010-12-14 13:44:52)


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#19 2010-12-21 01:08:51

Sparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 47
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Ym. Rozumiem, że to już koniec oceniania? A szkoda 0o Pomimo błędów wymienione przez osoby u góry, oraz prze zemnie (W poprzednim poście) chciałbym pogratulować redaktorom, bo jak na pierwszy raz, całkiem dobrze to wszystko (Jak mawiają, pierwszy raz zawsze boli ;p)

Offline

 

#20 2010-12-31 21:15:46

Daiku

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 2
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Jak na pierwsze wydanie jest dobrze.
Nie podobał mi się brak grafiki, trochę tego mało i recenzje fór były zbyt krótkie, natomiast rozmieszczenie było bardzo fajne .
Oceniam ten nr na 7/10 i czekam z niecierpliwością na następny! .

Offline

 

#21 2011-01-20 21:30:46

Opozycjonista

Zbanowany

Zarejestrowany: 2011-01-20
Posty: 4
Punktów :   -1 

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Uśmiałem się ze śmiechu czytając tą gazetkę.

"Jest to chyba coś co sięga po za standard gier PBF. Wszakże mało który administrator jest w stanie płacić
kilkaset złotych za własnego hosta. Rozwiązanie to jest bardzo podobne do tanich hostingów, jednak w tym
wypadku najczęściej mamy do dyspozycji więcej przestrzeni dyskowej dla naszego forum, a serwer jest jeszcze
bardziej stabilny."

"Po za" pisze się razem, czyli "poza" i już w pierwszym zdaniu 2 błędy, drugi polega na tym, że nie może sięgać poza standard tylko ponad standard - stwierdzenie jest używane w zasięgu globalnym. Napisaliście o tym co każdy wie i udowodniliście fakt, że nie macie pojęcia o doborze hostingu, w tym tekście powinno znajdować się więcej o różnicach, poradach na temat takich hostingów(przykładów nie będę podawał) i parę innych ciekawostek.

"Spotkałam się dosłownie z
trzema (żyjącymi) PBF o smokach i jednym
z nich był Dragonworld."

A poniżej:
- "Dział Recenzji dobiegł końca. Mam nadzieję, że nie zawiedliście się na tym co tutaj przeczytaliście. Cała ekipa
starała się jak najlepiej oddać to co ujrzeli na forach recenzowanych przez siebie.
Jako, że jest to pierwsze wydanie, mogliśmy popełnić sporo błędów za które z całego serca przepraszamy Was,
jak i administracje recenzowanych gier.
Redaktor Naczelny
Elian"

Wydawało mi się, że Elian jest mężczyzną - skoro cała ekipa pracowała nad tym to powinna się podpisywać pod swoimi recenzjami. Wszakże Elian bierze na siebie całą odpowiedzialność za napisaną recenzję.
Gratuluję, że poinformowaliście autorów gier o napisanej recenzji - kolejny dowód na totalną amatorszczyznę z waszej strony.

"Na pewno jeden z najstarszych PBF'ów o
Naruto, powstały jeszcze przed 'wielkim
boomem'. Zapewne, każdy kto obraca się w
kręgach takich forów, spotkał się z skrótowo
zwanym NF."

Nie ma objaśnienia co to jest "wielki boom", a powinno ten zwrot brać się w cudzysłów(podwójne kreski) - w znaczniki ' ' powinno się brać zwroty z definicją według standardów pisania.

"AmyZaothriseRiddle: Po pojawieniu się
portalu, z lekką niechęcią zmuszam się do
zagłębienia w treść forum. Niestety portal
jest nieestetyczny i psuje całą opinie o
grafice i wyglądzie forum, która po
kliknięciu w 'index' nie była by taka zła. Jak
dla mnie nie jest to żaden z wiodących PBF
o Naruto, fakt wychowałam się na innych
serwisach z darmowymi forami, jednak to
forum jakoś nigdy nie rzuciło mi się
specjalnie w oczy."

Zapomniał wół jakim cielęciem był:
http://www.shinnobirpg.rpgforum.pl/

"Niestety nie udało
mi się ustalić co było ich przyczyną, jednakże gracze odchodzili z forum w niezbyt miłej atmosferze stając się
nagle śmiertelnymi wrogami administratorki, która z manią zaczęła dopatrywać sie we wszystkich forach o
smokach, magii, a nawet w ogóle z nią nie powiązanych PBF'ah, plagiatów swojego DW. Niestety, a może i stety
w przeciągu kilku miesięcy namnożyła sobie tylu wrogów, że wybrała chyba najlepsze rozwiązanie przenosząc
się z wrogiego jej MG na jun."

AmmyZhaotriseRiddle mogła się pod tym podpisać, bo ten tekst jest prawdopodobnie jej dziełem bowiem posiadała ona konkurencyjne forum na MF. Równie dobrze można to było dać w tabelkę "Okiem Ammy:".

Jak można z niecierpliwością czekać na następny numer? Polecam dla osób, które lubią czytać błędy stylistyczne oraz ortograficzne, a recenzje się pogłębiają w tematy o których redaktorowie nie mają pojęcia choć z reguły mają o wszystkim wyrobione zdanie.

Offline

 

#22 2011-01-20 21:56:41

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Wydanie pierwsze specjalne

@Up co do tych literówek nie wnikam, ale może ty byś zrobił taka gazetkę, zobaczylibyśmy jak ci by poszło.
Co do recenzji, pod każdą jest podpis, najpierw się upewnij, potem napisz


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#23 2011-01-20 22:01:32

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Tak, tak, tak... a może jak już podejmujesz się tak dogłębnej analizy tej, bądź co bądź, jeszcze amatorskiej gazetki to wysilisz się na sformatowanie tekstu, który wklejasz tutaj? (wiersz w wykonaniu Amy faktycznie nie wyszedł) Biadolisz o interpunkcji, a na końcu swojej wypowiedzi sam nie wyzbyłeś się błędów. Dobrze by było najpierw samemu reprezentować wysoki poziom pisania przed ganianiem za to innych.

EDIT: "Uśmiałem się ze śmiechu" Brawo dla Pana Opozycjonisty za umiejętność wysławiania się!

Ostatnio edytowany przez Katsuro (2011-01-20 22:15:57)

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ehotelsreviews.com