Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-12-11 10:14:52

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Wydanie pierwsze specjalne

Po długim czasie rozmów, składania ekipy i prac nad tekstami, udało nam się stworzyć pierwszy numer PBF Station - pierwszej polskiej internetowej gazety traktującej o grach PBF.

Recenzje:

- granaruto.pun.pl
- nowfora.mojeforum.net
- wizards.x2t.pl
- dragonworld.jun.pl

Publicystyka:

- Jaki hosting wybrać?

Dodatek:

- Opowiadanie konkursowe

Czytaj online w PDF
Pobierz RAR (2,5 MB)


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#2 2010-12-11 10:37:42

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Wydanie pierwsze specjalne

No więc ja zacznę ( głównie tyczy się to artykułu o granaruto.pun.pl ).
Ja ze swojej strony nie polecam tego serwisu, jest burdel, chaos, a na akceptacje karty postaci trzeba czekać cały dzień ( z tego co się zorientowałem, bo u mnie było to aż 3 ). Dobrze zostało wg. mnie ocenione skrypty lecz nie rozumiem czemu fabuła otrzymała aż tak dużo ;d 4/10 ? ( to tera ja dam krótką historyjkę jak mi się z gn śmiać chciało )

Kod:

Raz z nudów weszłem na moją starą postać i napisałem bodajże gdzieś na forum ( chyba hyde-park ) dlaczego na tym forum nie ma fabuły, a ci bezszczelnie skasowali wątek. Założyłem ponownie i dostałem bana :).

Sam tekst mówi za siebie . .  .

Offline

 

#3 2010-12-11 10:41:33

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Chodzi mi o artykuł o GN. Jest tam takie o to zdanie:

Kod:

Głównym bohaterem jest tytułowy Naruto, w którym 3 Hokage uwięził 9-ogoniastego demona - Kyuubiego.

3 Hokage to Hiruzen Sarutobi, który był nauczycielem Jiraiya. A osobą która uwięziła w Naruto Kyuubi'ego był Czwarty Hokage: Minato Namikaze, uczeń Jiraiya.

Cóż za wstyd i hańba!

Offline

 

#4 2010-12-11 10:44:06

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Hm... Zapewne masz rację...
Co głównej oceny, to GN zdecydowanie nadrabia grafiką i systemem.
Akceptacja KP trwa cały dzień? To dosyć dobry czas - nie ma źle

Nie ma może takiej ogólnej fabuły, ale mają sporo eventów i misji, które stanowią pewien jej substytut. W następnych numerach z pewnością weźmiemy pod uwagę opinię

Arashi jak już mówiłem nie jestem w stanie wszystkiego dojrzeć... Czytałem te artykuły po kilka razy i naprawdę w pewnym momencie to człowiek chce sobie w łeb strzelić...
Za błąd rzeczowy przepraszam...


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#5 2010-12-11 11:38:58

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Przeczytałem, nie wszystko, bo nie mam ochoty czytać opowiadania (bez urazy), ale powiem jedno... bardzo dobra robota ^^

Recenzje od strony wizualnej wyglądają świetnie, podoba mi się to całe rozmieszczenie. Co do treści to nie mam się czego uczepić, ponieważ błąd dotyczący artykułu o GraNaruto już został wychwycony. Nie grałem na żadnym z tych PBF-ów, więc ustosunkować się mogę tylko do grafiki i skryptów - z tymi opiniami w gazecie w zupełności się zgadzam. Mam nadzieję, że i mój PBF będzie miał zaszczyt zostać zrecenzowany na PBF Station.

Co do artykułu: "Jaki hosting wybrać?" to wydaje mi się, że zabrakło tam jednej informacji. Warto by było dodać, że hosting również należy wybierać mając na uwadze własną znajomość html i innych języków, ponieważ bez tego ciężko jest rozwinąć PBF-a w swój wymarzony sposób. ogólnie tekst stoi na dobrym poziomie.

Na koniec mogę powiedzieć, że trochę tego mało ^^ Głównie chodzi mi o artykuły w dziale publicystyka. Cztery recenzje na miesiąc(?) wystarczą, jednak poczytałbym nieco więcej z wyżej wymienionej kategorii. Świetna robota i już czekam na następny numer ^^

Offline

 

#6 2010-12-11 11:51:49

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Do tego tematu można było dać link...
Teraz niestety nie pobiorę przez internet. Ale dam ocenę jak już uda się pobrać.


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#7 2010-12-11 13:02:10

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Arashi, pod natłokiem tekstu pomyliiło mi się, za co szczerze przepraszam.


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#8 2010-12-11 13:02:37

 AmyZhaotriseRiddle

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 16
Punktów :   
Moja Gra: http://www.shinnobi.cba.pl/
WWW

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Dlaczego do pobrania w rar... dyskryminacja osób bez Windowsa. Zobaczę jak wyszło jak przełączę się na drugi system ;/
mały błąd

- nowfora.mojeforum.nte


http://img580.imageshack.us/img580/6271/34g1xxv.png => Naruto_RPG/PBF - PBF inny niż wszystkie...
http://img143.imageshack.us/img143/8404/beznazwyhg.png => Eragon_RPG  - Pierwszy w Polsce i jedyny żyjący PBF na podstawie sagi Dziedzictwo.
-> Potrzebna pomoc do prowadzenia PBF'u, chętnych zapraszam na PW

Offline

 

#9 2010-12-11 13:19:10

 japol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 72
Punktów :   
Używam hostingu: forumpolish.com

Re: Wydanie pierwsze specjalne

XD zacząłem czytać jak w dniu świra.
najpierw wywaliłem wszystko co mnie nie interesuje, czyli na początek naruto, później przyjrzałem się dragolandowi i też nie wgłębiając się w treść wyrzuciłem, doszedłem do publikacji tyle mnie interesuje hosting co naruto, więc przeszedłem do opowiadania, przejrzałem jedynie oczami i rzuciło mi się w oczy jak księżycowy drzewiec (z księżyca pochodzi?) ostrzegał strażniczkę ( czy jakoś tak), ze jak dotrze do tego lasu bla bla bla to ruszą w pogoni za kryształkiem drzewce czy to nie paranoja? jak mi dobrze wiadomo drzewa które się wykorzenią szybko umrą ( wiedza zaciągnięta ze smerfów).

więc krótka piłka i też nie przeczytałem ^^ za mało recenzji według mnie hmm albo za mało zróżnicowane, proponuje nie dawać tych samych typów PBF, bo to delikatnie wyglądało jakbyście wspierali pewien typ ^^ i wszystko co napisałem trwało dłużej niż czytanie gazetki co za tym idzie jest za mała, ale zapowiada się dobrze ^^


Podobają mi się te twoje piękne... długie... czarne... kręcone...
ZĘBY

Offline

 

#10 2010-12-11 13:37:06

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Wydanie pierwsze specjalne

@japol, to jest opowiadanie fantasy, poza tym Smerfy to bajka dla dzieci, a nie film fantasy.


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#11 2010-12-11 13:48:13

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Po pierwsze - w niektórych recenzjach napotkałam rażące błędy (wszakże błąd interpunkcyjny jest takowym, gdy mamy na myśli gazetę).
Recenzję są trochę zbyt krótkie jak na standardy gazet, jednak nie jest ona profesjonalna, dlatego powiem, że może być. Co jednak nie ulega wątpliwości, cała gazetka jest za krótka.

Po drugie - grafika, a raczej jej brak. Grafik zrezygnował? Jeśli tak, mogłeś napisać choć do mnie, mogłam Ci ją zrobić na pierwszy numer.

Offline

 

#12 2010-12-11 13:53:36

Sparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 47
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Podobnie jak japol, recenzje o naruto praktycznie od razu odrzuciłem. Przeczytałem tylko pierwsze parę linijek i tyle. Strasznie mało grafiki, praktycznie tylko wstęp, belki i zrzuty ze strony.

Opowiadanie - jak dla mnie ten konkurs był nieco bez sensu, bo przecież oczywiste jest, że jeśli admin jednego z tych for umie choć trochę dobrze pisać, to jego opowiadanie będzie najlepsze z prostego powodu: On świat tworzył i on ten świat zna. Więc dla takiego administratora taka rzecz to nie problem, więc błagam, jeśli taki konkurs odbędzie się jeszcze raz, wykluczcie z niego administratorów for, o których ten konkurs jest.

Strasznie mało jest także działów. Zróbcie że coś, żeby gazetka była ciekawa, a nie typowy szmelc o recenzjach. PBF to nie tylko forum! To także gracze,sesje, przeciwnicy i walki. Brakuje mi tutaj działu z poradami prowadzenia sesji, przydatnych linków do gry a także zakątka z bestiariuszem, dajmy na to "Potwór miesiąca".

To tyle ode mnie.

Offline

 

#13 2010-12-11 14:23:21

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Wydanie pierwsze specjalne

@Błędy
Był dogadany człowiek od korekty, jednak nie wiadomo czego gdzieś go wcięło w chwili, gdy miał wszystko posprawdzać Za moją nieuwagę przepraszam

@Czemu tylko w RAR?
Ponieważ mam małe problemy techniczne - przy wysyłaniu plików na serwer wywalał mi błąd przy około 70% - postaram się w najbliższych dniach to naprawić i wprowadzić opcję czytania online

@Konkurs
Siłą rzeczy musiał wygrać iki ponieważ tylko on zgłosił swoją pracę. Kilka razy w newsach w ciągu trwania konkursu (tj miesiąca) przypominałem o przysyłaniu prac konkursowych, ale tylko on odpowiedział.

@Grafika
Pierwszy grafik się wysypał, a drugi znalazł się na 2-3 dni przed wydaniem. Nie chciałem ci zawracać głowy Reira, ponieważ uznałem, że masz ważniejsze sprawy na głowy niż zabawa z grafikami do niszowego serwisu (wywnioskowałem to z naszej ostatniej rozmowy) Nie zamierzam tu wyciągać na światło dzienne spraw, które dotyczą tej rozmowy. Sądzę, że powinnaś wiedzieć o co chodzi...

@Nikła zawartość
Cóż... Dopiero zaczynamy. W styczniowym numerze z pewnością będzie więcej publikacji o ile wpadnę na jakiś konkretny temat.

Z mojej strony mogę tylko przeprosić i obiecać, że w styczniu będzie lepiej.


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#14 2010-12-11 15:10:42

 AmyZhaotriseRiddle

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 16
Punktów :   
Moja Gra: http://www.shinnobi.cba.pl/
WWW

Re: Wydanie pierwsze specjalne

Brakuje mi tutaj działu z poradami prowadzenia sesji, przydatnych linków do gry

Ale to chyba jest doskonale opisane na forum. Bez sensu było by pisać do gazetki artykuły o treści powtarzającej się z tym co pojawia się na forum, lub takiej gdzie możesz sobie bez problemu znaleźć w Internecie. Oczywiście że przydało by się więcej działów, ale co za tym idzie więcej chętnych osób do pisania artykułów z danej tematyki. Więc przypuszczam, że jeśli nie pojawi się więcej chętnych osób do robienia gazetki, to nie wiele nowego dojdzie, bo fizycznie nie będzie miał kto tego redagować.


http://img580.imageshack.us/img580/6271/34g1xxv.png => Naruto_RPG/PBF - PBF inny niż wszystkie...
http://img143.imageshack.us/img143/8404/beznazwyhg.png => Eragon_RPG  - Pierwszy w Polsce i jedyny żyjący PBF na podstawie sagi Dziedzictwo.
-> Potrzebna pomoc do prowadzenia PBF'u, chętnych zapraszam na PW

Offline

 

#15 2010-12-11 21:02:53

 japol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 72
Punktów :   
Używam hostingu: forumpolish.com

Re: Wydanie pierwsze specjalne

ech według mnie gazeta powinna zawierać:

RECENZJE

DZIAŁ GRAFICZNY

DZIAŁ PRAKTYCZNY ( jakieś pomysły na misje,opis obrażeń broni itp, prelekcje)

DZIAŁ TEORETYCZNY ( rozwiązanie ankiet, odpowiedzi na ciężkie pytania)

i jakiś dział gdzie będą kwiatki, błędy, rozmowy itp

// to nie są proponowane działy to jest proponowana treść//

EDIT: amy co ty tak na nie? według tego co mówisz ta gazeta nie powinna istnieć, bo jedyna rzecz która ma prawo się tu ostać są recenzje więc zamilcz duszo nieczysta.
Gazeta powinna zawierać coś o grafice, systemie tworzenia PBF, jakieś informacje do stworzenia fabuły i jej nakręcania, opowiadania, które mogłyby natchnąć, informacje przydatne w czasie kierowania userami ( gdy samochód skręca w prawo klamoty w bagażniku polecą w lewo, obiekty o różnych masach spadają z tą samą prędkościąitp), a gdy wyrzucimy to co nie powinno zawierać ( to co można znaleźć w internecie i jest a forum ) to zostaną recenzje których niema jeszcze na forum ?

strony o grafice są, strony o rpg są wiec co zostaje?

Ostatnio edytowany przez japol (2010-12-11 21:16:42)


Podobają mi się te twoje piękne... długie... czarne... kręcone...
ZĘBY

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
prawnik rozwód tarnów