Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#31 2011-01-29 15:22:11

Mardax

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

No dobra. Chociaż myślę że potem jak będziecie bardziej popularni to będzie to miało większy sens, w końcu reklama to reklama. Tylko tu mi chodziło że robicie recenzje normalne takie jak teraz i jak ktoś usilnie chce rozsławić swoje nowe/stare/średniej ilości czasu forum to wam płaci byście zrobili recke, jak się do tąd nikt jego forum z was nie interesował

No więc pozostało z tego co pisałem to to z tym opierniczaniem

Offline

 

#32 2011-01-29 19:52:57

 Jass

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 24
Punktów :   
Moja Gra: hogwartdream.mojeforum.net

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

No więc za pomocą SMS'a ktoś mógłby wam sypnąć trochę grosza za (oczywiście uczciwą, nie ważne czy facet płaci czy nie, "klient nasz pan" A skoro pan wymaga recenzji to pan ją dostaje.)

O.O

Panie Boże (oraz wszyscy inni bogowie i nie-bogowie dla nie wierzących) słyszysz i nie grzmisz...

W rozumieniu art. 1 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. z 2006 r. Nr 104, poz. 708) korupcją jest obiecywanie, proponowanie, wręczanie, żądanie, przyjmowanie przez jakąkolwiek osobę, bezpośrednio lub pośrednio, jakiejkolwiek nienależnej korzyści majątkowej, osobistej lub innej, dla niej samej lub jakiejkolwiek innej osoby, lub przyjmowanie propozycji lub obietnicy takich korzyści w zamian za działanie lub zaniechanie działania w wykonywaniu funkcji publicznej lub w toku działalności gospodarczej.

W rozumieniu art. 2 cywilnoprawnej konwencji o korupcji sporządzonej w Strasburgu dnia 4 listopada 1999 r. (Dz. U. z 2004 r. Nr 244, poz. 2443) korupcją jest żądanie, proponowanie, wręczanie lub przyjmowanie, bezpośrednio lub pośrednio, łapówki lub jakiejkolwiek innej nienależnej korzyści lub jej obietnicy, które wypacza prawidłowe wykonywanie jakiegokolwiek obowiązku lub zachowanie wymagane od osoby otrzymującej łapówkę, nienależną korzyść lub jej obietnicę

Tak, to JEST korupcja. Bo "klient" nie płaciłby za realne ocenienie jego forum, tylko za zachwalanie. Załóżmy... forum tragiczne, a "klient" chce co najmniej 5/10. Za co? Żaden szanujący się redaktor (tudzież inne osoby się tym zajmujące) nie wystawi mu takiej oceny za nic. To o czym mówisz jest...

Artykuł sponsorowany - jest to forma reklamy w prasie lub internecie. Artykuł sponsorowany jest zlecany przez agencję reklamową lub bezpośrednio przez reklamowaną firmę ( jednak może być pisany przez copywritera lub osobę z redakcji danego pisma). Wygląda jak normalny tekst redakcyjny, ale promuje w określony, mniej lub bardziej subtelny sposób, dany produkt lub biznes. Opłaty za artykuły sponsorowane często są bardzo podobne do cen tradycyjnych reklam.

... artykułem sponsorowanym czyli reklamą, a nie recenzją. Nie mylić pojęć (korupcja tyczy się płacenia za napisanie recenzji, a nie artykuły sponsorowanego). Jedyna reklama jaka wchodziłaby w naszym przypadku w grę to coś w stylu małych wzmianek, że takie i takie forum istnieje, ale tylko, że istnieje. Artykuły sponsorowane wchodzą w grę tylko u dużych przedsiębiorców, którzy mogą sobie na to pozwolić. W naszym przypadku, nawet biorąc pod uwagę dość duży rozwój i dość dużą liczbę czytelników zabawa w artykuły sponsorowane wyrządziłaby więcej szkód niż korzyści.


Hogwart, Hogwart, Pieprzo - Wieprzy Hogwart...
http://img832.imageshack.us/img832/7842/lordek.jpg
Przekrocz granice swojej wyobraźni...
http://img26.imageshack.us/img26/7694/15370343.jpg

Offline

 

#33 2011-01-29 21:35:41

Mardax

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Mardax napisał:

Sam gdybym tworzył PBF'a DB to chciałbym abyście walnęli recenzje o nim. No więc za pomocą SMS'a ktoś mógłby wam sypnąć trochę grosza za (oczywiście uczciwą, nie ważne czy facet płaci czy nie, "klient nasz pan" A skoro pan wymaga recenzji to pan ją dostaje.), a wy byście machnęli recenzje, krótszą, dłuższa. Nieważne... Ważne że by była. Ale to taki tylko pomysł. No bo wiadomo ludzie tworzący pbf'y chcieli by szybkiego rozgłosu aby mieć dużo graczy.

żadna korupcja. Chodziło mi że macie w programie np: 3 recki i je robicie po swojemu za free jak teraz. Natomiast jak ktoś chce byście zrobili recenzje o jego forum a wy można powiedzieć "w programie" nie macie owej recki to on płaci. A wy wystawiacie UCZCIWĄ ocenę. Mnie nie obchodziło by czy facet buli 10 czy 20 zł. skoro tak bardzo chce reklamę to niech ma na taką na jaką sobie zasługuje swoim forum i tyle.

Offline

 

#34 2011-01-29 21:48:17

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Jesteśmy gazetą i portalem niezależnym. Nie zamierzamy się słuchać jakiś ludzi za marne 2 złote.


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#35 2011-01-29 22:05:52

 Jass

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 24
Punktów :   
Moja Gra: hogwartdream.mojeforum.net

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

A wy wystawiacie UCZCIWĄ ocenę. Mnie nie obchodziło by czy facet buli 10 czy 20 zł. skoro tak bardzo chce reklamę to niech ma na taką na jaką sobie zasługuje swoim forum i tyle.

Płacić tylko po to, żeby zrecenzować forum? Nikt na to nie poleci, nie ma opcji. Choćby cena wynosiła nie 20, nie 10 zł, a załóżmy 5... to gość ma płacić za to, żeby jego forum zostało zjechane od góry do dołu? Na to załapały by się tylko fora, które mają ustawioną pozycję, najlepiej własną domeną i są odpicowane od "a" do "z". A nie o to chodzi... nie mamy recenzować najlepszych for, którym można mało co zarzucić, a wszystkie. Sądze, że każdy właściciel forum wie co na nim jest nie tak w przynajmniej minimalnym stopniu np. grafika, tragiczny system itp. i ludzie mają choć odrobinę oleju w głowie, żeby nie odstraszać potencjalnych użytkowników od forum taką reklamą. Poza tym... nadal to byłby artykuł sponsorowany, a nie recenzja z prawdziwego zdarzenia, bo i tak za to, żeby pojawiła się w gazetce musieliby zapłacić.

A na przyszłość... Mardax pisz bardziej poprawnie stylistycznie, bo troche trudno Cie zrozumieć oO

Ostatnio edytowany przez Jass (2011-01-29 22:07:59)


Hogwart, Hogwart, Pieprzo - Wieprzy Hogwart...
http://img832.imageshack.us/img832/7842/lordek.jpg
Przekrocz granice swojej wyobraźni...
http://img26.imageshack.us/img26/7694/15370343.jpg

Offline

 

#36 2011-01-30 01:07:08

 Alcarin

Użytkownik

7208929
Skąd: Wielka Kraina
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 34
Punktów :   
Moja Gra: Wielka Kraina
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Off:
Coś długo redakcja na maile odpisuje O_o

A co do tematu. Pobrałem wbrew własnej woli zaciekawiony informacją, którą ktoś podesłał mi na GG(zgadnijcie o co chodziło ). Miałem tego nie robić ze względu na brak chęci czytania czegokolwiek poza... Yhm, tą wiedzę zostawiam sobie
Nie pożałowałem tej decyzji. Numer wyszedł wam zajefajnie, ale do poprzedniego nie porównam bo poprzedniego nie pobrałem
Znalazłem chyba tylko jedną literówkę sam już nie pamiętam w którym miejscu oraz pewien błąd czy też niedopatrzenie. W PBF Walkerze mogliście zrezygnować z napisów Night Moon i Wielka Kraina gdyż wystarczyły obrazki na których widniała nazwa tych for. W dodatku na obrazku do newsa "Gra Naruto" oraz (niech będzie przeklęty) Night Moon praktycznie nie widać tych napisów, widać za to, że coś nam obrazek przysłania...
Poza tym... Przycięliście napis "Wielka Kraina" na obrazku . . . -.-
W temacie numeru nie pasuje mi ten obrazek palców na klawiaturze... Jakoś nie wpasował się w całość.
Poza tym wszystko cacy. Ładna oprawa graficzna i dobre recenzje.

Moja sugestia odnośnie nowego numeru to również coś na na wzór perełki. Może być to krótki artykuł albo nawet screen uwieczniający epickie coś na jakimś forum


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/avatars/24.png
Konia! Konia! Królestwo za...! Sorki, nie ta bajka -.-
Jeszcze raz.
Grafika! Grafika! Królestwo za dobrego grafika! I żeby chęci miał bo pracy jest niemało. Do pomocy na forum rzecz jasna

Kontakt: alcarin@interia.pl lub GG: 7208929

Offline

 

#37 2011-01-30 18:51:17

Mardax

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-29
Posty: 4
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Cóż. Ja tylko dawałem pomysł xd. Zawsze to może być po prostu jakaś reklama w postaci jakiegoś bannera. Z resztą jak już pisałem, to tylko pomysł

Offline

 

#38 2011-01-30 19:28:08

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

To ja za te 20zł wolę żeby mój pbf był na ostatniej stronie gazety wyborczej za 1.99
Lepiej na tym wyjdę ;>

Offline

 

#39 2011-01-30 21:01:48

 Alcarin

Użytkownik

7208929
Skąd: Wielka Kraina
Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 34
Punktów :   
Moja Gra: Wielka Kraina
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Lostplanetomaniak napisał:

To ja za te 20zł wolę żeby mój pbf był na ostatniej stronie gazety wyborczej za 1.99
Lepiej na tym wyjdę ;>

Jesteś pewien? Prócz dzieci, które kupują te gazety wyłącznie dla newsów ze świata sportu to brukowce kupuje ta bardziej zgrzybiała część społeczeństwa Z tego wszystkiego zaledwie setna by weszła na forum a dwie setne tej setnej zarejestrowała. O aktywnej grze nie wspominam...


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/avatars/24.png
Konia! Konia! Królestwo za...! Sorki, nie ta bajka -.-
Jeszcze raz.
Grafika! Grafika! Królestwo za dobrego grafika! I żeby chęci miał bo pracy jest niemało. Do pomocy na forum rzecz jasna

Kontakt: alcarin@interia.pl lub GG: 7208929

Offline

 

#40 2011-01-31 09:26:23

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Alcarin napisał:

Lostplanetomaniak napisał:

To ja za te 20zł wolę żeby mój pbf był na ostatniej stronie gazety wyborczej za 1.99
Lepiej na tym wyjdę ;>

Jesteś pewien? Prócz dzieci, które kupują te gazety wyłącznie dla newsów ze świata sportu to brukowce kupuje ta bardziej zgrzybiała część społeczeństwa Z tego wszystkiego zaledwie setna by weszła na forum a dwie setne tej setnej zarejestrowała. O aktywnej grze nie wspominam...

Wiesz ile dziennie kupuje taką gazetę ? ;> jeszcze jakbym wspomniał, że za zarejestrowanie do dnia xxx są specjalne punkty to zaraz miałbym ze tysiąc nowo zarejestrowanych. Co prawda z tego by zostało 1-2 ale zawsze miałbym podbite statystyki


Gra Naruto
Jedno z największych for na pun.pl, co miesiąc zmienianie loga, sporo grafików, a taki błąd w obrazku przy jednym z for.

Walki Turniejowe
http://i25.tinypic.com/23m7jp3.jpg
Jak widzimy po środku jest ''>'' co oznacza, wiadomo co
Pozdrawiam ekipę GN.

bUHAHA mam nawet tytuł ''Professionalna gra naruto i obrazek play''

Ostatnio edytowany przez Lostplanetomaniak (2011-01-31 12:09:33)

Offline

 

#41 2011-01-31 19:44:57

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

@lost, a nie lepiej:
"PLAY Naruto Game"


Sorki za offtop, musiałem. :3

Offline

 

#42 2011-02-16 23:40:09

Ishie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 6
Punktów :   
Używam hostingu: cba

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Usunęliście gazetkę do ściągnięcia, czy nikt jej nie ruszał? Nie mogę ściągnąć żadnej z wersji, pojawia mi się błąd oraz informacja o uszkodzeniu pliku.

Offline

 

#43 2011-02-17 12:53:33

Solarie

Red. Naczelny PBF Station

status reira.lg@aqq.eu
5800060
Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 70
Punktów :   

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Ishie, ściągnęłam w nocy raz na próbę i chodzi mi dobrze, ale teraz widzę, że coś serwer nie bardzo chce działać...
Tutaj reupload na innym serwerze:
PBF Station nr 1 - .doc

Offline

 

#44 2011-02-17 15:20:03

Ishie

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-10
Posty: 6
Punktów :   
Używam hostingu: cba

Re: PBF Station nr 1 [styczeń 2011]

Rzeczywiście już działa. Próbowałam rano, nie dało się, wieczorem to samo, wtedy napisałam. Proponuję przede wszystkim zmienić serwer

Ten numer rzeczywiście prezentuje się o wiele lepiej pod względem wizualnym, teksty są poprawniejsze pod względem językowym. Jak na początek: bardzo dobry start. I ot, więcej się być może rozpiszę przy kolejnym wydaniu.

Pomysł z opłatami wydaje mi się bardzo mało trafiony i chyba zabije ideę tej gazetki samą w sobie. Ktoś tu jest za bardzo przyzwyczajony do tego, że mając pieniądze, można wszystko? Pamiętajcie, że są pbfy postawione na darmowych serwerach przez dzieciaki, które w przeważającej większości same na siebie nie zarabiają.

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wanna emaliowana 170x70 wykrywanie podsłuchów myszków