Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-10-14 14:37:35

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Ninja Clan Wars - Gold Edition

Tytuł: Ninja Clan Wars - Gold Edition
Adres: www.ninjaclanwars.pun.pl
Forum: www.ncw-hyde-park.pun.pl
Hosting: pun.pl
Prawdopodobna data otwarcia: przed pierwszą gwiazdką
Gatunek: RPG / PBF

http://img156.imageshack.us/img156/8029/ncwbanner.gif



Przygoda się zaczęła. Świat niepewności i chaosu przytłacza ludzi. Ciągle toczone wojny, coraz efektywniejsze, coraz bardziej zaawansowane. Światopoglądy, religie … rzeczy, które przez każdego członka siedzib swojej rodziny są czczone. Ziemie neutralne, w których czyhają niebezpieczeństwa na każdym kroku. Świat rewolucji i ciągłych kłótni. Brutalne reformy, oraz sojusze niektórych organizacji. Główne cechy opisujące akcje zachodzącą pomiędzy terenami. Terenami ... KLANÓW!
Masashi Kishimoto jest twórcą całego świata shinobi. To on wymyślił te wszystkie techniki, Kekkei Genkai, umiejętności i pieczęcie. Jednakże podstawą naszego forum nie są wioski, które także zostały przez niego stworzone, a klany ... Klany, które mogliśmy także poznać w mandze Masashi'ego. Jednak tutaj, odgrywają one główną rolę. Nasz świat składa się z krain, w których każdy klan ma swoją siedzibę. Członek danego związku szkoli swoje umiejętności, by w przyszłości stać się kimś lepszym, który może poprowadzić rewolucję. Chcesz zaznać smaku naszego systemu PBF? Zarejestruj się, zapisz się do klanu, zwiększaj swoje możliwości i poznawaj nowe osoby. Otwórz się na całe forum i graj, jako jeden z wielu członków klanu na forum Ninja Clan Wars!





Witam wszystkich, starych i przyszłych graczy Ninja Clan Wars!

     A jednak, powracamy ^^ Z nowymi siłami i chęciami ponownie zamierzamy wkroczyć na ogromny rynek PBF'ów o Naruto. Powiem szczerze, że staram się jak mogę, ale nie udaje mi się wymyślić jakiegoś głębokiego wstępu o naszej wspaniałości i powrotu z zaświatów, więc przejdę do sedna...
     Postaram się krótko opisać kilka punktów, które choć trochę zobrazuję sytuację, jaką zastaniecie po skończeniu prac nad Ninja Clan Wars gold edition:

1. Zmiana hosta
Cóż... powracamy na stare śmieci. Po nieudanej wersji na tym czymś, co ludzie nazywają jun'em i naszym, bardzo dobrze spisującym się, nupsem postanowiliśmy powrócić na pierwotny host, pun.pl, z którym jestem związany. Dlaczego nie będziemy korzystać z prywatnego hostingu, który spisywał się świetnie? Ponieważ nie jest on pewny i boje się, że pewnego dnia się obudzę, a jego nie będzie, tyle na ten temat.

2. Administracja
Ja, Katsuro postanowiłem ponownie dokonać roszady w składzie. Nie lubię wchodzić dwa razy do tej samej rzeki (wyjątek stanowi hosting^^) i jestem niezwykle wymagający, jeśli chodzi o pomocników, czego dowodem może być kilkunastoosobowa lista byłych moderatorów. Wybrałem sobie (chociaż to po części nie była moja inicjatywa) nowego kompana, Basai'a, który ma być (i niewątpliwie jest) powiewem świeżości. Co do moderatorów... będą nimi liderzy klanów, którzy zdobędą moje zaufanie, ale to pozostawiam na później...

3. Fabuła
Tutaj praktycznie nic się nie zmienia - dalej żyjemy w czasach na długo przed narodzinami ukrytych wiosek, w których panują klany ninja. Jedyną zmianą, którą można będzie dostrzec to odbyta walka pomiędzy Katsuro oraz Masaru, liderów klanów Uchiha i Senju, w której obydwie postaci zniknęły ze świata. Dlaczego nie było Wam dane jej ujrzeć? Niestety, nie mieliśmy takich technicznych możliwości z powodu braku jednego walczącego. Bardzo możliwe, że kiedyś pojawią się oni ponownie, robiąc ogromne zamieszanie, kto wie...

4. Mechanika
Mechanika została dość znacznie zmodyfikowana. Powodem tego jest chęć powiększenia docelowej grupy graczy. Nie łudźmy się, NCW 3.0 było przeznaczone dla osób, które umieją długo i dobrze pisać, więc gracze bez takich umiejętności po prostu nie wytrzymywali nawet akademii. Teraz staramy się stworzyć takiego PBF'a, który sprawiałby przyjemność z gry wszystkim, bez większych zdolności literackich. Nie zmienia to faktu, że trolle i dzieci neo będą przeze mnie tępieni i niszczeni. Kilka haseł, które zaprezentują największe zmiany:

    - zupełnie inna akademia, która pozwoli na niewielkie rozwinięcie się postaci przed rozpoczęciem fabularnej rozgrywki;
    - rangi, które nie mają żadnego wpływu na rozwój postaci - są tylko wyznacznikiem pozycji w klanie;
    - koniec z misjami i wiecznym narzekaniem na brak GM'ów ^^
    - duży nacisk na fabułę/interakcje ze światem i innymi graczami;
    - ujednolicenie oraz uproszczenie systemu treningów;

To tylko nieliczne zmiany. Wystarczy poczekać do ukończenia prac, żeby samemu się o tym przekonać.

5. Świat gry
Nie będzie to jakaś istna rewolucja. Możliwości puna jednak nie pozwolą nam aż tak bardzo rozwinąć świata, jak to miało miejsce na nupsie. Krótko, świat pozostanie bardzo podobny, jednak dużo bardziej rozwinięty, z większą ilością tematów do poruszania się postaci.

     Nie będę opisywał więcej, żeby nie zabierać Wam radości z poznawania na nowo świata Ninja Clan Wars. Jeśli chcecie, będę wdzięczny za komentarze ze strony starych oraz przyszłych graczy, którzy zechcą się wypowiedzieć. Odpowiem na wszystkie pytania z wielką chęcią. Pozdrawiamy.

Katsuro oraz Basai

Offline

 

#2 2010-10-15 14:13:34

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Nie będę ukrywał, że nie mam zbytniej ochoty komentować tej gry, gdyż jest to PBF Naruto, których z resztą jest na pęczki...
Nie będę się wypowiadał na temat tego co było w poprzednich wersjach gry, ponieważ nie rejestrowałem się w niej...
Tak więc nie bardzo rozumiem, czemu tak przeskakujecie z hostingu na hosting... Jest to zabieg totalnie dziwny.
Pokrzepiającą myślą jest fakt, że odradzacie się już 2 raz, więc jak sądzę NWC nie zniknie zbyt szybko ze sceny PBF.
Taka rada na przyszłość: Nie zmieniajcie co rok hostingu, bo w końcu gracze nie będą chcięli grać u Was...


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#3 2010-10-15 16:28:38

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Mała poprawka: NCW, a nie NWC...

     Tak na prawdę to odradzamy się po raz pierwszy, po niewielkiej przerwie. Wcześniej raz zmieniliśmy hosting, ponieważ nie odpowiadał on naszym potrzebom. Drugie raz trafiła się oferta prywatnego hostingu, a NCW miało reklamować pewną grę Naruto 3D. Dopiero po paru miesiącach forum upadło, głównie z powodu wakacji, i z braku graczy zamknąłem PBFa. Teraz zamierzam powrócić z nowymi siłami i kontynuować moje dzieło - tak to mniej więcej wygląda.
     Nie jestem w stanie wytłumaczyć całej sytuacji komuś, kto nigdy nie grał na NCW, niestety. Zapewniać o swojej wspaniałości też nie będę, bo to pokaże przyszłość... Jedyne co mogę zrobić to serdecznie zaprosić do gry ludzi, którzy szukają oryginalnego i pozbawionego oklepanego systemu w pbf'ach Naruto forum.

Offline

 

#4 2010-11-11 17:40:07

Asamoto

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 44
Punktów :   
Używam hostingu: www.pun.pl/www.ugu.pl

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Odświeżam na prośbę autora.


Moje GG: 19641101

Offline

 

#5 2010-11-11 17:40:27

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Witam ponownie!

     Biorąc pod uwagę to, iż komentarzy odnośnie PBF'a (oprócz admina) nie miałem żadnych postanowiłem przybliżyć bardziej Ninja Clan Wars. To prawie na pewno moja wina, ponieważ ten tekst był głównie skierowany dla byłych graczy, postaram się to naprawić.

     NCW to PBF osadzony w świecie Naruto, w czasach daleko przed powstaniem Ukrytych Wiosek Shinobi po I Wielkiej Wojnie Ninja. Motywem przewodnim jest wojna klanów o dominację na świecie. Zaprezentuje tutaj krótką fabułę, która jest wynikiem działań graczy prowadzonych w ostatniej wersji:

I nastąpił wielki błysk. Błysk światła... , ale światła dziwnego, bo... innego. Nie było ono jasne, lecz ciemne i koloru czerwono-zielonego. Każda przytomna osoba go ujrzała i wiedziała, że pochodzi, gdzieś z zachodnich krańców Kraju Ognia. Z późniejszych doniesień każdy wiedział, że lider klanu ninja zwących się Uchiha, Masaru, wprowadził w życie swój plan ataku na ich odwiecznych rywali, jakimi byli Senju. Na czele obrony swoich terytoriów stanął legendarny Katsuro Senju. Weteran I Wielkiej Wojny Ninja wiedział, że tylko on może pokonać młodego Katsuro, który był równie potężny co on. Kazał on swoim siłom zabezpieczyć teren, gdzie miała za chwilę rozgorzeć walka. Walka, którą nikt nie zapomni do końca swego istnienia, a nawet i dłużej. Opowieść ta miała być przekazywana kolejnym pokoleniom, by znali historię tych krain. Krain przesiąkniętych potem, łzami i krwią. Starcie dwóch potężnych wojowników trwało bardzo długo. Dla niektórych zbyt długo. Próbowali się wtrącać, lecz po chwili leżeli martwi na ziemi, przynosząc ból, który nie można zmierzyć w jakiejkolwiek skali. Moce i niezliczona energia użyta w tejże niepowtarzalnej walce dało efekt, że odwieczni rywale leżeli obok siebie i wpatrzeni w swoje twarze. Była wymiana zdań, lecz co dokładnie z niej wynikło to nie wiadomo. Pogłoski mówią o tym, że obaj odeszli z tego okrutnego świata ninja z uśmiechem na twarzy i z wewnętrznym spełnieniem swojej życiowej roli. Jakiej? Nie wiadomo. Natomiast inni mówią, że po rozmowie zniknęli z tego świata jak kamfora i ślad po nich zaginął. Na środku pola walki, które jest obecnie wyjałowione, rośnie wielkie drzewo o czerwonych liściach. Symbol przeszłości i znak nadchodzących zmian. Drugim efektem tejże epickiej walki było uwolnienie ze swych więzień Ogoniastych Bestii, które stały się o wiele potężniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Trzymane były w uwięzi właśnie dzięki wielkiej potęgi obu tych liderów silnych klanów. Bestie nie od razu ujawniły się. Czekały około roku, by ich więzienia rozpadły się całkowicie, ponieważ one były specjalnie zabezpieczone; i by mogły odzyskać pełnię sił. Tylko starsi wiedzieli co nastąpi po odejściu Uchiha i Senju, lecz bali się odezwać. Bali się agresji przeciwko nim. Nie chcieli zostać odepchnięci od władzy - jedynego miejsca, które zapewniało im poczucie bycia potrzebnym. Jednak był jeden osobnik, który wiedział wiele i wędrował po wioskach, by ostrzegać o nadchodzącym niebezpieczeństwie. Niestety nikt go nie usłuchał. Później, każdy tego żałował jak w wielu miejscach na znanych nam ziemiach zaatakowały Ogoniaste Bestie. Każda gdzie indziej. Nie były raczej zdolne do współpracy, ponieważ były samolubne i dbały tylko o czubek własnego nosa (jeśli go miały). Straty odniesione były dotkliwe i do teraz wiele ludzi nie może się podnieść po tych bezmyślnych zniszczeniach. Chodzą plotki, że jedyny głos rozsądku, który głosił nadchodzące zło, wędruje po świecie i głosi rzeczy, o których zapomnieli nasi dziadowie lub o tym co może się stać jutro.

Główny nacisk kładziemy na fabułę, interakcję z otoczeniem i innymi graczami. Staramy się ograniczyć wpływ administracji na nią do minimum. Świat gry to, znany wszystkim fanom, świat z A&M Naruto, jednak nieco zmodyfikowany pod względem rozmieszczenia siedzib klanów. Został on również z tego powodu podzielony na krainy.
     Gracz po rejestracji może wybrać jeden z ośmiu klanów głównych lub dwóch organizacji/zrzeszeń: Samotników oraz Wyrzutków. Wyrzutki, organizacja ninja nie posiadających KG (bezklanowcy) mają dostęp do potężnych umiejętności, które są porównywalne, a nawet silniejsze od Kekkei-Genkai. Samotnicy natomiast to zrzeszenie ninja posiadających rzadko spotykaną linię krwi, które są "na wymarciu".
     Po wybraniu klanu każdy ma obowiązek zdać niefabularną akademię, która przygotuje do dalszego życia w naszym świecie. Z perspektywy gracza oznacza to, iż w trakcie zdawania poszczególnych egzaminów postać zaczyna kształtować się w wybranym kierunku rozwoju.
     Po tym wszystkim przed graczem stanie cały, stworzony przez nas świat, w którym czekają na niego inni ninja, wiele przygód, bardzo dużo różnorodnych miejsc do treningów, walk, spotkań.


Pozwolę sobie podać kilka punktów, które będą opisywały mechanikę forum:

1. Po zdaniu akademii jest możliwość zdobycia czterech rang, które nie mają żadnego wpływu na umiejętności postaci - są one tylko wyznacznikiem pozycji w klanie i na świecie. Te rangi to:

    * Elita
    * Dowódca
    * Zastępca lidera
    * Lider

2. Każdy ninja od samego początku posiada bardzo duże pokłady chakry, jednak nie może ich uwolnić. Tylko dzięki treningom panowania nad chakrą może byś w stanie wyzwolić jej więcej.

3. Różnice siły między graczami określają cztery główne oraz pięć dodatkowych atrybutów (te dodatkowe są określane na podstawie głównych). Szybkość zwiększania tych atrybutów u postaci jest zależna od aktywności gracza, pozwala to uniknąć sytuacji, w której nowy gracz nie ma możliwości dogonić starego i go pokonać.

4. Treningi jutsu, umiejętności oraz KG odbywają się na zasadzie opisów. Nie wymagamy kilkustronicowych opowiadań, większy nacisk kładziemy na jakość postów. Użytkownicy piszący bardzo dobrze i dłużej niż inni mogą trenować szybciej, jednak nie są to jakieś bardzo istotne różnice.

5. Jeśli już jesteśmy przy tych zdolnościach mamy bazę ponad 400 jutsu, podzielonych ze względu na specjalizację, ponad 20 umiejętności zwykłych, które także są podzielone, tym razem na profesje, oraz umiejętności dodatkowe oraz specjalne, które są niezwykle potężne. Wszystkie podziały mają na celu stworzenie wielu dróg rozwoju i wyeliminowaniu kilku takich samych postaci, o identycznych możliwościach.

6. Żeby móc zacząć trening jakieś zdolności należy posiadać odpowiednią ilość punktów umiejętności [PU]. Ze względu na czasy takie doświadczenie zdobywa się głównie poprzez walki. Co z osobami, które nie lubią walczyć? Od strony fabularnej mogą uczestniczyć w sesjach, czyli długich przygodach prowadzonych przez MG. Tak gwoli ścisłości na NCW nie ma misji.

     To chyba wszystko co chciałbym napisać. Mam nadzieję, że przybliżyłem Ninja Clan Wars tym, którzy nigdy nie mięli z tym forum do czynienia. Może ten post skłoni chociaż kilka osób do oceny, podzielenia się swoimi odczuciami. Pozdrawiam ^^

Offline

 

#6 2010-11-11 18:53:52

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

No, jak dla mnie zapowiada się swietnie, już nawet się zarejestrowalem na wszelki wypadek... Nie mogę się doczekać


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#7 2010-11-12 21:51:24

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

No zapowiada się ciekawie. Pomysł jest interesujący, chociaż przykuło moją uwagę '400 jutsu'. Mam rozumieć, że macie ich tyle w sumie, czy tyle dostępnych dla jednej postaci? Bo jeśli jest 20 klanów i każdy klan ma 20 technik to sytuacja jest zupełnie inna, niż gdyby było dostępnych 400 technik niezależnie od klanu czy umiejętności. ;] Szybko odszedłeś od tematu technik w zapowiedzi, a ja lubię się czepiać więc...

Jednakże chętnie tam zagram, szczerze to nie czytałem całej zapowiedzi, bo jestem za leniwy ale to i tamto wychwyciłem i czekam na otwarcie.

Offline

 

#8 2010-11-12 22:12:43

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

To ja od razu wytłumaczę ^^

Nie ma jutsu, które byłyby dostępne dla każdej postaci, niezależnie od tego jaką ścieżką podąża... no może poza podstawowymi technikami ninjutsu. To, jakie jutsu jest w stanie opanować zależy od wielu czynników, np. wybranego klanu, umiejętności dodatkowej, specjalnej, profesji, preferowanego stylu walki, specjalizacji, natury chakry. Liczba "400" została podana orientacyjnie, na podstawie poprzednich wersji, lecz wtedy było znacznie mniej klanów i umiejętności. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie określić nawet ogólnej liczby. Kombinacji jest bardzo dużo i praktycznie każdy gracz będzie miał możliwość opanowania innych zbiorów technik.

To chyba tyle, myślę, że jasno to wytłumaczyłem ;]

Offline

 

#9 2010-11-12 22:18:28

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Tak, teraz jestem w stanie uwierzyć, że jest aż 400 technik.

edit\ napisałem wstanie, zamiast "w stanie" =='

Ostatnio edytowany przez Arashi (2010-11-12 22:20:18)

Offline

 

#10 2010-11-22 16:15:03

Youse

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

[b]Odcinek I ; Wykopaliska ciekawych zapowiedzi.[b]

Pbf zapowiada się ciekawie ,przeczytałem tylko trochę ,ponieważ (tak jak Arashi) jestem za leniwy.Myślę że będę na nim grał.To wszystko ,pozdrawiam i powodzenia w dalszych pracach.

-----
Pozdro !

Ostatnio edytowany przez Youse (2010-11-22 16:17:03)

Offline

 

#11 2010-11-27 12:41:18

Myslov

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-31
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Jak dla mnie ten PBF zapowiada się wręcz idealnie. Nareszcie coś innego, coś co posiada swoją fabułę. Myślę że forum odniesie nie mały sukces i na pewno będę na nim grał. Życzę powodzenia i szybkiego ukończenia forum!

Offline

 

#12 2010-12-03 19:18:21

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Dziękuję za oceny i tym samym odświeżam temat. Prosiłbym wszystkich chętnych userów o wypowiedź: krytykę, uwagi, spostrzeżenia ^^

Offline

 

#13 2010-12-03 19:36:07

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Mógłbym wiedzeć, kiedy planujecie otworzyc NCW?


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#14 2010-12-03 20:53:25

 Katsuro

Użytkownik

status katsuro@aqq.eu
5259823
Skąd: Łęczyca
Zarejestrowany: 2010-10-10
Posty: 39
Punktów :   
Moja Gra: Ninja Clan Wars
Używam hostingu: pun.pl
WWW

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Plany mówią, że przed pierwszą gwiazdką, ale są to tylko plany. Co przyniesie rzeczywistość to się okaże. Wszystkiego można dowiedzieć się na forum założonym specjalnie do informowania graczy (ma ono również inne zadanie, ale to po otwarciu). Oto link:

http://www.ncw-hyde-park.pun.pl/forums.php

Ponownie zachęcam do komentowania zapowiedzi.

Offline

 

#15 2010-12-04 11:14:24

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Ninja Clan Wars - Gold Edition

Wiem, wchodze na to forum co jakis czas


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl noclegi w Grzybowie www.domki-letniskowe.biz.pl demoris