Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2011-01-26 22:51:54

Ravyn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-26
Posty: 3
Punktów :   
Moja Gra: Legend (Projekt)
Używam hostingu: mojeforum.net

Legend

Adres:
http://legendrpg.mojeforum.net

Fabuła:
Dawno, dawno temu, gdy na świecie nie było dosłownie niczego, a swe rządy sprawowała ciemność, narodziły się cztery istoty... Najpierw z mroku wyłonił się błękitny smok Seiryuu i na pustym świecie zakwitły kwiaty - zapanowała wiosna. Przybysz odbył daleką drogę ze wschodu, tym samym sprawiając, że po raz pierwszy wstało słońce. Następnym, który się obudził był ognisty ptak Suzaku, niosący za sobą płomienny blask promieni i upalny gorąc. W przyrodzie nastał czas lata, a słońce zatrzymało się w najwyższym punkcie na niebie. Niedługo potem z chmur spłynął biały tygrys Byakko, niosąc za sobą kolorowe liście i liczne deszcze, a co za tym idzie - jesień. Słońce chyliło się ku zachodowi. Jako ostatni na świecie pojawił się Genbu - żółw złączony ze srebrnym wężem - przynosząc mroźną aurę. Ognista kula nie miała już prawa bytu, zwyczajnie zniknęła, dopóki zimy nie przegonił Seiryuu... Historia miała zatoczyć koło.
Nad wszystkim czuwał Żółty Smok, mający swą siedzibę dokładnie w centrum świata, na górze Taikyoku. Tam nigdy nie zmieniały się pory roku, a trwała wieczna równowaga, która pozwalała również na funkcjonowanie nowych istot - ludzi.
Cztery bóstwa jednak nie tolerowały człowieka. Wiosną Seiryuu zsyłał na nich powodzie i błotne lawiny, Suzaku - upały i susze, Byakko - deszcze i znów podtopienia, zaś Genbu - niszczycielskie i mroźne zimy. Wszystkie pory roku zbierały żniwo z ludzkiego życia, jednak Żółty Smok nie mógł na to patrzeć. Ukarał on bogów, zsyłając ich na ziemię w ludzkiej postaci. Teraz oni też - pozbawieni swoich mocy - musieli radzić sobie w trudnych warunkach. W końcu, błagając o litość i przebaczenie udali się do góry Taikyoku, by Żółty Smok pozwolił im wrócić na nieboskłon. Idąc, musieli okrążyć górę. Tam, gdzie się zjawiali, widzieli jedynie głód i nędzę, która powoli zaczynała dotykać również ich. Wędrówka jednak wkrótce dobiegła końca, ale bogowie czuli, że ich życiowa siły powoli się kończy. Żółty Smok widział, że ukarał ich należycie, więc pod groźbą ponownego zesłania na ziemię, zabronił im krzywdzić ludzi, gdy znów znajdą się wśród chmur. Nie mieli wyboru - musieli przystać na tę propozycję.
Od tej chwili pogoda zaczęła sprzyjać ludziom - wiosna stała się łagodną i piękną porą roku, lato sprawiało, że owoce na drzewach powoli dojrzewały, zaś jesień oznaczała czas zbiorów. Zima stała się czasem wegetacji dla przyrody. Historia znów zatoczyła koło...
Ludzie zaczęli czcić cztery bóstwa, a gdy wojna podzieliła wielkie cesarstwo na cztery części, każda z nich i wybrała sobie patrona. I tak w Kouiu czci się Seiryuu, w Konan - Suzaku, w Sairou - Byakko, zaś w Hokkan - Genbu.

Raz na kilka tysięcy lat we wszystkich cesarstwach pojawiają się kapłanki czterech bóstw - są to dziewczęta, przybywające z innego świata. Ich zadaniem jest zebrać siedem planet - strażników żywiołów - którzy pomogą jej wezwać bóstwo i spełnić jedno życzenie.

[W grze następuje zmiana, jeśli chodzi o żywioł Byakko - tradycyjnie jest nim metal, jednak na potrzeby gry zostaje on zmieniony na powietrze.
Ponadto legenda o bóstwach zapewne brzmi nieco inaczej, jednakże - znów na potrzeby gry - postanowiłem trochę ją podmalować i oto efekt.
Wzorowane glównie na Fushigi Yuugi.]


Inne:
Gra bez użycia statystyk, liczy się dobre opisanie fabuły i wola Mistrza Gry.

Planowane otwarcie: połowa lutego. Otwarcie może ulec przyspieszeniu w zależności od ilości wolnego czasu w lutym i w weekendy.

Ostatnio edytowany przez Ravyn (2011-01-26 22:52:19)

Offline

 

#2 2011-01-26 23:34:58

 Jass

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 24
Punktów :   
Moja Gra: hogwartdream.mojeforum.net

Re: Legend

Fushigi Yuugi? Ja mam tylko nadzieje, że to nie będzie wierne odwzorowanie tematu, bo na samą myśl o płaczliwej Miace i jej ukochanym mnie dosłownie mdli. Już sobie wole puścić amerykańskiego Titanica i słyszeć rozpaczliwe wołanie głównej bohaterki "Jack... Jack..." oO

Co do reszty... bez użycia statystyk? To zależy co przewiduje system gry. Jeśli będą jakieś walki, moce itp. to wole nie być w skórze osoby, która będzie prowadziła MG. Jeśli będzie to ktoś o małym doświadczeniu i słabych kompetencjach to co chwila będą pojawiać się komentarze "a bo wy się znacie to Tobie pomógł", " ta zagrywka była nie fair, tylko dlatego, że on/ona mnie nie lubi" itp.

Jestem ciekawa jak fabuła przełoży się na praktykę, bo szczerze mówiąc z opisu wcale nie wydaje się ciekawa, ale to samo można by powiedzieć o świecie Fushigi Yuugi (nie mówie o fabule anime/mangi, bo według mnie była żałosna). Konstrukcja tego świata, systemu była tam całkiem interesująca... no, no... zobaczymy co to wyjdzie.

Ostatnio edytowany przez Jass (2011-01-26 23:35:47)


Hogwart, Hogwart, Pieprzo - Wieprzy Hogwart...
http://img832.imageshack.us/img832/7842/lordek.jpg
Przekrocz granice swojej wyobraźni...
http://img26.imageshack.us/img26/7694/15370343.jpg

Offline

 

#3 2011-01-27 19:30:21

Ravyn

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-26
Posty: 3
Punktów :   
Moja Gra: Legend (Projekt)
Używam hostingu: mojeforum.net

Re: Legend

Spokojnie, zamierzam raczej urozmaicić fabułę, bo sama wiem, jakie Fushigi Yuugi jest, krótko mówiąc, głupiutkie. Wolałabym, by forum opieralo się raczej na questach, dłuższych zadaniach i eventach w świecie fabularnym.
Co do Mistrzów Gry - właśnie dlatego chcę szukać doświadczonych. Z tymi drugimi mam już niezbyt miłe doświadczenia, bo użytkownicy często się na takich skarżą - ostatnio nawet znalazłam się w sytuacji, gdzie prowadzi mnie MG, który przeczy prawom fizyki i ludzkiego życia. Dlatego właśnie będę starałą sie dobierać MG, któych albo znam z gry, albo poznam w czasie rozgrywki.
Dziękuję ogromnie za wypowiedź i uwagi x)

Ostatnio edytowany przez Ravyn (2011-01-27 19:31:09)

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl Ostrowo wakacje