Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

  • Index
  •  » Newsy
  •  » Nowe postanowienia w sprawie serwisu

#1 2011-01-21 17:57:11

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Nowe postanowienia w sprawie serwisu

Jak widzicie ostatnimi czasy nie było mnie na forum. Było to spowodowane moją trzydniowa nieobecnością w domu, i kilkoma innymi sprawami. Przez okres tygodnia miałem czas przemyśleć kilka spraw dotyczących strony i oto do czego doszedłem.

Z planów przejścia na własnego hosta nie zrezygnujemy. Będę chciał jak najszybciej dokonać tej przeprowadzki, by móc już pełną parą rozpocząć działanie. W związku z tym, uważam, że dokonamy także ustanowienia oficjalnego zespołu serwisu (do tej pory mieliśmy do czynienia z delikatnym bezładem i partyzantką w tym zakresie). Jest to obowiązkowy punkt programu - serwis musi mieć stabilną "górę", by dobrze prosperować.
Niestety z chwilowego braku czasu w życiu prywatnym postanowiłem zawiesić prace nad "PBF Station" do czasu przejścia na płatnego hosta - po przeprowadzce wszystko powinno wrócić do normy.

Mam nadzieję, że będziecie mnie wspierać w moich postanowieniach oraz pomożecie wznieść "nowy pomnik w świecie PBF" (Zaleciało komuną ^^)

Pozdrawiam, Elian


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#2 2011-01-21 18:15:51

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Nowe postanowienia w sprawie serwisu

No dobrze, ale co będzie z gazetą ??????


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#3 2011-01-21 18:17:02

Sparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 47
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Nowe postanowienia w sprawie serwisu

Gazetkę możesz sobie odpuścić, albo przekaż jej prowadzenie komuś innemu. (Czyt. Nelgor, Reira, czy kto tam inny).  Co do hosta, czekam z niecierpliwością, jeśli jednak będziesz z tym zwlekał tak długo jak z gazetką... nie wróżę nic dobrego.

Offline

 

#4 2011-01-21 19:21:18

 Jass

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-11-12
Posty: 24
Punktów :   
Moja Gra: hogwartdream.mojeforum.net

Re: Nowe postanowienia w sprawie serwisu

Oj... niedobrze się dzieje...
Chcecie odpuścić gazetkę, a zapominacie, że to był wasz (nasz) znak rozpoznawalny. Host według mnie jest sprawą drugorzędną. Co prawda zgadza się - świadczy o jakimś tam profesjonalizmie strony, podnosi znaczenie na arenie społeczności internetowej, świadczy o powadze tematyki i zespołu tworzącego stronę, ale to mało... jeśli nie ma swojego znaku rozpoznawczego, czegoś co odróżnia jeden towar od innych towarów na tym samym rynku odbiorców tonie w masie produktów podobnych - substytutów. Przykładem jest ten konkurencyjny dla nas serwis... tematyka ta sama, odbiorcy Ci sami - zniżyliśmy się z pułapu, który pozwolił nam trzymać pozycję dominującą do poziomu tego właśnie serwisu - przez brak znaku rozpoznawczego. Dlaczego gazetka nim była? Dlatego, że to ona zapewniła popularność serwisu (rozpowszechniłam ją na wielu pbf'ach, wiem Elian miałam podać linki do tych for, na których umieściłam odnośnik do gazetki, ale wybacz... najpierw porozsyłałam reklamy, a potem zaczęłam się zastanawiać gdzie to właściwie je umieściłam, bo inteligentnie zapomniałam spisać linków for). Ludzie, którzy jeszcze jakiś czas temu pytali mnie "co z tą gazetką" teraz nie pytają - zapomnieli. Ludzka pamięć jest krótka, a my pozwalamy o sobie zapominać. To tak jak sprzedawać produkt marki coca-cola bez oznaczenia, że to coca-cola, a nie pepsi czy inne coś pochodne. A w związku z tym traci się renome, traci się potencjalną klientelę. Host to jedno, a nawet jeśli będziemy go mieli ciężko będzie później odbudować pewną "popularność" serwisu bez utrzymania ciągłości i regularności gazetki - czegoś co nas odróżniało od innych.

Rozumiem, że grafik ma problemy, że Elian ma ograniczony czas, ale zawsze można wyznaczyć jakiegoś zastępcę, innego grafika i po problemie. "To nie takie proste" - ktoś stwierdzi. Nie, to jest proste, tylko niestety człowiek zamiast zwykle wziąć się do roboty, woli siąść z założonymi rękami i użalać się nad stanem obecnym.

(Już zupełnie pomijam fakt, że czuje się bezrobotna oO ).


Hogwart, Hogwart, Pieprzo - Wieprzy Hogwart...
http://img832.imageshack.us/img832/7842/lordek.jpg
Przekrocz granice swojej wyobraźni...
http://img26.imageshack.us/img26/7694/15370343.jpg

Offline

 

#5 2011-01-21 21:08:55

Marox

Użytkownik

status marox123@aqq.eu
22425366
Call me!
Zarejestrowany: 2010-10-06
Posty: 44
Punktów :   
Moja Gra: Dwie gry, które są w budowie.
Używam hostingu: pun.pl | cba.pl

Re: Nowe postanowienia w sprawie serwisu

Cóż, szkoda.
Chociaż dobrze, że przenosimy się na własny host.
Co do grafika (mnie), cóż. Tak jak powiedziała koleżanka wyżej, można wyznaczyć zastępce.
Ja chwilowo również mam duży brak czasu i brak dostępu do starego komputera (tam były wszystkie najważniejsze rzeczy).
Nie wiem, ale mam wrażenie, że gazetka zostanie zawieszona na bardzo długi czas, ponieważ jeżeli Ciebie Elian ciągle nie ma, to co my mamy robić? Bez admina ten serwis upadnie, to znaczy gazetka.
Cóż, trzeba coś działać (tak jak powiedziała koleżanka wyżej) i tyle. Ja chwilowo również rezygnuje z pracy grafika do gazetki, mogę być nim, ale to dopiero gdy wszystko ogarnę, jak dotąd jestem chory i tak jak mówiłem, nie mam dostępu do materiałów oraz zbyt duży brak czasu.


http://www.carex.cba.pl/images/solider.png
http://www.carex.cba.pl/images/zapowiedz_carex.png

Offline

 

#6 2011-01-22 17:57:25

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Nowe postanowienia w sprawie serwisu

Widzę, że troszeczkę mnie obrzuciliście mnie błotem - i dobrze. Świadczy to o tym, że zależy Wam na przyszłości strony.
Rozumiem wasz niepokój. Co do mojej nieobecności, to na ostatnim weekendzie sędziowałem rundę Pucharu Polski w Marszach na Orientację i musiałem co chwila poprawiać etapy, które zbudowałem, by nikt się nie przyczepił do nich - stąd też nie było mnie blisko tydzień.

Jass ma rację - "PBF Station" jest naszym sztandarowym produktem. Dlatego też postanowiłem go zawiesić na ten niedługi okres. Jednak niespodziewanie znalazła się osoba chcąca wziąć obowiązki związane z wydawaniem gazetki, więc wyszło na to, że niepotrzebnie sieję panikę.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie olewam serwisu - po prostu ostatnimi czasu brakuje mi czasu.


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#7 2011-01-22 22:57:32

Sparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 47
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Nowe postanowienia w sprawie serwisu

Nikt Cię błotem nie obrzuca, lud Twój mówi tylko, że jest załamany ;>

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Nowe postanowienia w sprawie serwisu
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset szkółka roślin ozdobnych warszawa