Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-10-04 16:52:46

Asamoto

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 44
Punktów :   
Używam hostingu: www.pun.pl/www.ugu.pl

Life Ninja.

Tytuł: Life Ninja
Hosting: www.pun.pl
Data utworzenia: 2009.01.27 (data rejestracji admina)
Gatunek: Anime (bitewny)
Typ: STaF

   
   Index prezentuje się średnio. Takie sobie logo i prawie nic dla nowego użytkownika oprócz krótkiego wstępu. Jeśli przejdziemy do właściwego forum zobaczymy dużo kategorii, ale nie musimy się niczym przejmować. Wystarczy przejechać na górę strony by zobaczyć ogłoszenie. Jest tam tabela z listą Kage, najnowsze wiadomości z forum, ciekawostki i to co interesuje nowych użytkowników czyli linki do najważniejszych działów dla "świeżych".


   Po przebrnięciu przez założenie karty postaci możemy przystąpić do nauki jutsu. Następnie przechodzimy
przez egzamin i już jesteśmy Geninami przed którymi staje żmudne wykonywanie misji i nudne walki. Po
przejściu przez kilka misji lub walk przystępujemy do egzaminu na chunina. Potem przystępujemy na egzamin na jounina, a potem staramy się zostać Kage swojej wioski. Oczywiście po drodze rozwijamy się zdobywamy umiejętności, pakty, jutsu, demony itp. by w końcu i tak zostać Kage. W ciągu gry możemy uczestniczyć w wojnach i eventach.


   Teraz oceńmy stronę graficzną forum. Logo jak już pisałem jest średniej jakości. Trochę lepiej jest z obrazkami pod forami. Te prezentują się ładnie, są czytelne, a co najważniejsze nie mają ogromnych rozmiarów co sprawia, że forum nie ciągnie się na kilometry. Największą wadą grafiki jest jej brak przy Jutsu, umiejętnościach. Poprawą są skopiowane obrazki demonów. Chociaż można było się postarać o własne. Kekkei Genkai (Zaawansowane Linie Krwi) też nie mają obrazków. Ładnie prezentuje się cellpic (belka kategorii) oraz cały styl. Za to daje dużego plusa.


   Przejdźmy do treści. Większość opisów to 1-3 zdania. Walka wygląda mniej więcej tak:
User1: Rzucam Shuriken.
User2: Odskakuje i rzucam kunai.
itd. Jak widać nie jest to zbyt rozwinięte, ale najwyraźniej nie przeszkadza ponad 400 userom w graniu na tym PBF.  Nie wiem co ich może przyciągać. Lubię Naruto, ale to mnie nie skłoniło do zarejestrowania się na forum. Wróćmy jednak do treści. Wioski są mało rozbudowane. Co do wiosek najbardziej rozśmieszyła mnie sowiarnia. Nie wiem czy to przez to, że za dużo naoglądali się o chłopcu z blizną czy zwyczajny błąd. W tym Anime było pokazane, że ninja używają gołębi, ale nie będę już w to wnikał.


   Skrypty na forum są umieszczone z głową i nie są napchane. Według mnie każdy skrypt pasuje chociaż niektórych mi brakuje np. Generator Kart Postaci. Jest to przydatny skrypt pojawiający się na prawie wszystkich forach o Naruto.
   

   Ogólnie jest to kolejne nudne forum które zapewne upadnie po kilku miesiącach, gdy jego admini przestaną wchodzić jeśli już tego nie uczynili. Mocną stroną forum są grafiki pod forami i belkami. Nie wiem co może przyciągnąć użytkownika. Odradzam rejestrację na forum gdyż nie ma w nim nic ciekawego co odróżniałoby je od tysięcy innych.

Plusy:
+ oprawa graficzna (prócz loga)
+ statystyki

Minusy:
- mało jutsu
- brak obrazków do jutsu, umiejętności, KG
- żmudne egzaminy
- błędy związane z nieznajomością Mangi/Anime

Ocena:
Fabuła - 0/10
Grafika - 6/10
Skrypty - 8/10
System: 4/10

Ogółem - +4/10


Moje GG: 19641101

Offline

 

#2 2010-10-04 17:01:36

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Life Ninja.

No fakt, egzaminy są rzeczywiście żmudne i nudne - ja zarejestrowałem się tam parę miesięcy temu i nie doszedłem nawet do połowy wymagań na rangę gennina...

Aczkolwiek jak na naruciaka, Life Ninja prezentuje się całkiem dobrze...


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#3 2010-10-05 17:21:58

Danio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-02
Posty: 18
Punktów :   

Re: Life Ninja.

Się nie zgodzę co do jednej rzeczy. Że przydałby się Generator Kart Postaci. GKP moim zdaniem nie jest koniecznym dodatkiem. Lepiej zrobić wątek o KP opisać co dodać i już. Również przy dodawaniu nowych ekwipunków czy czego (jeżeli się dostaje na początku) trzeba edytować Generator, co jest trochę męczące.

Offline

 

#4 2010-10-05 17:35:25

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Life Ninja.

Hm... Czy GKP nie jest potrzebny? Ja osobiście uważam, że dobrym rozwiązaniem jest zarówno GKP, jak i wątek ze wzorem KP.
Wszystko zależy od specyfiki danego PBF-a. Brak GKP nie jest takim strasznym przewinieniem, ale recenzent tylko wyraził swoją subiektywną opinię


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#5 2010-10-21 08:08:02

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Life Ninja.

Grałem na tym forum jakiś czas i już gram. Po prostu znudziło mi się, wszystko jest dość mozolne w dodatku problem z aktywnością Adminów. Forum szybko się przewija ale dzieki temu nie sposób znaleźć takie działy jak Egzamin na chuunina czy inne. W pełni zgadzam się z oceną Aso.


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zbiorniki betonowe Prusice Szambo