Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-12-27 15:07:55

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Nationality PBF

Nationality PBF
            Recenzja autorstwa Nelgora.

Czym jest ta gra?
Nationality to gra strategiczna PBF. Jej celem i zarazem sensem, jest prowadzenie własnego wirtualnego państwa.
Grać wciela się w rolę władcy owego państwa. Na początku tworzy jego religię, kulturę itd. a potem nim dowodzi.
Może zakładać sojusze, prowadzić wojny, rozwijać handel i naukę.


Recenzja - Wygląd
Pierwsze co zawsze widzimy na forum to grafika. Może nas urzec i zachęcić do gry, lub skutecznie odstraszyć.
Jak jest w przypadku Nationality? Zdecydowanie druga opcja.
Niezbyt dobrze wykonana skórka w jednym monotonnym odcieniu, posiadająca dziwną teksturę tła.
Header. Header na Nationality to duży, niepasujący do stylu, nieprzerobiony obrazek, nijak mający się do normalnego headera.
Zjeżdżając w dół, pozbawionego grafiki forum, zauważamy ikony. Ikony za pierwszym razem przywiodły mi na myśl migające (i nie), deski klozetowe. Po chwili zorientowałem się że napisane tam jest 'n'.
Docieramy na sam dół forum. Naszym oczom ukazuje się paskudnie wykonana stopka. Gigantyczne bannery (i dziwne kwadratowe grafiki), pełno niewymiarowych toplist... Ponadto cała stopka wychodzi z szablonu w prawo, co jest bardzo nieestetyczne.
Zastanawia mnie jedno... Po co reklama Rudika skoro on nie pomagał przy tym forum?...

Jesteśmy już w okolicach stopki. Pomiędzy nieestetycznym rotatorem a ChatBox'em można dostrzec statystyki forum.

Na chwilę obecną pun napisał:

Wszyscy użytkownicy: 64
Wszystkie wątki: 229
Wszystkie posty: 1135

To nawet dużo. Nie ma do czego się przyczepić.


Recenzja - Treść i forum.
For z państwami jest sporo. Opisy pod państwami... Przywodzą na myśl 7 latka uczącego dopiero się pisać.
Położenie państwa, można w kilku zdaniach, ale ładnie i przejrzyście opisać. 'Miasto w dżungli'... Takie opisy potrafią zniechęcić.
Czy to że każdy może wymyślić własne jednostki, bez konsultacji a administratorem nie może zaszkodzić grze?
Naprawdę straszna zemsta. Tyle że nie wiem na czym polega...
System walk (Klik) na chwilę obecną wydaję mi się niedokładny i niedokończony.
Pakty, na polach bitew? Nielogicznie to wygląda.

Na początku był chaos i jakimś sposobem trwa nadal. Bowiem anarchia i demokracja mają wiele ze sobą wspólnego, tylko że ta pierwsza jest mniej głośna.
  Lud zamieszkujący to księstwo pochodzi z północy, dotarli tutaj za namową żołądków. Początkowy okrzyk bitewny brzmiał "Amciu Hamciu Haaam!!!!" Żyli w rozsypce aż do tej chwili, aż do tego momentu, aż do teraz....

TurbodynamoPrehistoria się skończyła, lecz chwała Moori NIE!
Nadszedł,przyleciał, nadpłynął; zupełnie nowy
nieużywany Książe Kiadaj I
Jest nieobliczalny, niemyślący, ograniczony
i nieprzebrany dzięki swemu płaszczowi
który pewnie przyszył sobie do pleców
To nie władca
to pasożyt plemienia

Błagam, wy to akceptujecie?! Toż to bezsens...

1. Flaga (obrazek 20szer. 50wys.) na początku jednokolorowa.
2. Miejsce (obrazek)
3. Religia
3.1 Typ (monoteizm, politeizm, deizm itp.)
3.2 Bóg/Bogowie (chociaż główni)
3.3 Główne zasady wiary

1. Nie może być z herbem?
2. Jaśniej...
3. Okej.
3.1. A co jeśli stworzę nowy typ religii?
3.2. Ateizm odpada?
3.3. Okej.

Nie ma to jak dużo treści, klimat... (Klik).
Nie wiem czy to ja jestem ślepy, czy PBF niedorobiony... Ale gdzie system rekrutacji wojsk?
Niektóre państwa nie mają w ogóle opisów religii, kultury... Czasami opisy wyglądają bardzo beznadziejnie.
Inne państwa są nawet dobrze opisane.

I co z tymi czasami? Kiedy one się zmieniają? Przecież każde państwo ma inny rytm, a i nauka nie postępuje z dnia na dzień.

Podsumowanie - Ocena.
Ja osobiście nie zarejestrował bym się aby grać.
PBF jest jeszcze niespójny, niedokończony.
Brakuje porządnej oprawy graficznej, oraz poprawienia kodów.
Co do samej treści... Trzeba poprawić system wojska, oraz zacząć wymagać spójnych opisów państw. Poprawić także należy opisy położenia krain.
Brakuje mi także jednego, ale porządnego poradnika 'Jak zacząć, i o co chodzi w grze'.
Jak na takie statystyki, treść dość licha, i niezbyt zachęca.
Przed forum jeszcze wiele. Może poprawić się znacznie na lepsze, lub upaść. Decyzja zależy od administratora (Sebastiana).


Recenzja Nationality wykonana przez Nelgora.

Ostatnio edytowany przez Nelgor (2010-12-27 15:08:37)


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://park4u24.pl mapa fotowoltaiki