Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-12-22 21:30:37

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Shinobi Dezain

Nazwa PBFa: Shinobi Dezain
Link: http://shinobidezain.pun.pl/
Tematyka: Naruto
Typ: STaF
Data ukończenia: Prawdopodobnie Styczeń.
----------
Shinobi Dezain: Poznaj swoje przeznaczenie Shinobi!
[i]Ogólny zarys gry: Mam przyjemność zapowiedzieć wam grę PBF opartą na realiach Naruto. Gra posiadać będzie wiele elementów RPG, co dla osób znających ten typ gier nie jest nowością. Rozgrywka skupia się na walce z innymi Shinobi, oraz wykonywaniu misji prowadzonych przez MM(Mistrzowie Misji - wybranych przez administratorów użytkowników, którzy potrafią prowadzić ciekawe i rozbudowane misje, utrzymując przy tym klimat i dużo zabawy). Oczywiście, nie jest to wszystko co czeka nas w grze. Tak jak w wielu innych, będzie możliwość awansu na wyższe rangi fabularnie, poprzez treningi i egzaminy. Dodatkowymi rozrywkami będą eventy, ekspedycje i wyprawy w różne zakątki świata. Na początek gry jedynym otwartym terenem będzie Kraj Ognia, jednak jeśli użytkownikom spodoba się taki system, będziemy go powoli rozbudowywać.

Rozwój postaci: Na SD, każdy będzie miał szanse na praktycznie nieograniczone rozbudowywanie swojej postaci. To od użytkownika zależy, czy zostanie mistrzem walki wręcz, mistrzem iluzji i przebiegłości czy mistrzem ninjutsu i efektownych technik. Na każdym kroku uczestnicząc w fabule, mamy szanse zdobyć Punkty Doświadczenia. PD można wedle swojego uznania rozdawać pomiędzy cztery podstawowe czynniki:
- Ninjutsu
- Genjutsu
- Taijutsu
- Techniki
Następnie dane PD wpływa na umiejętności w walce. Na przykład doświadczenie przeznaczone na Taijutsu zwiększa naszą ilość statystyk – rangi nie zmieniają już w żaden sposób ilości statystyk, nie będzie już postów sędziów takich jak: Twój przeciwnik ma wyższą rangę, więc jego Genjutsu jest silniejsze. Gdyż ranga nie wpływa na nasze umiejętności walki – jakby nie było, nie powinna.

Klany i techniki: W odróżnieniu od innych PBFów, u nas klany będą podzielone na trzy typy. Zwykłe, gdzie znajdują się klany występujące w Naruto lub nie, które nie posiadały więzów krwi lub nie były one wystarczająco silne aby dorównać innym klanom. Dla przykładu jest to klan Nara  bądź Hatake. Niektóre klany zostały stworzone na podstawie umiejętności jednej osoby, jak na przykład wspomniany klan Hatake. Po prostu pozwala to każdemu wdać się w swoją ulubioną postać. Specjalne klany, które posiadają więzy krwi lub po prostu są wystarczająco silne aby dorównywać tym posiadającym Kekkei Genkai. Tych będzie znacznie mniej. Oraz ostatni typ, Unikalne. Wielu z was pomyśli zapewne, że pojęcie klan oznacza z grubsza więcej niż jedną osobę. Coś na wzór rodziny. Może i macie rację, jednak jest to najlepszy i najmniej skomplikowany sposób odseparowania klanów takich jak Douhito(Deidara), Hoshigaki(wymyślony przez nas klan, pozwala stać się Shinobim na wzór Kisame) czy Rikudou(oczywiście nie było klanu Rikudou, ale myślę że najlepiej jest tak nazwać osobę posiadającą Rinnegan, gdyż nie mieli oni jednego, tego samego nazwiska). Dostanie się do Unikalnego klanu jest trudne, a wszystko zależy od naszych ocen w Akademii – ale o tym później.

Techniki są podzielone na Zwykłe, Silne, zakazane, żywiołowe oraz inne(klanowe i te wynikające z umiejętności). Do tej listy dochodzą także własne. Nie jest to oryginalne, jednak myślę że jest to bardzo dobry podział i nie chcemy na chamca próbować być oryginalniejszymi, bo po co? Jest dobrze, nie będziemy przedobrzać. Jednak sam podział technik jest tu mniej ważny. Dopracowywaliśmy opisy technik tygodniami, najkrótszy opis to około 5 linijek(przy rozdzielczości 1024 na 768), a najdłuższy ponad 10. Oczywiście z czasem wszystkie opisy zaczną się poprawiać, gdyż będziemy wprowadzać do nich zmiany, dodatkowe informacje czy tam odświeżać je. Z drugiej strony, stosowanie tylko i wyłącznie technik zaprezentowanych w Naruto jest nudne. Naszym pierwszym celem jest osiągnięcie 200 zwykłych technik, 200 silnych technik, 100 technik każdego żywiołu oraz 50 zakazanych. Nie wspominam o dodatkowych technikach do klanów bądź – chociaż nie jesteśmy do tego stu procentowo przekonani, technikach w własnych klanach. Mówię od razu, że sami nie zamierzamy wymyślać wszystkich tych technik, jest to zadanie dla użytkowników choć my także będziemy dopełniać te liczbę. Po prostu nie chce, żeby skończyło się na tym, iż posiadamy 100 technik Fuuton i 25 Katon. Dlatego przy dużej ilości technik w danym typie, możemy tymczasowo zabronić zgłaszania swoich wymyślonych technik.

Fabuła: Na SD bardzo staramy się, aby gra była nie tylko ciekawa, ale także fabularna. Zdobywanie umiejętności, tworzenie technik, awansowanie, podróże, misje, walki – wszystko to i jeszcze więcej będzie przystrojone efektywną grafiką i trafioną fabułą. Niestety w przypadku tego punktu nie zdradzę nic więcej do otwarcia naszego forum głównie dlatego, że co chwile coś zmieniamy. :)

Cóż, tak to na razie wygląda. Nie będę umieszczać w procentach, co ile skończono, ponieważ uważam to za zbędne. Planowanym startem SD jest styczeń, jednak nie wiem jak to się potoczy. Myślę, że na Luty na sto procent forum wystartuje. Shinobi Dezain jest swego rodzaju reaktywacją/dzieckiem/starszym bratem Life Ninja. Niestety z kilku powodów(wliczając moją głupotę) musieliśmy zamknąć LN. jeśli o czymś zapomniałem napisać, proszę wspomnieć. :-)

Arashi.

Ostatnio edytowany przez Arashi (2011-01-29 21:06:08)

Offline

 

#2 2010-12-23 00:52:13

Sparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 47
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Shinobi Dezain

Czyżby pierwszy naprawdę dobry PBF o Naruto? Zapowiada się ciekawie, jednak ciekawi mnie, czemu nie ma już LN? Jednak wkurza mnie jedno, gra jak zwykle opiera się na walce z innymi shinobi, a to właśnie robi się już nudne. Przecież taki świat można swobodnie rozwijać dalej, o własne pomysły, a nie iść ciągle w ślady innych, nieudanych pbfów. Bardzo jednak mnie ciekawi grafika ^ ^ Tak więc czekam, grać nie będę, ale czekam.

Offline

 

#3 2010-12-23 09:27:16

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Shinobi Dezain

Walki z Shinobi to część tego typu PBFów. Jednak w dalszych etapach gry(Ekspedycje/Dalekie Wyprawy) będą zdarzały się walki z różnymi oponentami i nie zawsze będą to Shinobi. System walk pozwala użytkownikowi wczuć się w zasady panujące na forum - wbrew pozorom, techniki bardzo często mają zupełnie odmienne opisy na dwóch innych forach o Naruto. Poza tym, podczas takich potyczek można poznać umiejętności danej osoby, aby później móc wraz z nim wykonywać misje - samo przeczytanie KN(Karta Ninja) czyjejś osoby nie oznacza, że ją znamy. :-)

Offline

 

#4 2010-12-23 11:22:21

Danio

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-02
Posty: 18
Punktów :   

Re: Shinobi Dezain

Mistrzu Arashi... Oczywiście służę pomocą (po tym, gdy zrezygnowałem już mnie nie lubi ). Mam masę (dokładnie 1) pomysłów "ulepszających" dotychczasową fabułę, ale o tym pospamuję Ci na komunikatorze.

Gra na prawdę fajnie się zapowiada. Jest kilka pomysłów, których nawet w małym stopniu nie ma w innych PBF'ach tego typu. Cóż... Good Luck!

Offline

 

#5 2010-12-23 11:50:02

Asamoto

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 44
Punktów :   
Używam hostingu: www.pun.pl/www.ugu.pl

Re: Shinobi Dezain

A ja mam tylko jedno pytanie. Czy można zostać mistrzem we wszystkim?


Moje GG: 19641101

Offline

 

#6 2010-12-23 11:52:44

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Shinobi Dezain

Nie. Właśnie z tego powodu będą specjalizacje - dzięki temu, będziemy ograniczać umiejętności userowi, tak aby nie były one przesadzone. Jeśli, dla przykładu, ktoś skupia się na Ninjutsu i Genjutsu, nie będzie mógł stworzyć własnego artefaktu. Jeśli Skupi się na Ninjutsu i Taijutsu, nie będzie mógł używać Genjutsu - a raczej będzie mógł, ale mniej efektywnie.

Offline

 

#7 2010-12-23 11:55:17

Asamoto

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 44
Punktów :   
Używam hostingu: www.pun.pl/www.ugu.pl

Re: Shinobi Dezain

To szkoda. Mogłeś dać specjalizacje, a do tego dołożyć np. jak ma tai i nin to będzie mógł mieć perfekt genjutsu tylko np. 2 razy większe wymagania.


Moje GG: 19641101

Offline

 

#8 2010-12-23 12:02:10

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Shinobi Dezain

Pomyślę nad tym. ;-)

Offline

 

#9 2010-12-23 12:36:31

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Shinobi Dezain

Wydaje mi się, że umożliwianie graczowi rozwinąć specjalizacji we wszystkich gałęziach technik, jest przesadzone - znów będziemy mieć do czynienia z naruciakiem, gdzie połowa graczy to pół-bogowie, których nie da się niczym zranić.
Ja osobiście sugerowałbym wprowadzenie elementu z po za kręgu shinobi - władcy feudalni, czy coś w tym stylu. Gra dzięki temu będzie bardziej przypominać świat znany z anime.


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#10 2010-12-23 12:38:48

 Sayori

Redaktor

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 89
Punktów :   
Używam hostingu: pun!

Re: Shinobi Dezain

Widzę że może to bardzo fajnie wyjść, tylko jedno mnie dziwi, dlaczego nie działają wszystkie obrazki?
Zagłębie się w treść to poddam to mojej optymistycznej ocenie.


http://www.pbfy.pun.pl/_fora/pbfy/gallery/2_1286456886.png

Offline

 

#11 2010-12-23 12:47:59

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Shinobi Dezain

Na razie obrazki są tylko pod niektórymi forami, gdyż mam ciekawszy pomysł związany z nimi i wszystkie będą wymieniane. ;P

Elian, właśnie dlatego muszę przemyśleć te sprawę. xd Lord Feudalny - hmm, zobaczymy.

Offline

 

#12 2010-12-23 13:07:41

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Shinobi Dezain

Arashi napisał:

Na razie obrazki są tylko pod niektórymi forami, gdyż mam ciekawszy pomysł związany z nimi i wszystkie będą wymieniane. ;P

I dobrze bo w życiu bym na takim pbf'ie z takimi obrazkami nie zagrał o _ o
Podoba mi się logo *


A teraz co do forum te wyszłem tylko w system rozrywki w rangi ( zaświadczam, że nie czytałem tego opisu tutaj tylko opieram się na tym co jest na forum ) w wątek ''Ranga Sannina''

Z jakiej racji może być tylko 3 Sanninów ( w anime akurat tak było co nie oznacza, że nie mogło być ich więcej
). Po za tym debilne jest ''jeśli Sannin nie będzie wchodzić na forum
przez miesiąc automatycznie traci swoją rangę Sannina'' głupota i tyle . Trzymajmy się realizmu nie wchodzenie przez miesiąc = zaginięcie postaci = nadal masz rangę Sannina. Zabierasz komuś rangę na, którą se zasłużył, walczył jest jednym z najpotężniejszych ludzi i co ? nie wejdzie przez miesiąc to mu zabierasz ;"}.
Plus do tego bonus ( brawo z bonusami co awans to na pewno ktoś takie Saninka pokona ).

Opierając się na tym mam wrażenie, że widzę debilne GN, w którym chodzi tylko o to by się nawzajem napierdalać.

@ Nie bij mnie za to co powiedziałem ale wchodząc w ten wątek odechciało mi się wchodzić dalej ;>.

Offline

 

#13 2010-12-23 13:14:08

Elian

Wojownik w służbie PBF

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 232
Punktów :   14 
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: linuxpl.com

Re: Shinobi Dezain

Pan LPM otrzymuje ostrzeżenie za słownictwo. Na szczęście jego pierwsze


Skomentuj serwis i przyciągnij nowych użytkowników
Autorski świat PBF (może kiedyś się przyda) - |||||||||| - 10%

Świat - 5% Klasy Postaci - 5% Ekwipunek - 0% System - 25%

Offline

 

#14 2010-12-23 13:19:32

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Shinobi Dezain

Trzech Sanninów, gdyż ranga Sannina, a raczej tytuł, jest nadawany trzem najsilniejszym Shinobi Konohy. Sannin nie jest tak naprawdę rangą - najwyższą rangą w Naruto jaka była możliwa dla zwykłych Shinobi był(nie licząc kage oczywiście) Jounin. Dlatego postanowiliśmy, że ograniczenie do trzech Sanninów będzie najlepsze.

Bonusy na za awans będą usunięte, gdyż jest to trochę niefabularne. Poza tym, można zdobywać doświadczenie także w inne sposoby.

Sannin to tytuł dla trzech najsilniejszych osób. Jeśli ktoś nie gra przez miesiąc, nie gra więc nie jest graczem tylko zwykłym użytkownikiem, więc nie może być uznawany za najsilniejszą osobę. Trochę nie fair by było, gdyby ktoś zajął rangę Sannina i przestał grać - więc poza wchodzeniem przez miesiąc na forum, wymagana jest aktywność w fabule.

Offline

 

#15 2011-02-19 10:59:36

Asomoto

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-12
Posty: 8
Punktów :   
Moja Gra: grableach.pun.pl

Re: Shinobi Dezain

Na prośbę Arashiego odświeżam ;P.


http://i55.tinypic.com/mie3q8.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl