Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-12-18 15:32:51

Archer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-11
Posty: 15
Punktów :   
Moja Gra: ...
Używam hostingu: pun.pl/jun.pl

Jak stworzyć strategicznego pbf'a?

Większość twórców daje się skusić na pbf'y fantasy. Cóż trzeba przyznać jest to kuszące, ale nie będę pisał jak robić pbf'a o fantasy tylko strategicznego pbf'a.

1.Na początku musicie wybrać rok/wiek w którym gra ma się zacząć. Możecie wzorować się na grach z serii Total War (polecam Medieval 2 i Empire da się na ich podstawie dobrze zrobić pbf)

2.Kiedy już co nieco wiecie o państwach, sytuacji na kontynentach wybieracie na jakim kontynencie ma się toczyć gra (najłatwiej w Europie).

3.Wybraliście co trzeba więc czas na zrobienie wątków. Na początku zróbcie do 7 państw resztę dajcie do listy państw. Kiedy będzie więcej graczy dodacie resztę krajów. Rzecz jasna musicie mieć już gotowe flagi państw (najlepiej w jednym rozmiarze)

4.Macie państwa i pewnie jakieś fora gdzie wpisujecie nowości, gdzie jest kontakt z adminem itp.
Teraz musicie zrobić mechanikę. Wydaje się to łatwe ale naprawdę robiłem ją dla tej strony: www.totalwar.jun.pl i przyznaję, że trzeba być zawziętym aby mechanika była naprawdę dobra, a do tego mało skomplikowana.
W mechanice umieszczacie dostępne jednostki, możliwości rozwoju technologii, rodzaje budowli. Musicie także zrobić osobne informacje co nowi gracze mają dodać do forów państwa. Jest to bardzo ważne.

Wiem, że jest to słaby poradnik ale nie lubię się rozpisywać. Jeżeli czegoś nie wiecie to piszcie, kopiujcie z mojej starej gry (www.totalwar.jun.pl).

PS. Jak jest słabe to usuńcie

Pozdrawiam Archer

Ostatnio edytowany przez Archer (2010-12-18 15:36:39)


http://kozacyrpg.pl/images/userbar1.png

Offline

 

#2 2010-12-18 15:37:06

Sparrow

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-07
Posty: 47
Punktów :   
Używam hostingu: pun.pl

Re: Jak stworzyć strategicznego pbf'a?

Stworzyłeś poradnik dla graczy, którzy chcieli by robić strategię w normalnym świecie, a co własnymi pomysłami? Elian stworzył porządnego pbf'a strategicznego, osadzone w własnym świecie i doprawdy miło się grało, o wiele lepiej niż na typowym strategicznym pbfie osadzonym w Europe czy Azji...

Offline

 

#3 2010-12-18 15:40:22

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Jak stworzyć strategicznego pbf'a?

To nie poradnik. To tekst teoretyki typu 'zrób PBFa, pamietaj o mechanice'.
W NICZYM to nie pomaga. Sam nie wpadł bym na to że trzeba zrobić kilka for i wybrać świat/kontynent-rok gry.


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl