Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#16 2011-02-17 17:25:08

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Rameczka boska. ^^ Ale brzydko te obrazki pod fora wyglądają, nie pasują do przeźroczystego tła za nimi. Ogólnie ramki tworzą ładny klimat na forum, ale zmieniłbym albo styl, albo pokombinował żeby ramki tak nie odstawały od strony. W headerze render odstaje od tła - po pierwsze, światło na renderze jest zupełnie inne niż na tle. ;x Tutaj bym się pobawił GMkami, (Mapa Gradientu) z tego co wiem jest taka opcja w nowym GIMPie. Napis "Chariot" przeniósł bym odrobinę w dół i kapkę w lewo, a tam gdzie teraz jest napis dodać jakiś symbol/kształt czy inne ustrojstwo.

Offline

 

#17 2011-02-18 19:46:45

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Chariot jeszcze wiele przejdzie zanim ukaże się w wersji finalnej, ale powiem już co o nim sądzę.

O ile forum nie wygląda źle, o tyle treść jest na niskim poziomie. Wszystko nasuwa nachalnie na usta słowa 'Najt Mun'... Chociażby nazewnictwo (Mistycy itd.). Nie będę się tu rozwlekać o skradzionej prace Asteriusa aka Lionela, powiem tylko żebyś nie ufał osobom o takim usposobieniu.
A tak, James domaga się żebyś nie używał ręcznie przez niego modyfikowanego awatara.

Wracając do fabuły... Jest kiepsko. Klasyczny podział dobro-zło (a sam admin jest 'mrocznym elfem' z cechą charakteru 'pomocny' i ma 'potężny demoniczny miecz'), oraz niezbyt oryginalne miejsca, nie wnoszące nic nowego. Wszystkiego uczymy się w jednej sali (w akademii)...
Nie widzę aby w świecie miało występować coś poza 'harpie, zUych orków i polanę mroku'...
Nic nowego, świeżego ani oryginalnego, nawet przemyślanego... Jak dla mnie nuda.

Miejmy nadzieję że pozwolicie mi zmienić to zdanie.


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#18 2011-02-18 20:57:42

James

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 22
Punktów :   

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Tak jak już powiedział Nelgor domagam się byś bez mojej zgody nie wykorzystywał awatara, którego sam modyfikowałem i przerabiałem.
Ramki do obrazków są ładne ale te kółeczka kojarzą mi się z obrączkami i przez to całe forum wygląda jak jakiś zakon.
Wygląd KP jest niczym rodem z NM.
Miejsca te samo co zawsze... Góry smoków, jakaś puszcza, karczma...
I znowu plagiaty...
Wielki Tunel - Tunel na WK
Las Elfów - Las Elfów na WK
Wyspy Drosnar - Wyspy na WK

Offline

 

#19 2011-02-18 21:20:59

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

To że ktoś ma wyspy, nie znaczy że te formy terenu są zarezerwowane tylko dla niego...
Ale prawda, miejsca bardzo oklepane.

I nie rozumiem mody na symbol Ankh... To bez sensu.


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#20 2011-02-18 23:19:27

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Jak dla mnie kwestia tkwi w tym, aby zamiast próbować na siłę wymyślić nowe nazwy, ale sprawić aby były bardziej interesujące niż na innych PBFach. W moim przypadku "Smocze Góry/Góry Smoków" bardziej przypadają mi do gustu, niż "Góry Orłów/Bogów/Małp/etc.", gdyż mają 'to coś'. xd Z drugiej strony, wymyślenie własnego języka i nadawanie imion lokacji w innym, wymyślonym języku na pewno byłoby bardziej fascynujące i utrzymywałoby klimat(Na SD dla przykładu mamy japońskie nazwy - tak jak zresztą chyba na NCW).

Offline

 

#21 2011-02-18 23:47:23

Ravson

Grafik

Zarejestrowany: 2010-10-18
Posty: 44
Punktów :   
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: pun.pl

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Dobrze, avatar usunę. Pobiorę z neta nieprzerobiony i będzie wyglądało tak samo, lecz będzie to mój avatar, nie twój. (nie ma problemu)

Co do miejsc. - WSZYSTKO się może jeszcze zmienić. (oprócz grafiki). Na obrazkach pod forami nie ma napisów, więc nazwy lokacji można zmieniać, lecz muszą nawiązywać do nich. Oczywiście też dodamy kilka lokacji i uporządkujemy.

Podział na zUo i Dobro. - Są gusty i guściki. Ja np. lubię gdy w PBFach jest taki podział. Smak kontrastu daje mi frajdę. Ale to już zależy od was czy wam się to podoba czy nie. Jakbym miał się pod każdego podporządkowywać to by to nie miało sensu. Jednak wasze uwagi są niezwykle cenne dla mnie i postaram się to zmienić.

Co do WK. - Nic nie "zgapiłem" od WK, a nazwy oraz pomysły na lokacje są wyłącznie mojego autorstwa. Wyspy, góry itp... to zbieg okoliczności, a nawet zaryzykowałbym rutyna w dzisiejszych PBFach fantasy.

Grafika jest już w wersji finalnej. Bardzo mi się podoba i nie zanosi się na to, abym ją zmieniał.

Ankh, to wstawiłem "od tak" i gwarantuje, że to nie ma nic wspólnego z chariot. Mi to się nie podoba i to wywalę.

Zakonem może gwizdać przez.. Złoto. Wszystkim się tak kojarzy z zakonem przez złoto, ankh, "legenda" gdzieś tam i teleport w mieście. UWAGI ZEBRAŁEM i będę odwracał ZUO działania tych wynalazków.

Chariot się zmieni i nie będzie przypominał zakonu, wk, czy nightmoon (chyba, że pod względem skryptów i podziało na mhroczne i mniej mhroczne.)



Przypominam, że trwa rekrutacja na obsadę. Zgłoszenia: www.chariot.pun.pl

Pozdrawiam(przepraszam za taki rozlazły, niezrozumiały, fatalnie napisany tekst, ale %. )


www.pbf.najlepsze.net - Moja toplista.

Offline

 

#22 2011-02-19 17:13:35

James

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 22
Punktów :   

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Nie nie będzie wyglądało tak samo ponieważ mój wycięty jest z obrazka poprawiony iwg całkiem inny...
Miejsca mogą ale nie muszą... Takie wymówki to wiesz...
Dobro i Zło - Kolejny PBF. Trzeba go będzie wrzucić na półkę tuż obok WK i NM i wieloma innymi mniej słynnymi.
WK - Skoro rutyna to dlaczego jej nie przełamiesz? Własnie przyznałeś, że twoje miejsca to nuda starocie które już były wiele razy.
Czemu jeszcze nie wywaliłeś tego znaku? Przyznaj się a nie się wykręcasz...
Nie wiem po co nas informujesz o twoim aktualnym stanie, jakby kogoś to interesowało to jeszcze...

Offline

 

#23 2011-02-19 18:39:27

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Ravson napisał:

Smak kontrastu daje mi frajdę.

Jeśli smak kiczu nieadekwatnego do zachowań ludzi (i humanoidów) daje Ci frajdę... No cóż, Twój wybór.

Jakbym miał się pod każdego podporządkowywać to by to nie miało sensu.

Tu nie chodzi o to że każdemu ma się podobać, każdy ma inny gust. Chodzi o to żeby gra miała jakość.

Wyspy, góry itp... to zbieg okoliczności, a nawet zaryzykowałbym rutyna w dzisiejszych PBFach fantasy.

W Twoich ustach zabrzmiało to jak 'tak, moja gra jest sztampowa'... Nie chodziło mi o same lokacje, ale ich sens. Jak widzi się setne 'goblinie niziny' to ma się już dość...

Ankh, to wstawiłem "od tak" i gwarantuje, że to nie ma nic wspólnego z chariot. Mi to się nie podoba i to wywalę.

Wstawiasz coś na forum, a jak inni to skrytykują, uznajesz że jednak nie podoba Ci się to i było 'od tak sobie'?

Zakonem może gwizdać przez.. Złoto.

Tak... Z mangelowego przyrodzenia jako pierwszego wydobyto złoto.

Chariot się zmieni i nie będzie przypominał zakonu, wk, czy nightmoon (chyba, że pod względem skryptów i podziało na mhroczne i mniej mhroczne.)

Mnie to ostatnie już bardzo przypomina.

Pozdrawiam(przepraszam za taki rozlazły, niezrozumiały, fatalnie napisany tekst, ale %. )

Nie wiem czy 'procenty' to jakiś nowoczesny szpan, ale potencjalnego czytelnika nie obchodzi pod wpływem czego jesteś pisząc. Jeśli alkohol zaburza pracę Twojego umysłu, to albo nie pisz, albo licz się z ocenami innych.


Arashi napisał:

Jak dla mnie kwestia tkwi w tym, aby zamiast próbować na siłę wymyślić nowe nazwy, ale sprawić aby były bardziej interesujące niż na innych PBFach.  W moim przypadku "Smocze Góry/Góry Smoków" bardziej przypadają mi do gustu, niż "Góry Orłów/Bogów/Małp/etc.", gdyż mają 'to coś'. xd

To co dałeś w drugim przykładzie to kicz do potęgi. Nie chodzi o 'epickość' (>.>) nazw, a o ich klimat czy sens. A słysząc znów 'goblinie niziny', można się na serio zniechęcić. Już nie wspomnę o 'dzielnicy światła' (WTFG?!)...


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 

#24 2011-02-19 19:13:22

Ravson

Grafik

Zarejestrowany: 2010-10-18
Posty: 44
Punktów :   
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: pun.pl

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Wy przesadzacie. To, że ktoś ma w PBFie góry i wyspy to nie znaczy, że ja nie mogę. No kurde, co to za PBF Fantasy, w którym nie ma zmienności ukształtowania terenu. To, że jakiś kraj ma rzekę to nie znaczy, że inny kraj nie może jej mieć.

Właściwie to po h... mi twój avatar. Odpuszczam sobie.

Miejsca nie mają oficjalnych nazw. Oficjalna jest grafika i tyle.


www.pbf.najlepsze.net - Moja toplista.

Offline

 

#25 2011-02-19 21:04:46

James

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 22
Punktów :   

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Nawet się poprawnie wyrazić nie potrafisz.
Podejrzewam, że chodziło Ci o wulgarny odpowiednik męskiego przyrodzenia, który dla gwoli ścisłości piszę się przez ch...
Owszem to, że jakiś kraj ma rzekę nie oznacza, że inny nie może. Ale inaczej spojrzyj po raz setny na zwykłą rzekę niż na najwyższy budynek na świecie gdzie w polsce takich nie ma.
Chodzi o odskocznie a nie rutynę.

Offline

 

#26 2011-02-20 00:33:58

Ravson

Grafik

Zarejestrowany: 2010-10-18
Posty: 44
Punktów :   
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: pun.pl

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Może lokacje będą rutyną, ale nie wszystkie.

W Chariot zobaczycie:
-System nauk umiejętności - Gracze będą uczęszczali na specjalne szkolenia.
-System wytwarzania run - Aby wytworzyć daną runę należy posiadać niezbędne do jej wytworzenia informacje.
-Chowańce oraz wierzchowce - Chowańcem będzie zwierz-towarzysz, a wierzchowcami różne stworzenia.
-Alchemia - Do wytworzenia danej mikstury będą potrzebne przeróżne składniki.
-Rasy - Mimo tego, że będą miały inne cechy i możliwości to będą posiadały swoje odpowiedniki.
-Symbole - Wyróżnienia dla graczy za specjalizowanie się w danej dziedzinie. np. Wielki wojownik.
-Wielkie możliwości pracy. - U nas każdy gracz będzie miał sposób na zarobek. Nie zawsze w swojej działalności, aczkolwiek będzie można dorobić się na sprzedawaniu trofeów czy znalezisk. (Będzie tak, iż są bardzo drogie ceny.)
-Dobrze dobrane skrypty. - Co za dużo to nie zdrowo

Proszę o ocenę odnośników. (Zmieniłem kolory wszystkich linków na forum)


www.pbf.najlepsze.net - Moja toplista.

Offline

 

#27 2011-02-20 10:30:26

 Andreasan

Użytkownik

status andreasan@aqq.eu
9802024
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 60
Punktów :   
Moja Gra: Brak
Używam hostingu: pun.pl

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Nie, to w ogóle nie przypomina NM, ani trochę...


http://i62.photobucket.com/albums/h109/Zamerstary/userbar15.jpg
http://zakonopedia.boo.pl/promocja/userbar2.png
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

Offline

 

#28 2011-02-20 11:14:30

James

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 22
Punktów :   

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

System Nauk - BYŁO
Wytwarzanie Run - BYŁO
Chowańce i Wierzchowce - BYŁO (nie dokońca ale nie wiem po co taka różnica...)
Alchemia - BYŁO
Rasy - odpowiedniki? nie rozśmieszaj
Symbole - System odznak na NM
Dorobek - BYŁO
Skrypty -     Też nic nowego.

Offline

 

#29 2011-02-20 11:42:54

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Ale dobrze, że zmieniłeś kolory hiperłączy - teraz wygląda to o wiele lepiej.

Offline

 

#30 2011-02-20 12:29:37

 Nelgor

Redaktor PBF Station i Zacny Żelek

status nelgor@aqq.eu
2588077
Zarejestrowany: 2010-10-20
Posty: 185
Punktów :   
Moja Gra: Projekt Tymczasowo Utajniony.
Używam hostingu: cba.pl
WWW

Re: Chariot - Źródło Fantazji...

Właściwie to po h...

Jak już to 'ch'...

-System nauk umiejętności - Gracze będą uczęszczali na specjalne szkolenia.

Jak one będą wyglądały? Płacicie i potraficie?...

-System wytwarzania run - Aby wytworzyć daną runę należy posiadać niezbędne do jej wytworzenia informacje.

Nie wierzę... Żeby zrobić ciasto nie potrzebuję wiedzieć jak! Widać że rozgrywka będzie wymagająca, ale jednocześnie satysfakcjonująca.

-System wytwarzania run - Aby wytworzyć daną runę należy posiadać niezbędne do jej wytworzenia informacje.

Jak wyżej...

-Chowańce oraz wierzchowce - Chowańcem będzie zwierz-towarzysz, a wierzchowcami różne stworzenia.

Mniemam że koszt utrzymania, szkolenia itd. jest włączony w cenę, a zwierzęta mogą w każdej chwili umrzeć?

-Alchemia - Do wytworzenia danej mikstury będą potrzebne przeróżne składniki.

A ja myślałem że mogę sobie wysikać mikstury. ;<

-Rasy - Mimo tego, że będą miały inne cechy i możliwości to będą posiadały swoje odpowiedniki.

Hę?

-Symbole - Wyróżnienia dla graczy za specjalizowanie się w danej dziedzinie. np. Wielki wojownik.

Nic nowego. Zakon, NM i kilka innych PBFów.

-Wielkie możliwości pracy. - U nas każdy gracz będzie miał sposób na zarobek. Nie zawsze w swojej działalności, aczkolwiek będzie można dorobić się na sprzedawaniu trofeów czy znalezisk. (Będzie tak, iż są bardzo drogie ceny.)

A macie system gospodarczy, który sprawi że inni będą kupować skóry bo ich potrzebują? I nie wspominam o źle złożonym zdaniu...

-Dobrze dobrane skrypty. - Co za dużo to nie zdrowo

Ano.


Mroczny Redaktor. | http://img824.imageshack.us/img824/8910/flaganiemeic.png Ich spreche Deutsch richtig. | Blog.
http://img132.imageshack.us/img132/2424/nfar.png

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl