Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-12-11 11:22:39

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Gazetka

Bardzo podobało mi się pierwsze wydanie gazetki - było skromne, ale treściwe i interesujące. Brakuje mi tam kilku rzeczy.

1. Okładka nie powinna mieć białego tła, najlepiej jakby cała była pokryta screenami z gier, które recenzujecie i jakimiś napisami typu: "PBFy Naruto: Czyżby schodziły na psy?". Brakuje mi nowinek ze świata PBFów - jakie PBFy są teraz na topie, co najczęśniej powstaje... Gazetka musi być bardziej agresywna Rzucać sloganami z innych gier, jakieś tam grafiki, żeby po zobaczeniu ktoś chciał przeczytać. Urywki artykułów, jakiś sprośny(D) dowcip.

2. Do każdej recenzji przydałoby się dołączyć kilka "Opinii Graczy". Chodzi tu o to, że piszecie do kilku z graczy np. GN, dyskretnie bez powiadamiania ich o tym, że własnie udzielają wywiadu i zapyrtać ich, jako pontencjalny gracz, czy warto grać, co jest fajne, fajniejsze i najfanijesze w tym pbfie. Wywiady z administratorami też byłyby dobre.

3. Kącik webmastera i grafika. Nie jestem może super uber grafikiem, ale mogę wykonać jakąś prostą paczkę grafik, które zalinkuje się w gazetce: jak belki czy tam ikonki. Kącik webmastera to pikuś: naprzykład taki prosty kod na "Animowany Tytuł" - następnie akapit na jego temat - plusy i minusy. COś w stylu:

Spoiler:


<script>...</script> - Prosty animowany tytuł strony, czy warto go użyć? Widać od razu, że nie jest on szczytem możliwości JavaScript. Więc dlaczego nie korzystają z niego wszystkei serwisy i fora? Cóż, po pierwsze ten skrypt ustawia tytuł na CAŁE forum. Jeśli wejdziemy w jakiś wątek bądź forum, nie zmieni się. Utrudnia to przemieszczanie się po forum jeśli mamy otwarte kilkanaście kart(a to częsty przypadek w PBFach, czyż nie?). Dlatego warto sobie zadać pytanie - czy ten skrypt jest warty uwagi?

Tak dałem opis tego skrpytu, bo ostatnio strasznie mnie denerwuje. Chodzi o ogólną idee.

4. Reklama... A może by tak rozmawiać z innymi PBFami, żeby oni zalinkowali w portalu/newsie link do ściągnięcia gazetki(w gazetce musi być adres PBFy.pun.pl!!), w zamian za umieszczenie ich bannera/buttona? Wtedy byłoby ich wiecej i nie trzeba by ich tak rozciągać.

5. Zakończenie. Nie jest zbyt efektowne, niestety. Powinno najlepiej mówić, co pojawi się w następnym numerze oraz także być zapełnione reklamami. To tak nawiasem.

Na razie tyle, może potem na coś jeszcze wpadnę.

PS. Sorki za literówki, nowa klawka i się jeszcze przyzwyczajam.

Arashi.

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pbfy.pun.pl grzejniki kermi wrocław busy Passau Skup laptopów ursus