Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-11-08 16:57:36

Asmiah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 8
Punktów :   

Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Witam
Szukam pomocnika w stworzeniu forum, mam pomysł na prowadzenie tego PBF'a, który mam nadzieję pozwoli wyróżnić go wśród podobnych, potrzebuję osoby, której realia świata Naruto nie są obce. Wymagana jest nienaganna polszczyzna, która przyda się przy tworzeniu opisów.

Nie jest tak, że szukam wyrobnika, który odwali brudną robotę za mnie, jestem za równym podziałem pracy
Po prostu tworzenie czegoś samemu nie jest przyjemne i rzeczą fajną jest wymiana pomysłów.

Kontakt: PM na forum (tu) lub gg: 4579305.

Osoby, które się zgłaszają nie muszą mieć wybitnych zdolności graficznych, gdyż szata forum jest w sumie gotowa.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Offline

 

#2 2010-11-08 18:31:10

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

To może wpierw przedstaw pomysły bo nikt na ślepo nie będzie ci pomagał ?

Offline

 

#3 2010-11-08 18:49:53

Hikaru

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 9
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Lostplanetomaniak, czytaj dokładniej. Ja już coś, to Ty właśnie jesteś ślepy.

Asmiah napisał:

Kontakt: PM na forum (tu) lub gg: 4579305.

Jeśli chcesz poznać jego pomysły, to może skontaktuj się z nim.

Offline

 

#4 2010-11-08 18:59:01

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

@ Hikaru
A myślisz, że kto się z nim skontaktuje od tak ? ile już pbf'ów naruto powstało ? żeby najpierw mieć jakieś zgłoszenia trzeba coś pokazać i to właśnie usiłuje wyciągnąć ;>

Offline

 

#5 2010-11-08 19:00:35

Hikaru

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 9
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Człowieku, od tego jest kontakt. Jeśli jesteś zainteresowany pomocą przy tym PBF'ie, to masz mu napisać na GG, a wtedy się dowiesz jakie pomysły...

Offline

 

#6 2010-11-08 19:02:54

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

A czy mój post nie mówi jasno, że żeby ktokolwiek się z nim skontaktował musi podać chociażby zarys jak ma ten pbf naruto wyglądać ?

@ buu robi się spamik tutaj ;<

Offline

 

#7 2010-11-08 19:19:50

Asmiah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Cóż nie wiem czy to dobre zdradzać pomysły przed wprowadzeniem wszystkiego w życie, ale ok część systemu mogę przedstawić.

Chcąc umożliwić ciągły rozwój postaci (podobnie jak w Naruto tj. ranga =/= ograniczenie), chcę wprowadzić podział lvl'owy, który pozwoli w jakiś sposób determinować siłę shinobi, bez konieczności awansowania (oczywiście ranga = prestiż). Misje będą prowadzone w formie przygód, MG będzie co turę opisywał co się wydarzyło itp. W walkach będzie podobnie, sędziowie co turę określają co się wydarzyło.

Poziom będzie umożliwiać dostęp do nowych technik itp.
Nauka technik opierałaby się oczywiście o trening.

Nie wiem czy dać link... no w sumie wolałbym już w ten sposób reklamować gotowe forum, ale skoro nikt nie chce wejść w coś "w ciemno" to chyba mogę to zrobić: www.shinobiyochi.pun.pl .

Cóż Shinobi Yochi oznacza po prostu "Świat Shinobi", nie chciałbym, żeby odzwierciedlał on w 100% mangę, Manga ma być tylko wzorem, jak potoczą się losy tego świata zależy od użytkowników.

Może na razie tyle wystarczy...


EDIT: z poziomu gościa jak na razie nie ma dostępu do wglądu do wszystkich działów, z kilku powodów. Głównym byłaby ochrona, jednak jak na razie nie ma czego chronić , więc po prostu oszczędzam pamięci podręcznej i plików cookie!

Ostatnio edytowany przez Asmiah (2010-11-08 19:23:12)

Offline

 

#8 2010-11-08 19:36:21

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Na pewno system nie jest oryginalny gdyż już się z nim spotkałem ( co prawda rzadko stosowany ). Co do podziałki levelowej tak czy siak, wychodzi na to samo. Znów są te paskudne ograniczenia ;/.
Po pierwsze wiadomo, że awansuje ten co ma wyższy level bo ma dostęp do większej ilości technik ( czyli już na samym opisie mogę określić, że większość Jouninów to będą levele 30 itp. a Chuunini 20 )

Tekścik napisał:

W walkach będzie podobnie, sędziowie co turę określają co się wydarzyło.

Z doświadczenia wiem, że fora na pun.pl z tym systemem oceniania się nie sprawdzają. W końcu mg się znudzi i nie będzie oceniał walk...

Tekścik 2 napisał:

Poziom będzie umożliwiać dostęp do nowych technik itp.
Nauka technik opierałaby się oczywiście o trening.

Czyli tak jak mówiłem ograniczenia co do poziomu, czyli w sumie co do rangi bo jak wiemy tym wyższy level tym większa szansa awansowania.


Myślę, że z mojej strony to tyle
Lostplanetomaniak

Offline

 

#9 2010-11-08 19:42:44

Asmiah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Cóż raczej nie przewiduję, aż tak dużych poziomów : )) , gdyż osiągnięcie 10 to będzie w pewnym stopniu wyczyn : )

Cóż "znudzi się i przestanie oceniać", ja zakładam oddzielną rolę sędziego i MG. Poza tym ludziom zależy często na tym, żeby być "kimś" nawet takim sędzią , więc chętnych zawsze się znajdzie (oczywiście selekcja chętnych przede wszystkim).

Poziom umożliwia rozwój, opanowywanie technik bez posiadania rangi, a czy to nie o to chodzi, żeby ci silniejsi ninja mieli adekwatne rangi? Dla mnie to jak najbardziej uczciwe, przy czym gracze, którzy nie awansowali mogą nadal się rozwijać tak samo jak osoby, które mają "rangę wyżej"

Offline

 

#10 2010-11-08 19:47:19

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Tekścik 1 napisał:

Cóż "znudzi się i przestanie oceniać", ja zakładam oddzielną rolę sędziego i MG. Poza tym ludziom zależy często na tym, żeby być "kimś" nawet takim sędzią , więc chętnych zawsze się znajdzie (oczywiście selekcja chętnych przede wszystkim).

A ja z doświadczenia wiem, że tacy gracze po jakimś czasie odchodzą jak zostaną już tym ''kimś''. Na nie jednym pbf'ie się o tym przekonałem.

Tekścik 2 napisał:

Poziom umożliwia rozwój, opanowywanie technik bez posiadania rangi, a czy to nie o to chodzi, żeby ci silniejsi ninja mieli adekwatne rangi? Dla mnie to jak najbardziej uczciwe, przy czym gracze, którzy nie awansowali mogą nadal się rozwijać tak samo jak osoby, które mają "rangę wyżej"

Tak tylko ci młodsi gracze przy tych starszych nie mają szans. To tak jak by porównać Orochimaru i Sakurę zdającyh na chuunina.

Offline

 

#11 2010-11-08 20:07:45

Asmiah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Lostplanetomaniak napisał:

Tak tylko ci młodsi gracze przy tych starszych nie mają szans. To tak jak by porównać Orochimaru i Sakurę zdającyh na chuunina.

No to chyba normalne... Nie rozumiem tego porównania, przecież to byłoby nie w porządku, gdyby osoba grająca rok najnormalniej przegrywała. No chyba że się mylę...

Offline

 

#12 2010-11-08 20:41:31

Lostplanetomaniak

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-10-27
Posty: 87
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Nie rób drugiego GN gdzie młodsi to ''śmieci'' a starsi to ''BoS'i''
Rozumiem, że są mocniejszy i silniejszy. Lecz może takie egzaminy powinny się wtedy odybwać ''na podstawie poziomów''

Typu
1-5 poziomu
5-10 poziomu
walczą razem itd. itd. itd.

Editulus!
Po dłuższym zastanowieniu jednak to się nie sprawdzi bo taki Jounin będzie na poziomi Genina =. -

Ostatnio edytowany przez Lostplanetomaniak (2010-11-08 20:46:30)

Offline

 

#13 2010-11-08 20:48:36

Asmiah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Asmiah napisał:

W Świecie "Shinobi Yochi" mamy wyszczególnione niniejsze Rangi, by na które móc zdawać trzeba mieć odpowiedni Poziom.



Uczeń Akademii  - 0 Poziom (jest się nim od momentu rozpoczęcia przygody na Shinobi Yochi)

Genin - 2 Pozoim (Na tym poziomie można podejść do egzaminu na Genina)

Chuunin - 5 Poziom (Na tym poziomie można podejść do egzaminu na Chuunina, jednak należy także mieć zaliczony egzamin na Genina)

Jounin Specjany - 8 Poziom (Na tym poziomie można podejść do egzaminu na Jounina Specjalnego, jednak należy także mieć zaliczony egzamin na Chuunina)

Jounin - 11 Poziom (Na tym poziomie można podejść do egzaminu na Jounina, jednak należy także mieć zaliczony egzamin na Jounina Specjalnego)

Tak to działa! : )

Offline

 

#14 2010-11-08 21:13:52

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

Asmiah mam jedno pytanie, od ilu lat "siedzisz" w PBFach o Naruto?

Offline

 

#15 2010-11-09 16:01:26

Asmiah

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-11-08
Posty: 8
Punktów :   

Re: Poszukuję pomocnika (PBF - Naruto)

To może inaczej:

Więc byłbym zainteresowany połączeniem sił w tworzeniu PBF'a Naruto. (wydaje się, że to to samo co wcześniej, no ale jednak co innego).

Prowadzisz własnego PBF'a osadzonego w świecie mangi/anime Naruto? Masz niewielu graczy, a chciałbyś/chciałabyś zwiększyć popularność swojego PBF'a?

Jeśli na oba pytania padła odpowiedź tak, to możesz przejść do dalszego czytania tego wpisu. Każdy PBF (nie licząc plagiatów) wprowadza coś swojego, może to być podobne do innych, ale jednak własne, dlatego może warto wymienić się pomysłami, by stworzyć coś, co będzie mieć ręce i nogi (i być może głowę ), pracując samemu ciężko jest osiągnąć sukces, gdyż brakuje tego spojrzenia "z zewnątrz", świeżego, które pomoże wnieść coś wartościowego.

Kończąc swoją wypowiedź chcę przejść do konkretów: szukam kilku (2-4) osób, które w tworzeniu PBF już trochę siedzą i wiedzą co i jak. Współpraca może zaowocować stworzeniem czegoś naprawdę fajnego, co przy odpowiednim nakładzie sił może stać się jednym z najlepszych Play By Forum osadzonym w świecie Naruto.


Coś o mnie: (może warto wiedzieć)
Nazywam się Bartek i jestem uczniem klasy III LO (tak, maturka w tym roku). Naruto zainteresowałem się ok. 3 lata temu, zaczęło się od Anime, a obecnie ograniczyło się jedynie do czytania Mangi. Swoją przygodę z PBF'ami zacząłem ok. 2 lata temu na serwisie narutoogra.pun.pl prowadzonym przez Sarewoka. Tam stawiałem swoje pierwsze kroki i po jakimś czasie zostałem Kage (Moderatorem), jednak to mi nie wystarczyło : ) postanowiłem stworzyć własnego PBF'a, który opierał się głównie na treningach i interakcji użytkowników z MG, niestety serwis został brutalnie zniszczony przez kogoś (sam nie wiem kogo) i wtedy na jakiś czas porzuciłem tworzenie PBF'ów. Minęło trochę czasu i kilku użytkowników poprosiło mnie o stworzenie na nowo PBF'a Naruto, gdyż podobało im się to co oferowałem wcześniej, tak więc rozpocząłem pracę nad obecnym projektem "Shinobi Yochi" (jap. "Świat Shinobi").
Jaki jestem, w sumie ciężko określić, jednak myślę trzeźwo i jestem niezwykle spokojny, chociaż lubię też sobie pożartować. Co do przydatnych umiejętności to znam się trochę na HTML'u i CSS'ie, w jakimś stopniu opanowałem również tworzenie grafiki.

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa przegrywanie kaset vhs. pokoje w Pobierowie Serwis komputerowy pruszków Serwis komputerowy pruszków