Ogłoszenie

Witaj w pierwszym serwisie o PBF-ach www.pbfy.pun.pl

Chcesz się dowiedzieć co to PBF? Jak się go tworzy? Zajrzyj do naszego serwisu i dowiedz się. Znajdziesz tutaj artykuły z dziedziny skryptów/kodów, teorii PBF, recenzji gier, a także zapowiedzi nadchodzących produkcji.

Nowy serwis


Prace są w zasadzie zakończone! Zapraszamy na nową wersję serwisu:

PBF Guild

Partnerzy

Nasz serwis współpracuje z różnymi stronami, które wspomagają go na różnych polach. Chcesz zostać jednym z nich? Zgłoś się do administratora.

bestiarium.pl

#1 2010-11-07 10:39:48

 Arashi

Grafik

status arashi665@aqq.eu
25236346
Skąd: ta czekolada?
Zarejestrowany: 2010-10-03
Posty: 153
Punktów :   20 
Moja Gra: Shinobi Dezain
Używam hostingu: Pun.pl

Latajacy Boksik

http://img547.imageshack.us/img547/2750/skrinw.jpgProsty kod CSS, pozwalający wykonać mały boksik który pozostaje na ekranie przez cały czas. Działa to dokładnie tak jak komenda fixed dla tła, jednak tutaj boksik może zawierać przydatne linki, ogłoszenie, informacje i tak dalej, a nie tylko obrazek. Jest bardziej dla osób nie znających się na CSS i HTML, gdyż każdy kto zna podstawy CSS powinien sobie z czymś takim sam poradzić(np. ja ).

Najpierw wklejamy poniższy kod do miejsca czytającego HTML.
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Teraz trochę pitu pitu.

Musimy ustalić pozycje naszego boksika. Ważne jest by nie był po środku ekranu, bądź w miejscu gdzie 'coś' jest, gdyż będzie tylko denerwować usera. Polecam umieścić go gdzieś w rogu. Ja postanowiłem dać go w lewym górnym rogu. Zmieniając 'left' na 'right' zmienimy pozycje boksa z lewej strony na prawą. Zmieniając 'top' na 'bottom' boksik zamiast być na górze, będzie na dole. Proste, czyż nie? Zmieniając wartość(pogrubione w kodzie -.-) zmienimy odległość od danego parametru(left/right/top/bottom jeśli dalej nie zczaiłeś/aś). Ważne jest by określić szerokość boksika, inaczej przy większej ilości tekstu pokryje całe nasze forum. Ja dałem 200px, ale możecie to zmienić.
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Następnie mini bonus! Yay. Jeśli hostujemy PBFa na Punie, "Tytuł Boksika" automatycznie powinien mieć jako tło belkę(cellpic). Używając poniższego kodu możemy zmienić tło w boksiku, tym samym nie naruszając samej belki. Jednak jeśli nie używamy Pun.pl, wtedy nie zawsze belka będzie tłem, więc wtedy ten kod jest konieczny.
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Możemy albo nadać tle jakiś kolor, albo dać link do obrazka, który ma być tłem. Wszystko jest opisane w kodzie, niepotrzebne można usunąć(czyli jak nadajemy kolor, usuwamy "url()"!).

Ostatni krok, to nadanie tła pola tekstowe w naszym boksiku. Zależnie od stylu, dobrze jest dać jakiekolwiek tło, gdyż inaczej będzie ono przezroczyste, co może przeszkodzić w czytaniu tego co tam jest. Tak samo jak powyżej, możemy albo określić kolor, albo dać link do obrazka. Ponownie niepotrzebne usunąć.
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Więc w sumie nasz kod powinien wyglądać mniej więcej tak:
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

I tak oto prostym sposobem zrobiliśmy fajnego boksika. Jeśli nie wiecie jak wstawić link, zmienić kolor tekstu bądź cokolwiek takiego, zajrzyjcie do HTML -> Podstawy HTML napisane przeze mnie.

Mam nadzieje, że się wam przydało.

- Bez odbioru.

Offline

 
Kontakt Toplisty Wymiana Buttonami
Administrator - Elian
gg: 9597453


Moderator - Nelgor
gg: 2588077


Redaktor Naczelny PBF Station - Solarie
gg: 5800060

AQQ:stan reira.lg@aqq.eu

The Best of PBF
Paweł Neścior. Portfolio webmastera




Button



Nationality PBF

Bezpieczna strona

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki